Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 77,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Koła roweru, które są wprawiane w ruch z wykorzystaniem siły rowerzysty, pozwalają na efektywne poruszanie się po drodze. Aby było to możliwe, konieczne jest przeniesienie wyprodukowanej energii na koło. Chodzi o zastosowanie mechanizmu kasety lub wolnobiegu. Dowiedz się więc, czym jest wolnobieg rowerowy, a także poznaj najważniejsze informacje na jego temat. Dołącz również do grona klientów.

Czym jest wolnobieg rowerowy?

Wolnobieg rowerowy to mechanizm, który pozwala kołu rowerowemu obracać się do przodu, gdy kolarz nie kręci pedałami, ale blokuje koło w odwrotnym kierunku, uniemożliwiając obracanie się do tyłu bez kręcenia pedałami. Innymi słowy, kiedy kolarz przestaje pedałować, koło może nadal się obracać, a rower jedzie do przodu. Jednak gdy kolarz próbuje kręcić pedałami do tyłu, mechanizm wolnobiegu zapobiega obracaniu się koła do tyłu.

Wolnobieg rowerowy a kaseta — różnice

Zarówno wolnobieg, jak i kaseta rowerowa służą do przenoszenia napędu z korby na koło tylnego roweru przez łańcuch rowerowy, ale mają różne konstrukcje. Wolnobieg łączy zestaw zębatek (koronki) z wbudowanym mechanizmem wolnobiegu w jednej jednostce. Mechanizm wolnobiegu znajduje się w tylnej części zestawu. Kaseta to zestaw luźno połączonych zębatek, które są montowane na wolnobiegu piasty tylnej. Mechanizm wolnobiegu jest wbudowany w piastę koła, a nie w zestaw zębatek.

Wolnobieg — producenci

Wolnobieg do roweru z naszej oferty to zawsze część od renomowanego producenta. Warto wspomnieć na przykład o marce Shimano. Japońskie przedsiębiorstwo jest jednym z największych producentów części rowerowych na świecie. Produkuje także obuwie kolarskie, okulary oraz preparaty przeznaczone do czyszczenia rowerów i różnego rodzaju narzędzia. Wolnobieg tej marki jest ceniony nawet przez najbardziej wymagających profesjonalistów. 

Wolnobieg do roweru — cena

Wolnobieg rowerowy z naszego sklepu zawsze dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Dbamy bowiem o to, aby nasi klienci nie przepłacali za kupowane części oraz akcesoria do jednośladów. Pamiętaj o tym, że poszczególne produkty różnią się od siebie cenowo ze względu na między innymi ich parametry oraz renomę producenta. W każdym jednak przypadku możesz być pewien, że płacisz uczciwą cenę za wolnobieg rowerowy.

Wolnobieg rowerowy — dlaczego nasza oferta?

Warto wybrać wolnobieg rowerowy ze sklepu Rowerzysta ze względu na najwyższą jakość jego wykonania. Marki, na które stawiamy, są bowiem cenione w branży rowerowej nawet przez najbardziej wymagających profesjonalistów. Ogromnym atutem naszej oferty jest także jej bogactwo. Spora liczba wariantów wolnobiegów sprawia, że z pewnością wybierzesz dla siebie idealne rozwiązanie. 

Spore znaczenie dla naszych klientów ma również możliwość skorzystania z fachowego doradztwa. Jeżeli więc interesuje Cię wolnobieg do roweru, w każdej chwili możesz się z nami skontaktować i otrzymać szczegółowe informacje na temat tego produktu oraz jego zastosowania. Serdecznie zapraszamy zatem zarówno do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań, jak i do bezpośredniego składania zamówień poprzez naszą witrynę.

Więcej
Mniej
0zł