0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 70,00 zł - 71,00 zł

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

  • Dostępność: w magazynie

Stosowane wolnobiegi rowerowe mają bardzo podobne zadanie do kaset rowerowych, gdyż także przenoszą energię generowaną przez rowerzystę podczas pedałowania na koło, wprawiając je w jednostajny ruch, który nie ustaje, nawet gdy przestaje się pedałować. Oczywiście wszystko zależy tu od ukształtowania terenu, siły napędzania roweru i zastosowanego przełożenia. Wolnobieg stosowany był w rowerach na długo, zanim zastosowano pierwszą kasetę. Obecnie wykorzystywany jest często w rowerach dziecięcych oraz city. Warto zdecydować się na model z naszej oferty, gdy stary jest już wysłużony, gdyż w naszym sklepie rowerzysta.pl oferujemy ten produkt w bardzo przystępnej cenie.    

Jak sprawdzić, czy w rowerze zastosowano wolnobieg i kiedy należy go wymienić? 

Warto wiedzieć, że wolnobieg zawsze nakręcany jest na piastę tylnego koła. W przypadku kasety rowerowej zębatki nakładane są na bębenek i przytrzymane nakrętką. Kiedy obraca się tryby w przeciwnym kierunku nakrętka się kręci. W przypadku wolnobiegu pozostaje ona nieruchoma, gdyż blokuje zębatki. To najprostszy sposób dla laika, by sprawdzić, jaki mechanizm zastosowany jest w danym rowerze. Możliwy jest samodzielny demontaż wolnobiegów rowerowych, choć wymaga to nieco pracy. Najpierw trzeba zdjąć oś, następnie włożyć klucz i kręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Co wymaga sporej siły, a przykręcenie nowego wolnobiegu wykonywane jest w analogiczny sposób. Kiedy zajdzie konieczność wymiany tego elementu? Na pewno podobnie jak w przypadku kasety, to znaczy, gdy z czasem dojdzie do uszkodzenia wolnobiegu czy rozciągnięcia łańcucha. Wtedy zaczyna on przeskakiwać, a prawidłowa zmiana biegów jest niemożliwa.        

Co masz do wyboru w przypadku wolnobiegów rowerowych?   

W naszej ofercie dostępne są wolnobiegi rowerowe renomowanych producentów. Można zdecydować się na 6-rzędowe albo 7-rzędowe. Współpracują z łańcuchami 6-rzędowymi, a nawet 8-rzędowymi. Dzięki wykonaniu ze stali, a także wyfrezowanym ząbkom zmiana przełożeń jest płynna i komfortowa. Odpowiednia eksploatacja i konserwacja całego napędu pozwoli uniknąć wymiany po krótkim czasie.