Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 48,00 zł - 70,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Stosowane wolnobiegi rowerowe mają bardzo podobne zadanie do kaset rowerowych, gdyż także przenoszą energię generowaną przez rowerzystę podczas pedałowania na koło, wprawiając je w jednostajny ruch, który nie ustaje, nawet gdy przestaje się pedałować. Oczywiście wszystko zależy tu od ukształtowania terenu, siły napędzania roweru i zastosowanego przełożenia. Wolnobieg stosowany był w rowerach na długo, zanim zastosowano pierwszą kasetę. Obecnie wykorzystywany jest często w rowerach dziecięcych oraz city. Warto zdecydować się na model z naszej oferty, gdy stary jest już wysłużony, gdyż w naszym sklepie rowerzysta.pl oferujemy ten produkt w bardzo przystępnej cenie.    

Jak sprawdzić, czy w rowerze zastosowano wolnobieg i kiedy należy go wymienić? 

Warto wiedzieć, że wolnobieg zawsze nakręcany jest na piastę tylnego koła. W przypadku kasety rowerowej zębatki nakładane są na bębenek i przytrzymane nakrętką. Kiedy obraca się tryby w przeciwnym kierunku nakrętka się kręci. W przypadku wolnobiegu pozostaje ona nieruchoma, gdyż blokuje zębatki. To najprostszy sposób dla laika, by sprawdzić, jaki mechanizm zastosowany jest w danym rowerze. Możliwy jest samodzielny demontaż wolnobiegów rowerowych, choć wymaga to nieco pracy. Najpierw trzeba zdjąć oś, następnie włożyć klucz i kręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Co wymaga sporej siły, a przykręcenie nowego wolnobiegu wykonywane jest w analogiczny sposób. Kiedy zajdzie konieczność wymiany tego elementu? Na pewno podobnie jak w przypadku kasety, to znaczy, gdy z czasem dojdzie do uszkodzenia wolnobiegu czy rozciągnięcia łańcucha. Wtedy zaczyna on przeskakiwać, a prawidłowa zmiana biegów jest niemożliwa.        

Co masz do wyboru w przypadku wolnobiegów rowerowych?   

W naszej ofercie dostępne są wolnobiegi rowerowe renomowanych producentów. Można zdecydować się na 6-rzędowe albo 7-rzędowe. Współpracują z łańcuchami 6-rzędowymi, a nawet 8-rzędowymi. Dzięki wykonaniu ze stali, a także wyfrezowanym ząbkom zmiana przełożeń jest płynna i komfortowa. Odpowiednia eksploatacja i konserwacja całego napędu pozwoli uniknąć wymiany po krótkim czasie.     

Więcej
Mniej
0zł