Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 108,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Elementami układu hamowania w rowerze, które są niezbędne, by można było w razie potrzeby zatrzymać rower są klocki hamulcowe. Należy dopasować je do typu hamulców, a wśród najpopularniejszych trzeba wymienić V-brake, tarczowe, torpedo oraz hydrauliczne. W ofercie naszego sklepu rowerzysta.pl znajdziesz najlepszej jakości klocki hamulcowe renomowanych producentów w przystępnych cenach.  

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze klocków hamulcowych do roweru? 

Warto wiedzieć, że rodzaj hamulców determinuje także to, w jaki sposób zbudowane są klocki hamulcowe. W przypadku dostępnych w naszej ofercie modeli V-brake materiałem jest guma. Tutaj stosowane są różne rodzaje, różniące się twardością i kolorem, które sprawiają, że klocki mogą sprawdzić się w zróżnicowanych warunkach, zarówno gdy jest sucho, jak i gdy nawierzchnia jest mokra. Jeśli chodzi o klocki hamulcowe do hamulców tarczowych, to występują one w trzech rodzajach. Można zdecydować się na żywiczne, które w najmniejszym stopniu zużywają tarcze hamulcowe, ale nie są tak skuteczne w hamowaniu przy dużych zjazdach, jak metaliczne. Te z kolei w większym stopniu zużywają tarcze. Złotym środkiem i często wybieranymi klockami hamulcowymi do tego typu hamulców są półmetaliczne. Warto postawić na klocki zintegrowane z obudową lub z wymiennymi okładzinami hamulcowymi.  

     

Kiedy należy wymienić rowerowe klocki hamulcowe? 

Wielu rowerzystów zastanawia się, kiedy należy wymienić klocki hamulcowe, to znaczy, po jakim czasie się zużywają. Nie ma tutaj reguły, oczywiście symptomem jest opóźnione i głośniejsze hamowanie. Oczywiście, jeśli na klockach widoczne są pęknięcia czy mikropęknięcia, to także będzie trzeba je wymienić, wszak bezpieczeństwo w czasie jazdy na rowerze jest najważniejsze. W naszej ofercie znajdziesz klocki hamulcowe o szczególnej budowie, wyprofilowane w taki sposób, że zmniejszają tarcie, a zatem redukują piskliwe odgłosy w czasie hamowania. Samoczyszczący profil zwiększa żywotność klocków i sprawia, że hamowanie w deszczu nie jest utrudnione.     

Więcej
Mniej
0zł