0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 109,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Stopki rowerowe można znaleźć w prawie wszystkich rowerach, niezależnie od ich przeznaczenia czy typu. Zadaniem tego elementu jest zapewnienie stabilnego podparcia roweru w czasie postoju. Wystarczy rozłożyć podpórkę i jednoślad staje o własnych siłach w wybranym miejscu. Wbrew pozorom wybór odpowiedniej stopki jest bardzo ważny – inwestycja w niesprawdzony model może skończyć się bowiem przypadkowym złożeniem podpórki i wywróceniem roweru. Dobre jakościowo stopki rowerowe są niezawodne, trwałe i wygodne w obsłudze.

Można wyróżnić kilka rodzajów stopek rowerowych. Najpopularniejszym systemem mocowania jest specjalna obejma do instalacji na dolnym trójkącie ramy. Tego rodzaju stopki rowerowe pasują do niemal wszystkich modeli jednośladów i zapewniają dobrą stabilność. Innym rodzajem mocowania jest system ze śrubą centralną. Takie stopki rowerowe można zakładać w rowerach posiadających specjalny otwór montażowy umieszczony za korbą. Stopki ze śrubą centralną mogą być jednostronne lub dwustronne.

Warto pamiętać, że długość stopki należy dobrać do wielkości obręczy założonych w rowerze. Aktualnie większość modeli posiada wygodny system regulacji, który pozwala dopasować rozmiar ramienia stopki do gabarytów rowerowych kół. Stopki rowerowe pozwalają bezpiecznie zaparkować rower w praktycznie każdym miejscu – również tam, gdzie brakuje dedykowanych stojaków. Korzystając z podpórki, można ustawić rower przy słupie, poręczy schodów czy osiedlowym trzepaku i swobodnie przypiąć go linką lub łańcuchem.

Więcej
Mniej