Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 215,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0 kg - 18 kg

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Rower górski nie posiada w standardowym wyposażeniu dodatkowych akcesoriów. Nie znajdziemy więc w nim stopki, bagażnika, oświetlenia czy błotników. Nie oznacza to jednak, że takich akcesoriów nie możemy w rowerze MTB zamontować. Każdy z tych elementów ma swoje przeznaczenie i jeśli uznamy, że jest nam potrzebny, warto doposażyć w nie nasz rower.

błotniki rowerowe w MTB — czy mają sens?

Przekonanie, że rower MTB to rower sportowy i na nim możemy się ubrudzić, nie do każdego przemawia. I słusznie. O ile bierzemy udział w zawodach, gdzie liczy się niska waga i minimalizm w wyposażeniu roweru, błotniki nie będą potrzebne. Jeśli jednak korzystamy z roweru w celach rekreacyjnych, co przy rozmiarze kól 27,5 cala jest wielce prawdopodobne, zastosowanie błotników jest uzasadnione.

Błotniki rowerowe MTB 27,5 będą stanowiły ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zapobiegną one ubrudzeniu i zachlapaniu roweru i użytkownika podczas jazdy w deszczu. Ich obecność docenimy także podczas pokonywania błotnistych fragmentów trasy. Rower MTB 27,5 cala wyposażony w błotniki zyska na lepszej ochronie ramy i komponentów przed zanieczyszczeniami, wilgocią i uderzeniami kamieni.

błotniki rowerowe 27,5 - rodzaje

Opony rowerowe 27,5 cala spotkamy nie tylko w rowerze górskim, enduro i trail, ale coraz częściej też w rowerze trekkingowym ze wspomaganiem elektrycznym. Jednak w przypadku trekkingów, błotniki stanowią podstawowy element wyposażenia roweru. W rowerze górskim, jeśli uznamy montaż błotników za zasadny, będziemy musieli zakupić je oddzielnie. Jaki rodzaj błotników wybrać?

Błotniki rowerowe MTB 27,5 pełne, nadają rowerowi klasyczny wygląd. Zapewnią też doskonałą ochronę przed wodą i błotem, gdyż usytuowane są blisko opony i zakrywają jej większą część. Przykręcamy je bezpośrednio do widelca i ramy roweru, dlatego należy się upewnić, że nasz rower posiada odpowiednie otwory montażowe. Należy wziąć też pod uwagę szerokość opony i rodzaj bieżnika. Przy bardzo szerokich, agresywnych oponach MTB 27,5 cala, może się okazać, że będą one dotykały błotnika, co uniemożliwi jazdę. W takim przypadku rozwiązaniem będą inne błotniki.

Błotniki rowerowe 27,5 o sportowym charakterze instalowane są w pewnej odległości od opony. Przód mocujemy za pomocą tulei rozporowej do rury sterowej przedniego widelca. Tył-do sztycy siodła. Dzięki temu błotniki będą kompatybilne nawet z bardzo szerokimi oponami 27,5 cala.

Możemy spotkać także błotniki MTB 27,5 z mocowaniem na opaski gumowe lub rzepy. Ich montaż jest dziecinnie prosty, przez co możemy je zakładać tylko przed jazdą, kiedy spodziewamy się niekorzystnych warunków pogodowo-terenowych.

Na koniec, coś dla zwolenników minimalizmu — błotniki 27,5 cala w formie chlapacza, wykonane z elastycznego tworzywa, często z ciekawymi nadrukami. Mocujemy je za pomocą plastikowych opasek zaciskowych bezpośrednio do przedniego widelca roweru i do prętów siodełka. Mimo że nie zapewnią one tak dobrej ochrony, jak wcześniej wspomniane błotniki 27,5, to nadrabiają designem i prostotą montażu.

Więcej
Mniej
0zł