Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 23,00 zł - 299,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Aby sprawnie można było zmieniać przełożenia w rowerze potrzebne są manetki lub klamkomanetki rowerowe. Muszą doskonale współpracować zarówno z przednią, jak i tylną przerzutką. Liczba przełożeń powinna zgadzać się z liczbą rzędów w kasecie lub wolnobiegu. W ofercie naszego sklepu rowerzysta.pl znajdziesz najlepsze manetki i klamkomanetki rowerowe renomowanych producentów, w przystępnych cenach.     

Rodzaje manetek – dobierz model do swoich potrzeb 

Wielu rowerzystów dobierając manetki rowerowe zwraca uwagę, by pochodziły one z tej samej linii produktowej co przerzutki czy też  korby i kasety rowerowe. W ten sposób cały mechanizm napędu rowerowego może działać sprawnie. Oczywiście do wyboru jest kilka rodzajów manetek.  Ciągle popularne są manetki obrotowe, które są tańsze od modeli cynglowych, a wielu użytkowników wskazuje na wygodę ich użytkowania, wszak wystarczy przekręcić pierścień, by zmienić przerzutkę. Niemniej jednak faktem jest, że te modele są mniej czułe i dokładne od manetek cynglowych czy klamkomanetek. Tutaj mamy zintegrowane dźwignie hamulców z dźwigniami, a właściwie przełącznikami manetek. Takie rozwiązanie jest wygodne, bo można zmieniać przełożenia, a jednocześnie czujnie trzymać ręce na kierownicy i szybciej zahamować w razie potrzeby. W naszej ofercie znajdziesz najwyższej jakości manetki i klamokomanetki rowerowe Shimano, których trwałość i niezawodność jest powszechnie znana. Manetki mogą współpracować z hamulcami tarczowymi lub V-brake.          

Dobór manetek i klamkomanetek rowerowych – które rozwiązanie będzie odpowiedniejsze?  

Warto podkreślić, że poza wygodą użytkowania klamkomanetki mają jeszcze jedną przewagę nad zastosowaniem hamulców i manetek osobno, a mianowicie ten element jest lżejszy. Zatem wszyscy Ci, którzy skrupulatnie szukają elementów, które pozwolą im „odchudzić” rower na pewno z nich właśnie będą chcieli korzystać. Oczywiście nie zawsze mogą być zastosowane klamkomanetki. Jeśli rower wyposażony jest w hydrauliczne hamulce tarczowe, to oczywiście stosuje się manetki „solo”. Z naszej oferty możesz wybrać m.in. 3-biegowe dźwignie przerzutki czy 6-rzędowe lub 8-rzędowe prawe lub lewe manetki i klamkomanetki rowerowe.   

Więcej
Mniej
0zł