Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 360,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Łańcuch rowerowy to jedna z najważniejszych części napędu. Umożliwia on przenoszenie energii wytwarzanej podczas pedałowania do kasety lub wolnobiegu, w efekcie czego zaczynamy jechać. To jedna z tych części eksploatacyjnych, które wymagają wymiany co kilka tysięcy kilometrów. Jeżeli zatem Twój łańcuch do roweru się zużył i chcesz, aby ustąpił miejsca nowemu modelowi – w naszym e-sklepie znajdziesz duży wybór propozycji, z których wyłonisz tą, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Sprawdź oferowane przez nas komponenty i wybierz idealne rozwiązanie dla siebie.

Jaką funkcję w jednośladzie spełnia łańcuch rowerowy?

Łańcuch do roweru wchodzi w skład układu napędowego. Tworzy go zespół ogniw, pozwalających na przenoszenie energii z pedałów na tylne zębatki. Takie działanie wprawia w ruch koła, czyli umożliwia jazdę na jednośladzie. Należy pamiętać o tym, że dobór odpowiedniego modelu łańcucha jest niezwykle istotny. Jazda na egzemplarzu, który nie trzyma fabrycznych wymiarów wpływa negatywnie na kondycję pozostałych komponentów, takich jak: kaseta rowerowa, wolnobieg czy korba rowerowa. W ofercie naszego sklepu internetowego rowerzysta.pl, dostępny są liczne łańcuchy rowerowe w wielu modelach. Tak duży wybór produktów sprawia, że każdy z naszych klientów znajdzie część układu napędowego, perfekcyjnie dopasowaną do wymogów danego jednośladu.

Na co zwracać uwagę, wybierając łańcuch rowerowy?

Chcąc wybrać odpowiedni łańcuch rowerowy do swojego pojazdu, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Dzięki temu możliwe będzie dokonanie zakupu wysokiej jakości komponentu o odpowiednich parametrach, który zapewni właściwą pracę układu napędowego. Czym zatem kierować się, wybierając łańcuch rowerowy? Oto kilka wskazówek:

  • Materiał. Jak można się domyślić, to m.in. od niego zależy trwałość części rowerowych. Warto postawić na wysokiej jakości surowce, gdyż wpływają na żywotność danego komponentu. W wariancie budżetowym najczęściej stosowana jest stal, a w przypadku droższych modeli – stal powleczona warstwą chromu.
  • Waga. Cykliści, którym zależy na tym, aby ich jednoślad był możliwie jak najlżejszy, co ma duże znaczenie w przypadku rowerów szosowych, powinni zdecydować się na łańcuch rowerowy wyposażony w sforzenie lub perforowane blaszki. Dzięki ich obecności będzie on lżejszy.
  • Dopasowanie do kasety. Łańcuch do roweru może być 1-rzędowy, 5-rzędowy, a nawet 12-rzędowy. Należy wybrać taki model, który będzie pasował do danej kasety.
  • Producent. Największą popularnością wśród producentów części rowerowych cieszą się Shimano, SRAM czy Azimut. Wybierając łańcuch rowerowy jednej z tych marek możesz być pewny, że będzie on trwały i solidny.

Łańcuchy rowerowe w ofercie rowerzysta.pl

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego, dostępny jest szeroki wybór komponentów do napędów rowerowych. Proponujemy najwyższej jakości rozwiązania, zapewniające komfortową, bezpieczną i cichą jazdę. Ile kosztuje dostępny w naszej ofercie łańcuch rowerowy? Cena jest niezwykle atrakcyjna, dlatego serdecznie zachęcamy do dokonywania u nas zakupów. 

Więcej
Mniej
0zł