Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 200,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Podstawowym elementem układu napędowego roweru jest łańcuch, który współpracuje z kasetą lub wolnobiegiem, a także korbą. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości łańcuchy rowerowe o różnej długości, w przystępnych cenach, które dopasujesz do danego jednośladu.   

Czym kierować się przy wyborze łańcucha rowerowego? 

Wybór łańcucha rowerowego ma duże znaczenie. Bardzo dużą popularnością cieszą się komponenty marek SRAM, Shimano czy Azimut, które charakteryzują się wysoką trwałością. Warto także zwrócić uwagę na jakość materiału. W wariancie budżetowym najczęściej stosuje się stal, nieco droższe są modele, gdzie stal została dodatkowo powleczona warstwą chromu. Dzięki temu są one trwalsze, a przy tym odporniejsze na trudne warunki. Jednak w przypadku jazdy rekreacyjnej nie trzeba wybierać łańcuchów rowerowych z wyższej półki. Jeżeli zależy Wam na niższej wadze, co ma szczególne znaczenie w przypadku rowerów szosowych, to koniecznie postawcie na takie wyposażone w sworznie bądź też perforowane blaszki. W naszej ofercie znajdziecie między innymi łańcuchy rowerowe 1-rzędowe, 5-rzędowe, a nawet 12-rzędowe, które dopasujecie do danej kasety.             

Prawidłowa eksploatacja i wymiana łańcucha rowerowego – co należy wiedzieć? 

Łańcuchy rowerowe, nawet takie wykonane z wysokiej jakości stali, dostępne w naszej ofercie, należy regularnie czyścić. Każdorazowo, gdy jest zabłocony, a przy normalnej eksploatacji co trzy miesiące. Przed czyszczeniem łańcuch należy zdjąć i wyczyścić czystą szmatką z wierzchnich zabrudzeń. Potem do czyszczenia należy użyć benzyny ekstrakcyjnej lub specjalnego odtłuszczacza. Warto zdjąć także kasetę i umyć w ten sam sposób. Smarowanie należy wykonywać zawsze po czyszczeniu. Wymiana łańcucha konieczna jest, gdy ten ulega rozciągnięciu nawet o 1%. Warto już wcześniej zaopatrzyć się w zapasowy łańcuch z naszej oferty, aby móc swój rower eksploatować bez zbędnej przerwy na serwisowanie. Trzeba pamiętać, by najlepiej wybrać model tego samego producenta, co kaseta w rowerze.    

Więcej
Mniej
0zł