Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 349,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Oświetlenie rowerowe to najlepszy przyjaciel każdego rowerzysty nocą, we mgle i w czasie deszczu. Wysokiej jakości lampki rowerowe pozwalają zachować dobrą widoczność po zmroku i zwiększają bezpieczeństwo. Zgodnie z polskimi przepisami rower w warunkach ograniczonej widoczności musi być wyposażony w białe światło z przodu i czerwone światło z tyłu. Dzięki takiemu oznakowaniu, rowerzysta jest widoczny z daleka przez kierowców, pieszych i innych rowerzystów.

Przednia lampa rowerowa ma podwójne zadanie – oświetla drogę przed rowerem i stanowi ostrzeżenie dla samochodów i pieszych. Czerwona lampa tylna ma głównie znaczenie ostrzegawcze. Lampki rowerowe można podzielić ze względu na kilka cech. Jedną z najważniejszych jest rodzaj zasilania. Obecnie można nabyć lampy zasilanie bateriami lub na dynamo. Lampki z dynamem nie wymagają wymiany baterii – oświetlenie z akumulatorami jest za to zwykle jaśniejsze i dużo łatwiejsze w montażu. Wybór jest zależny od indywidualnych preferencji - oba rozwiązania mają po równo zagorzałych fanów i przeciwników.

Oświetlenie rowerowe bywa instalowane do dedykowanych uchwytów w konstrukcji roweru (głównie w przypadku modeli retro) lub za pomocą obejm na kierownicę lub siodełko. Coraz częściej można spotkać także lampki rowerowe z szybkozłączkami w postaci silikonowych zaczepów lub elastycznych pasków i gum. Lampa rowerowa tego typu może być błyskawicznie zdemontowana z ramy, dzięki czemu stanowi ciekawą alternatywę dla osób obawiających się kradzieży wyposażenia roweru.

Więcej
Mniej
0zł