Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 1 249,00 zł - 2 799,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Przyczepki rowerowe to wszechstronne rozwiązanie do przewozu dzieci.

Dostępne są w wersjach 1-osobowych np. Bellelli B-Travel i 2-osobowych np. XLC Duo 8TEEN, w różnych kolorach i z szeregiem często opatentowanych przez daną firmę rozwiązań. Jazda z przyczepką rowerową jest w Polsce legalna, należy jedynie pamiętać, aby rower razem z przyczepką nie przekraczał przepisowych 4 m długości.

Mocowanie przyczepki do roweru wymaga użycia dołączonego dyszla/pałąka. Taki pałąk z kolei mocujemy do osi tylnego koła. W tym celu należy odkręcić główną śrubę mocującą tylne koło lub zwolnić szybkozamykacz. Jeśli mamy bardziej zaawansowany rower wyposażony w sztywne osie może być konieczne dokupienie dedykowanego adaptera do osi piasty.

O czym należy pamiętać, decydując się na przyczepkę rowerową?

Minimalny wiek dziecka określany przez producentów to 6 miesięcy. Aby jednak w tym czasie bezpiecznie i komfortowo przewozić dziecko w przyczepce, należy użyć specjalnego hamaka dla niemowląt. Od około 1 roku życia dziecko może korzystać ze standardowego siedziska w przyczepce.

Maksymalna waga dziecka zazwyczaj wynosi 22 kg i wzrost ok. 115-120cm.

Zalety stosowania przyczepki rowerowej

  • Bezpieczeństwo — Poziom bezpieczeństwa przewożonych w przyczepce dzieci jest większy niż w przypadku fotelika. Ma to miejsce dlatego, że przyczepka oparta jest na konstrukcji klatki, która w razie wywrotki/wypadku chroni dziecko. Dodatkowo dyszel mocujący przyczepkę do roweru wyposażony jest w elastyczny element, który poniekąd oddziela przyczepkę od roweru i zapobiega jej wywróceniu po upadku roweru.
  • Komfort — Poziom komfortu dziecka jest nieporównywalny z tym, jaki oferują foteliki. Nasza pociecha siedzi wygodnie w przestronnym wnętrzu przyczepki, mając odpowiednią ilość miejsca na nogi i wygodne oparcie głowy. Oczywiście dziecko przypięte jest pasami bezpieczeństwa, zazwyczaj pięciopunktowymi. Dziecko z pewnością doceni fakt, że na pokład przyczepki może ze sobą zabrać ulubione zabawki/maskotki, a rodzic może dodatkowo zadbać o malucha, dokładając poduszkę czy kocyk. Niektóre modele przyczepek oferują także możliwość pochylania oparcia, co jest przydatne, kiedy maluch śpi. Nie da się ukryć faktu, że dłuższa jazda po prostu działa na dzieci usypiająco. Większość przyczepek rowerowych posiada wydajną amortyzację także nawet jazda po nierównościach nie powinna stanowić większej przeszkody a dziecko znacząco nie odczuje dyskomfortu z tym związanego.
  • Wszechstronność — Większość, jak nie wszystkie dostępne na rynku przyczepki, posiadają siatkę/moskitierę chroniącą przed owadami, jak i wszelkimi odpryskami z tylnego koła roweru. Chroni ona dziecko przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu wentylacji. W razie deszczu, mamy do dyspozycji folię przeciwdeszczową. Może się zdarzyć, że w niektórych modelach przyczepek boczne okienka będą otwierane, co w upalne dni ułatwi cyrkulację powietrza we wnętrzu. Dodatkowo producenci prześcigają się w różnych rozwiązaniach, które mają udogodnić rodzicom, jak i dziecku korzystanie z przyczepki. Dlatego daną przyczepkę często możemy doposażyć w akcesoria tj. hamaki dla niemowląt (umożliwiają korzystanie z przyczepki już od 6 miesiąca życia), dodatkowe podparcia siedziska dla małych dzieci, dostawki cargo i organizery, uchwyty na butelkę, pokrowce i osłony, oświetlenie, a nawet śpiworek na nóżki zapewniający ciepło w chłodniejsze dni. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że przyczepka rowerowa często nie ogranicza się tylko do funkcji ciągnięcia za rowerem. Wielu producentów oferuje możliwość doposażenia przyczepek w tzw. jogger kit. Dzięki temu rozwiązaniu przyczepki możemy używać także do biegania i to w pełni bezpieczny sposób. Również częstym elementem wyposażenia są przednie kółka lub koło. Przy ich zastosowaniu przyczepka zmienia się w pełnoprawny wózek spacerowy.
  • Przewóz 1 lub 2 dzieci — W przypadku wersji 2-osobowej możemy na pokład przyczepki zabrać dwójkę dzieci, które z pewnością bardzo polubią wspólne wycieczki. Każde dziecko posiada oddzielne pasy bezpieczeństwa, a często też oddzielne zagłówki i podparcia.
  • Przewóz dodatkowych przedmiotów — Przyczepki posiadają luk bagażowy, w którym możemy przewozić niezbędne podczas wycieczki rzeczy.
  • Dobra widoczność dziecka — Siedząc w przyczepce, która jest nieznacznie oddalona od roweru osoby prowadzącej, dziecko ma możliwość swobodnego rozglądania się na boki, a także posiada lepszą widoczność z przodu niż ma to miejsce w foteliku.
Więcej
Mniej
0zł