Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 118,00 zł - 899,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Waga

Waga

 • 0 kg - 21 kg

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

W ofercie sklepu Rowerzysta.pl zaopatrzysz się między innymi w wysokiej klasy foteliki rowerowe dla dzieci. Do dyspozycji masz szeroki zakres produktów od renomowanych producentów. W związku z tym z pewnością odnajdziesz coś idealnego dla siebie i młodego pasażera. Koniecznie zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat naszych produktów i dołącz do grona klientów!

Czym jest fotelik rowerowy dla dzieci?

Fotelik rowerowy to specjalne siedzisko, które montuje się na rowerze, aby zapewnić bezpieczną jazdę młodemu pasażerowi. Istnieje wiele rodzajów fotelików rowerowych, które podzielić można między innymi ze względu na wiek oraz gabaryty dziecka. Spore znaczenie ma także typ roweru. Fotelik na rower może być montowany zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dobór odpowiedniego rodzaju produktu zależy w dużej mierze od Twoich indywidualnych preferencji. 

Niezależnie od tego, na który fotelik na rower dla dziecka się zdecydujesz, kluczowe jest jego prawidłowe zamontowanie. Musi być on solidnie przymocowany, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo oraz stabilność w trakcie jazdy. Nie można zapominać również o dodatkowym wyposażeniu, takim jak między innymi: pasy bezpieczeństwa oraz osłony przeciwsłoneczne. W przypadku naszej oferty każdy fotelik został kompleksowo zaopatrzony w niezbędne akcesoria. Dzięki temu masz pewność, że nie będziesz musiał dokupywać komponentów niezbędnych do bezpiecznego przewożenia małych dzieci.

Fotelik rowerowy — parametry

Fotelik rowerowy dla dziecka występuje u nas w ogromnej liczbie wariantów. Za każdym razem produkt ten jest dokładnie opisany. W związku z tym możesz zapoznać się z parametrami, takimi jak na przykład:

 • szerokość siedziska,
 • głębokość siedziska,
 • wysokość oparcia,
 • waga,
 • zakres regulowanej wysokości podnóżków,
 • maksymalna waga użytkownika,
 • rozmiar rowerów, do których przeznaczone są foteliki dla dzieci na rower. 

Sugerując się tymi parametrami, możesz wybrać idealne dla siebie rozwiązanie. Dodatkowo w opisach poszczególnych krzesełek na rower możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat pasów bezpieczeństwa oraz sposobu montażu wyściółki.

Tym sposobem dowiesz się, czy konkretne foteliki rowerowe dla dzieci spełniają Twoje wymogi i odpowiadają parametrami młodemu pasażerowi. W sytuacji natomiast, gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości dotyczące produktów, koniecznie skontaktuj się z nami. 

Fotelik rowerowy dla dziecka — zastosowanie

Foteliki na rower to wyposażenie, które pozwala na bezpieczne i jednocześnie wygodne przewożenie najmłodszych. Jest to możliwe w ramach podróży takich, jak między innymi:

 • codzienne przejażdżki,
 • podróże do przedszkola lub do szkoły.
 • wyprawy na zakupy,
 • wycieczki poza miasto w celach rekreacyjnych.

Bez względu na to, jaki jest charakter Twojej podróży, powinieneś pamiętać o tym, aby Twój fotelik rowerowy dla niemowlaka lub nieco starszego dziecka był prawidłowo zamocowany. Jednocześnie nie możesz również zapominać o zaopatrzeniu młodego pasażera w kask rowerowy. 

Foteliki rowerowe — minimalny i maksymalny wiek dziecka

Fotelik do roweru dostępny jest dla dzieci już od 9 miesiąca życia. Maksymalny wiek dziecka, które może być przewożone w foteliku to natomiast około 5 lat. To jednak mocno przybliżony przedział wiekowy, gdyż decydującym czynnikiem powinny być przede wszystkim waga oraz wzrost dziecka. 

Krzesełko na rower jest zwykle przeznaczone dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Zazwyczaj ma to miejsce, gdy młody człowiek ma około 9 miesięcy. W przypadku przednich oraz tylnych fotelików obowiązuje ta sama zasada. Oczywiście spore znaczenie ma także, aby dziecko potrafiło utrzymać stabilną pozycję siedzącą podczas jazdy. Tylko wtedy bowiem fotelik dziecięcy na rower jest rozsądnym rozwiązaniem. Utrzymanie tejże stabilnej pozycji zależy natomiast od indywidualnej siły mięśniowej dziecka oraz jego umiejętności równoważenia. 

Producenci często nie określają dokładnego wieku maksymalnego dla użytkownika krzesełka. Zamiast tego w opisach produktu można przeczytać informacje na temat maksymalnej wagi młodego człowieka. Przednie foteliki do roweru są często przeznaczone na przykład dla dzieci do 15 kilogramów. Tylne natomiast mogą mieć znacznie większe obciążenie. Często spotyka się zatem na przykład:

 • fotelik rowerowy do 25 kg,
 • fotelik na rower dla dziecka do 30 kg albo 
 • fotelik rowerowy do 35 kg. 

W sytuacji natomiast, gdy Twoje dziecko jest jeszcze zbyt małe, aby siedzieć stabilnie, a także zbyt małe do noszenia kasku, nie powinieneś jeszcze decydować się na fotelik rowerowy dla niemowląt. W takich przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się na przykład przyczepka rowerowa.

Fotelik na rower a bezpieczeństwo

Foteliki rowerowe powinny być przede wszystkim bezpieczne. Zdrowie Twojego dziecka jest bowiem nadrzędną wartością, o której powinieneś pamiętać zarówno w trakcie jazdy, jak i w trakcie podejmowania decyzji zakupowej. Prawidłowo zamontowany fotelik dla dziecka na rower to natomiast jeden z kluczowych czynników, które decydują o poziomie bezpieczeństwa. Na szczęście wszystkie dostępne w naszej ofercie foteliki do roweru dla dzieci mają sprawdzone mocowania. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoje dziecko w trakcie podróży zawsze będzie stabilnie umocowane.

Każdy dostępny u nas fotelik na rower dla niemowląt oraz dla starszych dzieci gwarantuje także, że Twoje dziecko nie będzie miało żadnej styczności ze szprychami kół roweru. Dodatkowo decydując się na zakup krzesełek na rower z oferty Rowerzysta.pl, możesz być pewien, że spełniają one normy bezpieczeństwa, takie jak na przykład ENI14344. 

Fotelik dla dziecka na rower — producenci

Fotelik do roweru dla dziecka z naszej oferty to zawsze wyposażenie od sprawdzonego producenta. W związku z tym możesz postawić na artykuły od marek, takich jak na przykład:

 • HAMAX,
 • Kellys,
 • Bellelli,
 • Polisport.

HAMAX to przedsiębiorstwo z ponad 60-letnią tradycją. Od tak długiego czasu marka odpowiedzialna jest bowiem za produkcję fotelików dziecięcych oraz przyczepek rowerowych. Historia tego przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1958 roku na małej wyspie na fiordzie Oslo. Aktualnie krzesełko rowerowe sygnowane logiem HAMAX budzi uznanie na terenie całego świata.

Kellys z kolei to słowacki producent, który rozpoczął swoją działalność w 1991 roku. To właśnie wtedy założyciele, czyli bracia Peter oraz Brano Diviniec rozpoczęli swoją działalność. Aktualnie słowackie przedsiębiorstwo wypuszcza swoje produkty (takie jak na przykład fotelik rowerowy) na rynek w ponad 35 krajach z całego świata. Nie może zatem dziwić, że marka cieszy się aktualnie tak dużym uznaniem.

Bellelli to przedsiębiorstwo, które powstało w roku 1994 we Włoszech. Głównym założeniem tej marki jest rozwój artykułów dziecięcych, takich jak choćby fotelik na rower dla dziecka oraz pozostałych akcesoriów przeznaczonych dla najmłodszych. Nadrzędnym celem tego producenta jest gwarancja bezpieczeństwa i komfortu. 

Polisport natomiast to przedsiębiorstwo założone przez Pedro Araújo. Specjalizuje się on w produkcji trwałych oraz niezawodnych akcesoriów rowerowych. Prym w asortymencie wiodą właśnie foteliki oraz dedykowane do nich dodatki. Fotelik na rower sygnowany logiem Polisport cechuje się przede wszystkim maksymalną ergonomią. Producent ten stale udoskonala swoje wyroby. Na uwagę zasługuje także między innymi łatwość ich montażu oraz kompatybilność z większością ram rowerowych. 

Fotelik na rower — dlaczego nasza oferta?

Fotelik rowerowy dla dziecka z naszej oferty to doskonały wybór między innymi ze względu na jakość oferowaną przez producentów, na których stawiamy. Drugim powodem, dla którego dobrze wybrać krzesełko na rower właśnie u nas, jest bogactwo asortymentu. Możesz zatem swobodnie podjąć decyzję zakupową i starannie wyselekcjonować idealny artykuł dla siebie i młodego pasażera.

Pamiętaj także o możliwości skorzystania z profesjonalnego wsparcia naszych doradców. Jeżeli więc dla przykładu interesuje Cię fotelik dla dzieci na rower i masz dodatkowe pytania, śmiało skontaktuj się z nami. Specjaliści, których zatrudniamy udzielą Ci szczegółowych informacji i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące produktów. Dla naszych klientów istotne znaczenie ma także atrakcyjna cena artykułów. W sytuacji zatem, gdy kupisz u nas na przykład fotelik na rower dla niemowlaka, wcale nie obciążysz mocno swojego domowego budżetu. Fotelik do roweru dla dzieci ze sklepu Rowerzysta.pl łączy zatem w sobie najwyższy poziom wykonania z relatywnie niewielkim wydatkiem. Sięgnij zatem na przykład po nasz fotelik rowerowy na bagażnik i ciesz się komfortem oraz bezpieczeństwem podróży.

Więcej
Mniej
0zł