Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 499,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Liczba kradzieży rowerów jest bardzo duża. Nieustannie możemy spotkać się w Internecie z ogłoszeniami o zaginięciu rowerów. Istnieją też bazy danych, gdzie można wpisać swój jednoślad, jeżeli takowy zostanie skradziony. Jednak szanse na odnalezienie są tak naprawdę niewielkie. Dlatego też każdy właściciel roweru powinien pamiętać o stosowaniu odpowiedniego zabezpieczenia, takiego jak zapięcie do roweru na klucz.

O bezpieczeństwo roweru trzeba zadbać

Niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób używamy roweru, musimy liczyć się z potrzebą pozostawienia go w bezpiecznym miejscu.

Należy także zastosować właściwe zabezpieczenie w postaci zapięcia rowerowego na klucz. Jest ono bardzo praktyczne, ale i niezwykle proste w obsłudze. Dzięki odpowiedniej ochronie ryzyko kradzieży jednośladu znacznie maleje. Często stosowane zapięcia rowerowe na klucz zniechęcają rabusiów do tego stopnia, że nie podejmują oni prób kradzieży. Jednak zawsze pamiętajcie, że nawet jeżeli zostawiacie rower na przysłowiową minutę, musicie go zabezpieczyć, tym bardziej że wystarczy tylko chwila, by wasz jednoślad został skradziony, a odzyskanie go jest bardzo trudne.

Jakie zapięcie rowerowe warto wybrać?

Zapięcia rowerowe na klucz występują w wielu wariantach i wybór zależy od Waszych preferencji. Do dyspozycji mamy linki, łańcuchy, pałąki U-lock. Co raz pojawiają się na rynku nowe rodzaje zabezpieczeń.

Można zdecydować się na linkę, która jest stalowa, przez co trudno ją przeciąć czy też uszkodzić. Długość kabla to zazwyczaj 120 - 150 cm. Dzięki wygodnemu uchwytowi można zamontować ją na ramie.

Dobrą alternatywą jest też zamek rowerowy, który wykonany jest ze stalowych ogniw. Taki rodzaj zabezpieczeń także bardzo skutecznie chroni przed kradzieżą.

Zapięcia rowerowe na klucz dostępne są także w formie łańcuchów, których ogniwa zakryte są materiałowym pokrowcem. Stanowią one barierę niemal nie do przejścia dla złodziei. Podobnie jak pałąki U-lock, które zapewniają wysoką odporność na uderzenia i przecięcia.

Więcej
Mniej
0zł