Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Liczba kradzieży rowerów jest bardzo duża. Ciągle pojawiają się ogłoszenia o kradzieży, ale i bazy danych, gdzie można wpisać swój jednoślad, jeżeli takowy zostanie skradziony. Ale szanse na odnalezienie są tak naprawdę niewielkie. Dlatego też każdy cyklista powinien pamiętać o stosowaniu odpowiednich zabezpieczeń, takich jak zapięcia rowerowe na klucz.

bezpieczeństwo roweru trzeba zadbać

Niezależnie czy wybieracie się na krótkie zakupy do sklepu, czy raczej dojeżdżacie do pracy na rowerze, musicie pamiętać o pozostawieniu go bezpiecznym miejscu, ale też zastosowaniu właściwych zabezpieczeń w postaci zapięcia rowerowego na klucz. Jest ono bardzo praktyczne, ale i niezwykle proste w obsłudze. Dzięki odpowiedniej ochronie żaden złodziej nie ukradnie pojazdu, bo wymagałoby to sporo czasu. Często stosowane zapięcia rowerowe na klucz zniechęcają rabusiów do tego stopnia, że nie podejmują oni prób kradzieży. Jednak zawsze pamiętajcie, że nawet jeżeli zostawiacie rower na przysłowiową minutę, musicie go zabezpieczyć, tym bardziej, że wystarczy tylko chwila, by wasz jednoślad został skradziony, a odzyskanie go jest bardzo trudne.

Jakie zapięcie rowerowe warto wybrać?

Zapięcia rowerowe na klucz występują w wielu wariantach i wybór zależy do Waszych preferencji. Można zdecydować się na linkę, która jest stalowa, przez co bardzo trudno ją przeciąć czy też uszkodzić. Długość kabla to 120 cm. Dzięki wygodnemu uchwytowi można zamontować ją na ramie. Dobrą alternatywą jest też zamek rowerowy, który wykonany jest ze stalowych ogniw. Taki rodzaj zabezpieczeń jest lżejszy, ale także bardzo skutecznie chroni przed kradzieżą. Warto zwrócić uwagę na bardzo trwały i bezpieczny mechanizm blokujący o nazwie Ultra B-cylinder. Zapięcia rowerowe na klucz dostępne są także w wariancie elastycznej, choć bardzo grubej, stalowej linki, na którą dodatkowo nałożono stalowe pierścienie, co stanowi granicę niemal nie do przejścia dla złodziei. Dla najbardziej wymagających polecamy zamki pancerne, które sprawdzają się nawet w miejscach o wysokim ryzyku potencjalnej kradzieży. Zastosowanie  U-Lock GRANIT™ Plus 470  zapewnia odporność na uderzenia, ale i przecięcia.

Więcej
Mniej
0zł