Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 47,00 zł - 579,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Zębatki zainstalowane w piaście tylnego koła, czyli kaseta rowerowa, są niezbędne, by móc korzystać z przełożeń w rowerze, zatem ułatwiać sobie jazdę zarówno z górki, jak i pod górkę. W ofercie naszego sklepu Rowerzysta.pl znajdziesz między innymi kasety rowerowe potentata na rynku, czyli Shimano.  Dają gwarancję jakości i niezawodności, oczywiście konieczna jest prawidłowa eksploatacja.    

Kasety rowerowe - jakie wybrać? 

Kasety rowerowe są jednymi z najważniejszych komponentów rowerowych. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Dostępne są modele z aluminium czy też stali, które są stosunkowo tanie, ale można też wybrać wariant z wyższej półki, a więc te wykonane z tytanu. Warto zauważyć, że kasety mogą posiadać od 3 do 11 zębatek i tutaj zasada jest jedna. Im mniejsza ilość zębatek, tym łatwiej jest się rozpędzić. Należy pamiętać, że kasety powinny być kompatybilne z łańcuchem rowerowym. W przypadku rowerów górskich najpopularniejsze są te o rozstawie 11-32 bądź 11-46. Do rowerów trekkingowych najlepiej wybrać te o rozstawie od 12 do 32 bądź też 13 do 34 zębatek. Jeszcze inaczej sytuacja wygląda w przypadku rowerów szosowych i tutaj stosuje się kasety o rozstawie zębatek od 11 do 23 i od 11 do 28. Mniejsza ilość zębatek w rowerach szosowych sprawia, że jednoślad ma mniejszą masę, co jest ważne, gdyż każdy gram ma wpływ na łatwość jego napędzania. Pamiętajcie, że należy kupować kasety dopasowane do trybu jazdy.       

 

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kaset rowerowych? 

Kasety rowerowe przede wszystkim należy dobierać względem liczby przełożeń na manetce rowerowej. Jeśli jest ich osiem, należy wybrać kasetę ośmiorzędową, a jeśli sześć, analogicznie – sześciorzędową. Dzięki temu cały napęd może działać płynnie. Oczywiście, gdy chce się wybrać dedykowaną do rowerów MTB kasetę 11-rzędową, wtedy należy wymienić również manetkę i często także tylną przerzutkę. Czasem w przypadku zwiększenia możliwości napędu rowerowego potrzebna jest  wymiana tylnej piasty. Kompatybilność wszystkich elementów jest niezbędna.    

Więcej
Mniej
0zł