Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 72,00 zł - 169,00 zł

Marka

Marka

Waga

Waga

  • 0 kg - 18 kg

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

W sklepie Rowerzysta zakupisz wysokiej klasy kierownice rowerowe. Części sygnowane logami uznanych w branży rowerowej producentów gwarantują Ci maksymalny poziom komfortu oraz bezpieczeństwa zarówno w trakcie podróżowania, jak i jazdy wyczynowej po trudnych terenach. Koniecznie sprawdź najważniejsze informacje na temat naszych kierownic rowerowych i wybierz najlepszy wariant dla siebie. 

Czym jest kierownica do roweru?

Kierownica roweru to jeden z kluczowych elementów roweru, od którego zależy komfort i wydajność jazdy. Odgrywa istotną rolę w prowadzeniu jednośladu. Jej kształt i ustawienie wpływa na przyjmowaną pozycję w trakcie jazdy i rozłożenie masy ciała. Kierownice rowerowe, z uwagi na ich kształt, dzielą się na główne rodzaje: proste i giętkie. W zależności od rodzaju roweru, mogą mieć różne formy, jak na przykład kierownica typu „baranek” w rowerach szosowych czy prosta kierownica w rowerach górskich. Jeżeli nie wiesz, jakiego typu kierownica do roweru przyda Ci się najbardziej, koniecznie skontaktuj się z zatrudnionymi u nas doradcami.

Kierownica rowerowa — jak wybrać?

Właściwie dobrana kierownica rowerowa to podstawa bezpiecznej i komfortowej jazdy. Czym jednak kierować się w trakcie podejmowania decyzji zakupowej? Przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę na przykład rodzaj roweru. W przypadku roweru szosowego kierownica w kształcie „baranka” pozwala zmieniać pozycję ciała na różne sposoby, zapewniając aerodynamikę. Można również rozważyć dodatek w postaci „lemondki” dla bardziej aerodynamicznej pozycji. W przypadku roweru górskiego (MTB) warto zdecydować się na szerszy produkt dla zachowania większej kontroli i stabilności jazdy lub węższy dla aerodynamicznej sylwetki. 

Dla mniej zaawansowanych rowerzystów zalecane są giętkie kierownice, natomiast zawodnicy mogą preferować prostą konstrukcję. W przypadku roweru miejskiego natomiast kierownica od roweru powinna być stosunkowo szeroka, wysoka oraz prosta. W niektórych natomiast przypadkach rowerzyści wybierają tak zwaną „jaskółkę”. Zapewnia ona stabilność i wygodną jazdę w warunkach miejskich. W przypadku natomiast roweru gravelowego wiele osób decyduje się na kierownicę do roweru typu „baranek". Jest ona preferowana z uwagi na jej wszechstronność w różnorodnym terenie.

Spore znaczenie ma również fizjonomia kierowcy. W tym przypadku należy uwzględnić szerokość barków użytkownika. Dla rowerów szosowych i MTB kierownica nieco szersza od szerokości barków może być początkowo wygodniejsza, a w miarę wzrostu doświadczenia wielu rowerzystów preferuje węższe wersje. Przekonaj się zatem, która kierownica do roweru będzie najbardziej dopasowana do Twojej anatomii. 

Pod uwagę powinieneś wziąć także komfort. Jeżeli podczas jazdy występuje ból lub drętwienie w nadgarstkach i dłoniach, warto zwrócić uwagę na ustawienie i kształt kierownicy. Możliwe jest również dokupienie końcówek do kierownicy w celu zwiększenia komfortu.

Przyjrzyj się także swojemu stylowi jazdy. Kierownica rowerowa powinna być dobrana w zależności od tego, czy jednoślad jest używany do sportu, rekreacji czy do codziennego dojazdu w miejskich warunkach.

Jeżeli nie będziesz pewien, która kierownica do roweru jest dla Ciebie najlepsza, koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami. Udzielą Ci oni szczegółowych informacji i pomogą wybrać najlepszą kierownicę od roweru.

Kierownice rowerowe — dlaczego sklep Rowerzysta?

Wybierz nasz sklep internetowy w sytuacji, gdy zależy Ci na niezawodności kierownicy do roweru. Kierownica rowerowa sygnowana logami uznanych w branży rowerowej marek charakteryzuje się bowiem bardzo wysokim poziomem wytrzymałości. Jednocześnie nasza kierownica do roweru jest po prostu wygodna w użyciu, co pozwala Ci na pełną kontrolę nad jednośladem. 

Pamiętaj również o tym, że kierownice do roweru z naszego sklepu dostępne są w ogromnej liczbie wariantów. Z pewnością dobierzesz zatem idealny komponent dla siebie. W przypadku z kolei pytań dotyczących naszych produktów śmiało skontaktuj się z nami i spytaj o to, która kierownica rowerowa najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Zatrudnieni u nas doradcy chętnie podzielą się z Tobą ekspercką wiedzą. Dzięki nim dowiesz się, która kierownica do roweru będzie najlepsza. 

Bez względu więc na to, czy interesuje Cię kierownica roweru, czy na przykład mostek rowerowy, nie będziesz osamotniony w trakcie podejmowania decyzji zakupowej. Serdecznie zapraszamy zatem do kontaktowania się oraz do składania zamówień.

Więcej
Mniej
0zł