Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 109,00 zł

Marka

Marka

Waga

Waga

  • 0 kg - 10 kg

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Rowery młodzieżowe na kołach 24-calowych z oferty rowerzysta.pl dzielimy na rowery miejskie i rowery górskie. Rowery miejskie 24" są kompletnie wyposażone, a więc posiadają błotniki, bagażnik, stopkę i oświetlenie. Rowery MTB 24" nie posiadają w standardowym wyposażeniu tych elementów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby, w razie potrzeby, takowe zakupić i zamontować w rowerze. Jednym z najczęściej wybieranym elementem wyposażenia dodatkowego roweru MTB 24" są błotniki rowerowe. Nic dziwnego, gdyż jest to akcesorium niezwykle przydatne w rowerze.

błotniki rowerowe 24 cale — dlaczego warto je zamontować?

Błotniki rowerowe 24 mają za zadanie ochronę roweru, ale przede wszystkim młodego rowerzysty, przed wodą, błotem, kamieniami i innymi zanieczyszczeniami lecącymi spod kół. Wiadomo, że dzieci, jak i młodzież, lubią jazdę po kałużach. Nawet jeśli, nasze dziecko akurat nie podziela tej frajdy, to błotniki do roweru 24 cale przydadzą się w wielu okolicznościach. Ochronią plecy dziecka przed chlapiącą wodą spod tylnego koła podczas jazdy w i po deszczu. Stanowić będą barierę dla piachu, kamieni i błota w trakcie jazdy terenowej. Sam rower również zyska na obecności błotników — rama będzie mniej poobijana, a komponenty mniej ubrudzone.

rodzaje błotników do roweru 24 cale

Opony rowerowe 24 cale są na pograniczu małych rozmiarów opon w rowerze dziecięcym i większych — w rowerze dla osób dorosłych. W związku z tym możemy spotkać się z błotnikami dedykowanymi do kół 20-24". Najczęściej jednak będą to błotniki uniwersalne, które nadają się do montażu w rowerze z kołami od 24 do 26 cali, a czasami nawet do 29".

Błotniki rowerowe 24 cale najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego i takie właśnie najlepiej sprawdzą się w młodzieżowym rowerze MTB 24". Spotkać również możemy błotniki 24 cale z aluminium lub ze stali. Są one mniej popularne od błotników plastikowych. Powodem zapewne jest to, że dedykowane są do rowerów miejskich, które posiadają już w standardowym wyposażeniu ten element.

błotniki do roweru 24" - montaż

Klasyczne, pełne błotniki do roweru z kołami 24" instalujemy poprzez ich przykręcenie do widelca i ramy. Do tego, jeśli nasze błotniki je posiadają, w dolnej części widelca przedniego i tylnego przykręcamy mocowanie drutowych wsporników stabilizujących.

W przypadku błotników o charakterze sportowym, wykonanych z tworzywa montaż jest jeszcze prostszy. Przedni błotnik 24 cale przykręcamy do korony widelca lub rury sterowej za pomocą tulei rozporowej. Tylny błotnik rowerowy 24 cale — do sztycy siodła poprzez obejmę zaciskową, która przykręcamy jedną śrubą lub dociskamy dźwignią.

Do kół 24" możemy zastosować także minimalistyczne błotniki z elastycznego tworzywa. Przytwierdzamy je opaskami zaciskowymi do widelca i prętów siodełka. Są też błotniki przednie mocowane bezpośrednio do ramy roweru. Takie błotniki nie zapewnią pełnej ochrony przed zachlapaniem, ale są proste w montażu, lekkie i zajmują mało miejsca w rowerze młodzieżowym.

Więcej
Mniej
0zł