Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

MICHELIN

Oficjalnie, Firma Michelin została założona we Francji przez braci Andrégo i Édouarda Michelinów w 1889 roku. Podwaliny marki sięgają jednak roku 1832, kiedy to dwaj kuzyni, Aristide Barbier i Edouard Daubree, założyli w Clermont-Ferrand niewielką fabrykę pomp i maszyn rolniczych pod nazwą "Barbier-Daubree i spółka" Po kilku latach firma zmieniła jednak profil działaności. Zajęła się przetwarzaniem kauczuku, produkcją uszczelek, wentyli i przewodów gumowych. 57 lat później, przedsiębiorstwo liczące łącznie 32 pracowników, zmieniło nazwę na "Michelin i spółka". Pod nową nazwą, firma rozpoczęła produkcję płytek hamulcowych, a wkrótce potem, gumowych opasek do kół - poprzedniczek opon.  

W 1891 roku Edouard Michelin opatentował pierwsze wzory opon, które można było łatwo wymieniać. Stanowiło to przełom w światowym przemyśle oponiarskim.

W 1905 roku, firma wkroczyła do Wielkiej Brytanii, gdzie pod nazwą Michelin Tire Company Ltd zaangażowała się w wiele działań związanych z  produkcją opon.

W 1906 roku fabryka opon Michelin zatrudniała już 4000 pracowników. Rok później ruszyła produkcja opon poza Francją, we włoskim  Turynie. 

Od wynalezienia opon radialnych do wynalezienia PAX Systemu, Michelin odgrywał i nadal odgrywa aktywną rolę na każdym etapie samochodowej przygody.

Choć głównym filarem działalności marki Michelin jest oczywiście motoryzacja, firma produkuje również ogumienie do samolotów, pojazdów kosmicznych, maszyn rolniczych oraz rowerów. 

Michelin to firma, która ma na swoim koncie spektakularne innowacje. Wyznaczyły one kierunek rozwoju w branży ogumienia rowerowego. Przykładowo, w 1891 roku Michelin wynalazł system z łatwo demontowalną oponą i dętką. W 1976 roku firma wypuściła na rynek pierwszą oponę zwijaną. W 1995 zaś roku, dzięki Michelin, mogliśmy poznać pierwszą oponę z dwuskładnikową mieszanką gumową.

Więcej
Mniej

Aktywne filtry

Przepraszamy

  nie znaleźliśmy  

wyników dla szukanej frazy

Sprawdź poprawność zapytania i wyszukaj ponownie

0zł