0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 1 271,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Rozmiar

Rozmiar

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Nie tylko uważna jazda i umiejętności wpływają na bezpieczeństwo jazdy na rowerze. Istotne znaczenie ma również dobór akcesoriów, które znacząco obniżają ryzyko poważnych kontuzji i urazów spowodowanych upadkiem z roweru. Niewątpliwie na wyposażeniu każdego rowerzysty, niezależnie od stopnia zaawansowania powinny znajdować się kaski rowerowe. Męskie modele szosowe MTB, czy do jazdy czasowej, dostępne w naszym sklepie rowerowym, spełnią oczekiwania najbardziej wymagających miłośników górskiej, miejskiej czy rekreacyjnej jazdy na rowerze.  

Rodzaje kasków rowerowych męskich – dopasuj kask do specyfiki jazdy

Jeśli preferujesz jazdę po zróżnicowanym lub górskim terenie  to na pewno sprawdzą się dla Ciebie kaski rowerowe męskie MTB lub enduro, które mają nieco mniejszy daszek, ale opływowy kształt i odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych. Takie kaski wyposażone są w dodatkową siatkę chroniącą przed owadami. W przypadku jazdy ekstremalnej konieczny jest wybór kasku z ochroną szczęki, takiego, który przypomina motocyklowy. Będzie on odpowiedni do jazdy downhill. Kaski szosowe mają bardziej aerodynamiczny kształt, często lekko wydłużony z tyłu. Takie modele muszą być jak najlżejsze, zwłaszcza jeśli przeznaczone są do jazdy czasowej. Dla początkujących rowerzystów najlepszym wyborem będą najbardziej uniwersalne kaski MTB lub enduro, które sprawdzą się zarówno na krótkie wycieczki, jak i dłuższe dystanse.     

Na co zwrócić uwagę przy wyborze męskiego kasku rowerowego?

Niewątpliwie nie tylko rozmiar ma istotne znaczenie, choć to absolutna podstawa. Zatem na samym początku trzeba zmierzyć obwód głowy i na tej podstawie dobrać odpowiedni kask. Każdy tego typu sprzęt ochronny posiada dodatkową regulację zapięcia, dzięki której można jeszcze lepiej go dopasować. Warto wybierać kaski rowerowe męskie, które mają przynajmniej kilkanaście otworów wentylacyjnych. Dzięki temu głowa nie będzie się w czasie jazdy tak szybko pocić, co jest istotne nie tylko w czasie upałów, ale również wtedy, gdy pokonujesz dalekie trasy. Istotne znaczenie ma także waga, a gwarantem jak najniższej jest technologia wykonania in-mold i zastosowanie skorupy z polikarbonu. Zatem funkcjonalność ma znacznie większe znaczenie niż design, choć jest on bardzo ciekawy w przypadku modeli z naszego sklepu rowerowego.