Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 21,00 zł - 137,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Wybór opon rowerowych i ich rozmiaru ma kluczowe znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Opony 26" są przeznaczone dla osób niższego wzrostu, a często także do rowerów dla starszych dzieci i rowerów młodzieżowych. Mniejsze opony gwarantują większą zwrotność i łatwość manewrowania. W ofercie sklepu rowerzysta.pl znajdziesz różnorodne modele przeznaczone na zróżnicowane trasy w przystępnych cenach.  

Opony rowerowe 26" – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? 

Wybierając opony rowerowe na pewno trzeba sprawdzić, z jakiej mieszanki gumy są wykonane. Powinna być ona jak najbardziej odporna na ścieranie, przebicia i przetarcia. Gdy zamierza się jeździć w zróżnicowanych warunkach pogodowych, opony 26" muszą się sprawdzić na mokrej nawierzchni. Istotne znaczenie ma także rodzaj bieżnika. Gładki gwarantuje cichą pracę, natomiast model o bardziej skomplikowanej konstrukcji sprawdza się na nierównościach. Gęsty bieżnik sprawdza się w czasie stromych podjazdów. Ważne są małe opory toczenia, co sprawia, że na prostych odcinkach można rozwinąć większą prędkość. Opony 26" mogą różnić się pod względem designu i w ofercie znalazły się między innymi modele z białymi bokami, idealne do rowerów holenderskich i retro. Świetnie skomponują się z białymi ramami.  

Dla kogo i do jakich rowerów sprawdzą się opony 26"? 

Oczywiście podobnie jak w przypadku innych rozmiarów opon, także modele o średnicy 26" w zależności od rodzaju bieżnika czy szerokości są dedykowane do różnych rodzajów rowerów.  Na pewno mały rozmiar kół sprawdzi się w „miejskiej dżungli”, czyli do rowerów miejskich. Łatwiej pokonuje się zakręty, gdyż takie opony zapewniają większą zwrotność. Rower na mniejszych kołach jest też krótszy, łatwiej się go prowadzi idąc pieszo, wygodniej się go również wnosi np. po schodach. Takie koła wolniej się rozpędzają, jednak zawsze można dobrać je do roweru, który posiada wspomaganie, czyli elektrycznego. Generalnie najlepiej opony 26-calowe wybierać dla kobiet, młodzieży i starszych dzieci – osób poniżej 170 cm wzrostu.         

Więcej
Mniej
0zł