Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 49 999,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0 kg - 20 kg

Rozmiar ramy

Rozmiar ramy

Amortyzator przód

Amortyzator przód

Amortyzator tył

Amortyzator tył

Hamulec tarczowy

Hamulec tarczowy

Rama (materiał)

Rama (materiał)

Ilość biegów

Ilość biegów

Pojemność baterii

Pojemność baterii

Umiejscowienie silnika

Umiejscowienie silnika

Umiejscowienie baterii

Umiejscowienie baterii

Moc silnika

Moc silnika

Dla kogo

Dla kogo

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Rower elektryczny

Sporą częścią rowerów, które są sprzedawane w krajach Zachodniej Europy, są rowery elektryczne. W Polsce ich sprzedaż także dynamicznie się podnosi. Nie może to być przypadek. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem i do skorzystania z oferty sprzedażowej naszego sklepu internetowego. Kup u nas rower ze wspomaganiem elektrycznym!

Rowery elektryczne — co to jest?

Rower elektryczny to rodzaj pojazdu, który jest napędzany za pomocą silnika elektrycznego. Silnik ten jest zasilany baterią, która jest umiejscowiona na rowerze. Tego typu jednoślad może mieć różne tryby jazdy. W związku z tym możesz zasilać go: wyłącznie siłą mięśni, wyłącznie silnikiem elektrycznym bądź też hybrydowo. Rower z napędem elektrycznym jest doskonały dla osób, które chcą przemieszczać się szybciej po mieście bądź też pokonywać spore odległości bez fizycznego wyeksploatowania. 

Dzięki silnikowi elektrycznemu jazda na rowerze staje się mniej męcząca. Dzięki temu możliwe jest na przykład zachwycanie się krajobrazem bądź też zaoszczędzenie sił na inne aktywności. Rowery elektryczne damskie mają odpowiednio wyprofilowane ramy. Podobnie również specyficzny charakter mają jednoślady przeznaczone dla mężczyzn. W naszym sklepie internetowym każdy może odnaleźć model idealnie dopasowany do jego potrzeb. Oferujemy zarówno rowery MTB elektryczne, jak i miejskie oraz trekkingowe rowery ze wspomaganiem.

Elektryczne rowery w świetle przepisów

Elektryczne rowery zostały jasno zdefiniowane przez polskie przepisy prawne. Tak zwany e-bike to pojazd, którego silnik nie przekracza mocy 250 watów. Wspomaga jazdę wyłącznie w sytuacji, gdy cyklista pedałuje i jednocześnie wyłącza się po przekroczeniu prędkości 25 kilometrów na godzinę. Jeżeli pojazd nie spełnia któregoś z wymienionych warunków, staje się automatycznie skuterem bądź też motocyklem. Musi być zatem zarejestrowany, a także ubezpieczony. 

Konieczne również staje się w takim przypadku wyposażenie w kask, a także oświetlenie. W sytuacji, gdy przepisy mówią, że Twój pojazd to nie rower elektryczny, tylko skuter lub motocykl, nie możesz również poruszać się nim po drodze rowerowej bądź też chodniku. Musimy zatem podkreślić, że rower z silnikiem elektrycznym wymaga pedałowania. Nie jest to więc pojazd dla osób, które kompletnie nie lubią aktywności fizycznej.

Rower elektryczny czy tradycyjny?

Być może zastanawiasz się, czy lepiej wybrać elektryczny rower, który kosztuje więcej niż tradycyjny, czy postawić na klasykę gatunku. W jakich sytuacjach warto wybierać rowery elektryczne? Postaw na nie przede wszystkim wtedy, gdy przemierzasz długie dystanse bądź też borykasz się z problemami zdrowotnymi. Rower elektryczny męski bądź też rower elektryczny damski przyda się także wtedy, gdy jesteś mieszkańcem naprawdę dużego miasta. Trasę, którą masz do pokonania na przykład z pracy do domu lub z powrotem możesz wtedy pokonać także w oficjalnym stroju. W przypadku zwykłego roweru byłoby to znacznie trudniejsze. 

Rower wspomagany elektrycznie może nie być jednak tak dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcesz pokonywać ekstremalne trasy. Dla przykładu nie zalecamy jego wykorzystania wtedy, gdy interesuje Cię jazda po terenach górskich. Kolejnym aspektem jest kwestia finansowa. Tani rower elektryczny jest droższy od taniego jednośladu klasycznego. Decydując zatem, czy postawić na elektryczny rower bądź też jego tradycyjny odpowiednik, musisz więc uwzględnić wielkość budżetu, którym dysponujesz.

Rowery elektryczne — innowacyjne jednoślady ze wspomaganiem

Co sprawia, że nowoczesne rowery stylowe elektryczne nadal nie są codziennością na naszych ulicach? Powód takiego stanu rzeczy jest kilka. Jednym z czynników, który o tym decyduje, jest ich wyższa cena. Głównym powodem, dla którego choćby tanie rowery elektryczne wciąż tak rzadko pojawiają się na polskich ulicach, jest fakt, że są wciąż traktowane jako nowinka technologiczna. To jednak naprawdę praktyczny środek komunikacji. Ludzie potrzebują czasu, aby mogli przywyknąć i zaakceptować innowacje. Możesz być zatem pewien, że decydując się na rower ze wspomaganiem, wybierasz praktyczną alternatywę dla pojazdu napędzanego siłą mięśni.

Rower elektryczny ze wspomaganiem redukującym wysiłek cyklisty

Rowery akumulatorowe zostały tak zaprojektowane, aby silnik wspomagał cyklistę podczas jazdy. Zapewnia mu więc wysoki komfort i jednocześnie możliwość zredukowania wysiłku. To niezwykle przydatna cecha w przypadku aktywnych osób starszych oraz ludzi, którzy mają raczej słabszą kondycję fizyczną. Łatwo sobie więc wyobrazić, jak sporym wzmocnieniem dla seniorów może być lekki rower elektryczny. Możesz być również pewien, że przyjemnie jest wrócić do domu po długim dniu pracy, nie martwiąc się jednocześnie o dodatkowy wysiłek. 

Tanie rowery elektryczne — niskie koszty eksploatacji

Rower damski elektryczny bądź też rower męski elektryczny to rozwiązania, które budzą niekiedy wątpliwości związane z kosztem utrzymania. Zupełnie niepotrzebnie! Nie należy się martwić tą kwestią. Dlaczego? Średni koszt naładowania baterii stosowanych w konstrukcjach to około 30-80 groszy. Na jednym ładowaniu, w zależności od modelu, przejechać można średnio od 30 do 80 kilometrów. Oznacza to więc, że rowery męskie elektryczne oraz damskie rowery elektryczne są niesamowicie oszczędne. 

Warto dodać także, że nie wymagają one ciągłego używania zamontowanego silnika. Tani jednoślad elektryczny nie tylko zatem kosztuje relatywnie niewiele, ale niewielkie są również koszty jego utrzymania. Rowery na baterie są nieocenione także w miejscowościach, w których zdarzają się strome podjazdy.

Elektryczny rower — legalny sposób jazdy bez uprawnień

Rower elektryczny męski bądź też jego damski odpowiednik jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą legalnie poruszać się po drogach bez dodatkowych uprawnień. Otóż w 2011 roku weszła w życie ustawa, która jasno precyzuje definicję roweru. Zgodnie z nowymi przepisami takim pojazdem może być nazywany jednoślad, który jest napędzany pomocniczym napędem elektrycznym o określonych parametrach. 

Decydując się na rowery wspomagane elektrycznie, nikt nie ma zatem żadnych problemów z poruszaniem się po ścieżkach rowerowych. W żadnym wypadku nie jest również konieczne posiadanie żadnych dodatkowych zezwoleń oraz uprawnień. Rowerami z napędem elektrycznym można jeździć do prędkości dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Przy większym tempie poruszania się wspomaganie po prostu się wyłączna. 

Jak zatem widzisz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamienić tradycyjne „dwa kółka” na nowoczesny pojazd elektryczny dla Panów lub damski. Sprawdź zatem ofertę tanich rowerów elektrycznych w sklepie internetowym rowerzysta.pl. W ofercie mamy bowiem zarówno rower elektryczny damski, jak i męski od cenionych na całym świecie marek. Znajdziesz tutaj także polskie rowery elektryczne, które są uznawane nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami. Warto wspomnieć chociaż o marce Ecobike. Doskonałym przykładem są także rowery Romet. 

Rowery elektryczne — historia

Damski rower elektryczny, a także jego męski odpowiednik miały swój zaczątek w 1892 roku. Wtedy właśnie powstał pierwszy e-bike. Był to trycykl elektryczny, czyli rower trójkołowy. Był on wyposażony w baterię, która ważyła 31 kilogramów i składała się z 36 ogniw. Jednoślad z silnikiem oraz baterią ważył aż siedemdziesiąt siedem kilogramów. Waga samego tylko pojazdu wynosiła natomiast 18 kg. Silnik elektryczny oraz bateria były zamontowane za siodełkiem, a dokładniej nad tylną osią roweru. W ten sposób możliwe było przeniesienie napędu na tylną zębatkę. 

W 1895 roku natomiast powstał pierwszy e-bike, którego silnik znajdował się w tylnym kole. Rower napędzany za pomocą energii elektrycznej z silnikiem centralnym powstał natomiast w roku 1897. Nadal jednak znacznie różnił się od konstrukcji, które są znane aktualnie. Po pierwsze, wymagał on bowiem specjalnej konstrukcji ramy, która była w stanie go utrzymać. Ponadto konstrukcja nie miała nawet rury podsiodłowej, a siodełko było przytwierdzone do rury poziomej. Tego typu e-bike nie był także wyposażony w łańcuch oraz zębatki. W zamian za to wykorzystywane były pręty ustawione pod kątem 180 stopni względem siebie. Istnieją w Internecie wzmianki na temat tandemów elektrycznych z roku 1897. 

W 1898 natomiast Gordon J. Scott opatentował nietypowy pojazd, w którym korba nie łączyła się bezpośrednio z tylnym kołem. Napędzała ona bowiem dynamo. W takiej sytuacji jazda na rowerze elektrycznym wymagała wkładania większej siły niż jazda na rowerze tradycyjnym. Z tego też powodu patent okazał się kompletną klapą. Pierwszy e-bike, który przypomina nieco te dostępne dzisiaj, pojawił się w momencie, gdy firma Yamaha skonstruowała pojazd z silnikiem mocowanym centralnie. Wszystkie opisane wydarzenia odbywały się na przestrzeni ostatnich 120 lat. Na szczęście aktualnie dostępne są nowoczesne i efektywne pojazdy elektryczne. Ceny także nie należą do wygórowanych. 

Rower z napędem elektrycznym — producenci

Rower elektryczny damski lekki bądź też wariant dla mężczyzn o niewielkiej wadze to tylko niektóre dostępne pojazdy. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że każdy producent ma nieco inny pomysł na jednoślady. Niektóre marki stawiają bowiem na nieco cięższy rower elektryczny. Cena także różni się w zależności od renomy konkretnego producenta. Pojazdy, jakich firm można kupić w naszym sklepie internetowym? Są to przede wszystkim:

  • Unibike,
  • Romet,
  • Kellys,
  • Winora,
  • Haibike,
  • Ecobike,
  • Husqvarna,
  • Lapierre.

Unibike to polska firma, której historia sięga aż do 1990 roku. Od kilkudziesięciu lat produkuje ona między innymi rowery elektryczne. Cena jest zdecydowaną zaletą produktów polskiej marki. 

Romet natomiast jest również polską marką, która zajmuje się produkcją nie tylko rowerów tradycyjnych, ale również elektrycznych. To chyba najbardziej ceniony polski producent. Kellys z kolei jest słowacką marką oferującą wysokiej klasy jednoślady. Pochodzi ona ze Słowacji i została założona przez braci Petera oraz Brana Divinec. Aktualnie jednoślady od Kellys są dostępne w aż 35 krajach na całym świecie. 

Winora to niemiecki gigant odpowiedzialny za produkcję rowerów zarówno tradycyjnych, jak i elektrycznych. Haibike to firma skoncentrowana głównie na rowerach elektrycznych. Ecobike to kolejna polska marka produkująca wysokiej jakości rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Husqvarna to legendarna marka używana przez kilka przedsiębiorstw związanych z Husqvarna Vapenfabrik. Marka wbrew pozorom nie specjalizuje się wyłącznie w piłach mechanicznych, ale również rowerach. W przypadku pojazdów elektrycznych z pewnością docenisz ich doskonałe parametry. Lapierre z kolei jest francuską marką z branży rowerowej, która również zdobyła ogromne uznanie na całym świecie. 

Elektryczne rowery — cena

Cena rowerów elektrycznych z naszej oferty jest zawsze atrakcyjna. Prowadzimy bowiem uczciwą politykę cenową. Możesz być więc pewien, że wydatek na elektryczne jednoślady Ci się opłaca. Jednocześnie nie obciąży on mocno Twojego budżetu. Oczywiście mamy w ofercie pojazdy zarówno z niskiej, jak i średniej oraz wysokiej półki cenowej. Określ zatem swój budżet i zdecyduj, który wariant najbardziej Ci odpowiada. Sprawdź także, jak bardzo opłaca się kupić u nas:

Rowery elektryczne — dlaczego nasza oferta?

Cena roweru elektrycznego z naszego sklepu to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto na nas postawić. Kolejnym argumentem, który może skłonić Cię do skorzystania z oferty, jest jakość wszystkich oferowanych pojazdów. Renomowane marki gwarantują bowiem, że pojazdy są niezawodne, funkcjonalne i w pełni bezpieczne. 

Pamiętaj również o tym, że dysponujemy bardzo szerokim asortymentem. Możesz zatem czuć się komfortowo w trakcie podejmowania decyzji zakupowej. W razie jakichkolwiek pytań lub ewentualnych wątpliwości możesz się z nami skonsultować. Zatrudniamy bowiem ekspertów, którzy są nie tylko pracownikami sklepu rowerzysta.pl, ale również pasjonatami kolarstwa. Serdecznie zapraszamy zatem zarówno do kontaktu, jak i do składania zamówień na naszej stronie internetowej.

Więcej
Mniej
0zł