Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 3 999,00 zł - 62 999,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Rozmiar

Rozmiar

Amortyzator przód

Amortyzator przód

Amortyzator tył

Amortyzator tył

Hamulec tarczowy

Hamulec tarczowy

Rok

Rok

Dla kogo

Dla kogo

Rama (materiał)

Rama (materiał)

Ilość biegów

Ilość biegów

Pojemność baterii

Pojemność baterii

Moc silnika

Moc silnika

Umiejscowienie silnika

Umiejscowienie silnika

Umiejscowienie baterii

Umiejscowienie baterii

Przeznaczenie

Przeznaczenie

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Rowery elektryczne – innowacyjne jednoślady ze wspomaganiem

Co sprawia, że nowoczesne rowery stylowe elektryczne nie są jeszcze codziennością na naszych ulicach? Powodów jest kilka. Oczywiście wpływ na to ma wyższa cena takich pojazdów, ale głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że rower elektryczny to na naszym rynku wciąż nowość technologiczna. Ludzie zaś potrzebują czasu, aby przywyknąć do zmian i zaakceptować innowacje. Zapoznanie się z zaletami takiego rozwiązania może jednak sprawić, że rower elektryczny stanie się ciekawą i bardzo praktyczną alternatywą. Co zatem sprawia, że warto zwrócić uwagę na rowery ze wspomaganiem elektrycznym?

Elektryczne rowery ze wspomaganiem redukującym wysiłek cyklisty

Podstawowym atutem rowerów napędem elektrycznym jest to, że specjalnie zaprojektowany silnik wspomaga cyklistę podczas jazdy, zapewniając mu wysoki komfort i możliwość zredukowania wysiłku. To zaś niezwykle przydatna cecha w przypadku aktywnych osób starszych lub innych osób ze słabszą kondycją fizyczną. Łatwo sobie wyobrazić, jak dużym ułatwieniem dla seniorów jest rower elektryczny oraz jak przyjemnie wracać do domu po długim dniu pracy, nie martwiąc się o dodatkowy wysiłek.

Tanie rowery elektryczne – niskie koszty eksploatacji

Wątpliwości wśród fanów jednośladów budzi także ekonomiczny aspekt eksploatacji rowerów z silnikiem elektrycznym. Nie należy jednak obawiać się wysokich kosztów. Średni koszt naładowania baterii stosowanych w tych konstrukcjach to około 30-80 groszy. Na jednym ładowaniu – w zależności od modelu – przejechać można średnio od 30 do 80 km. Oznacza to, że rower elektryczny jest niezwykle oszczędny, nawet jeżeli ze wspomagania korzystamy nieustannie. Warto bowiem dodać, że rowery elektryczne nie wymagają ciągłego używania zainstalowanego silnika – jest to opcja, z której korzystać można w zależności od indywidualnych potrzeb. Rowery elektryczne to także bardzo ciekawa propozycja dla osób mieszkających w miejscowościach, gdzie często zdarzają się strome podjazdy.

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym – legalny sposób poruszania się po drogach bez dodatkowych uprawnień

Jednak czy taki pojazd to nadal rower i można poruszać się nim po ścieżkach rowerowych? Tak. W 2011 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o ruchu drogowym, która jasno precyzuje nową definicję roweru. Zgodnie z nowymi przepisami rower może być wyposażony w pomocniczy napęd elektryczny o określonych parametrach. Zatem kupując rower elektryczny nie mamy żadnego problemu z legalnym poruszaniem się po ścieżkach rowerowych czy koniecznością otrzymywania jakichkolwiek dodatkowych zezwoleń i uprawnień. Rowerami z napędem elektrycznym można jeździć do prędkości 25 km/h, a po przekroczeniu tej prędkości wspomaganie po prostu się wyłącza. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić klasyczne „dwa kółka” na nowoczesny rower elektryczny. Sprawdź ofertę tanich rowerów elektrycznych w naszym sklepie rowerzysta.pl. W ofercie posiadamy modele damskie, jak i męskie, tylko sprawdzonych i cenionych marek. Znajdziesz polskie rowery elektryczne, które są cenione nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Można tu wspomnieć chociażby markę Ecobike, a także markę z tradycjami, czyli rowery Romet. Rowery elektryczne damskie mają odpowiednio wyprofilowane ramy. Podobnie rowery elektryczne męskie także dopasowane są do męskiej anatomii. Damskie rowery elektryczne mają kobiecy, ale i uniwersalny design. W naszym sklepie z rowerami elektrycznymi każdy może znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb. Oferujemy zarówno rowery MTB elektryczne, miejskie elektryczne, jak i trekingowe rowery ze wspomaganiem.

Więcej
Mniej
0zł