Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 409,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dotyczy to nie tylko zapalonych cyklistów, ale i miłośników krótkiej jazdy. Zatem należy szukać takich rozwiązań, które je zapewniają. Niezbędnym elementem wyposażenia są więc lampy rowerowe przednie. Polecamy modele z oferty sklepu rowerzysta.pl, które są funkcjonalne, ale i trwałe, a przy tym ich cena jest bardzo korzystna.

Dlaczego lampy rowerowe przednie są tak ważne? O bezpieczeństwie w pigułce

Lampy rowerowe przednie, jak sama nazwa wskazuje montuje się z przodu. Zatem oznacza to, iż przede wszystkim mają za zadanie dobrze oświetlać drogę i sprawić, że cyklista dostrzeże wszelkie potencjalne zagrożenia. Jeżeli wybieracie trudniejsze i bardziej wymagające trasy, to zwróćcie uwagę na moc oświetlenia, która powinna być jak największa. Zatem jaką wybrać? Otóż najbardziej podstawowe to modele montowane na widelcu, które zasadniczo sprawdzają się do rowerów miejskich. Jeżeli preferujecie rowery szosowe czy górskie, to pamiętajcie, że lampa nie powinna być punktowa, a więc musi oświetla większą część drogi. Do tego przyda się też wariant z kilkoma trybami pracy, a więc także z funkcją migającego światła, które jest szczególnie ważne, gdy widoczność je mała, a więc w jesienne czy zimowe popołudnia. Można więc wybrać takie o mocy 400, 500 lumenów, a nawet większej, bo wynoszącej aż 900 lumenów.

Zasilanie – wybierz dla siebie najwygodniejsze rozwiązanie. O czym jeszcze pamiętać?

Dostępnych jest wiele lamp rowerowych przednich, które różnią się jakością, ceną i wytrzymałością, a także sposobem zasilania. W przypadku tego ostatniego można wybrać wariant podstawowy, a więc lampę na baterię, ale też bardziej zaawansowany, a więc na akumulator. Dla rowerzystów bardziej wymagających lepszym rozwiązaniem będzie model z akumulatorem, szczególnie jeżeli dodatkowo postawicie na dobrą klasę wodoodporności, ale i sprawność obwodu prądu stałego. Do tego istotna jest waga i w przypadku rowerów szosowych najlepiej postawić na jak najniższą, w końcu w ich przypadku każdy gram jest ważny. Natomiast jeżeli lubicie tylko krótkie przejażdżki, to wystarczy Wam lampa na baterię. 

Więcej
Mniej
0zł