Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 83,00 zł - 760,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Plecak rowerowy to przydatne akcesorium podczas jazdy rowerem. Sprawdzi się nie tylko podczas długich wypraw, jako uzupełnienie sakw i toreb mocowanych bezpośrednio do roweru, ale też podczas krótkich, jednodniowych wycieczek. Plecak rowerowy pomieści wszelkie niezbędne drobiazgi i akcesoria jak dokumenty, podstawowe narzędzia, prowiant, elementy odzieży itp. Jednak plecak rowerowy może pełnić też inną, bardzo ważną funkcję. Może służyć do przewożenia zapasu wody lub napoju, z którego możemy korzystać podczas jazdy i to bez zatrzymywania się i bez odrywania rąk od kierownicy. Wystarczy, że będzie to plecak z bukłakiem.

Bukłak na wodę to nic innego jak worek na wodę z dołączonym wężykiem, na końcu którego znajduje się wygodny ustnik. Aby prawidłowo przewozić bukłak ze sobą, potrzebujemy plecaka ze specjalną przegrodą i uchwytem. Plecaki z bukłakiem posiadają też otwór umożliwiający wyprowadzenie wężyka na zewnątrz i specjalne szlufki lub magnes na ramionach. Ich zadaniem jest trzymanie wężyka wzdłuż jednego z ramion plecaka, co zapobiega jego przemieszczaniu się i jednocześnie daje nam łatwy dostęp do końcówki z ustnikiem.

plecak rowerowy z bukłakiem — różne pojemności

Plecak rowerowy z bukłakiem występuje z pojemnością całkowitą od 2,5 do nawet 20 litrów, z czego sam bukłak może mieć pojemność od 1,5 do 3 litrów. Objętość bukłaka nie przekracza więcej niż 30 procent pojemności całkowitej plecaka, także zostaje dużo wolnego miejsca na najbardziej potrzebne przedmioty tj. kurtka wiatrówka lub przeciwdeszczowa, dokumenty, narzędzia i prowiant.

plecak z bukłakiem — wygodna i wytrzymała konstrukcja

Aby sprostać wymaganiom różnych użytkowników, plecak na rower z bukłakiem wykonany jest z wytrzymałych materiałów. Często spotkamy się z takimi technologiami i materiałami jak. ripstop, cordura, 3D Vent Mesh.

Ciężko wyobrazić sobie plecak rowerowy z bukłakiem bez odpowiedniej wentylacji pleców. Dlatego plecak z bukłakiem posiada panel tylny z systemem zapewniającym wentylację i odprowadzanie wilgoci tj. Air Support i Body Mapping Technology.

Plecak z bukłakiem na rower posiada też w standardowym wyposażeniu regulowany pas piersiowy i biodrowy. Ich zadaniem jest stabilizacja i równomierne przytwierdzenie plecaka do pleców użytkownika.

W plecaku rowerowym nie może zabraknąć też odblasków, które mają zapewnić lepszą widoczność po zmroku. Plecaki Camelbak posiadają odblaskowe logo i szlufki do trzymania wężyka bukłaka lub zamocowania lampki.

plecak z bukłakiem — niska waga

Plecak z bukłakiem na wodę jest wygodny w noszeniu, a jego konstrukcja jest lekka. Pomimo zastosowania wspomnianych udoskonaleń, jego waga nie powinna przekroczyć 1200 g w przypadku dużych plecaków jak np. Camelbak H.A.W.G.® Pro 20 o pojemności całkowitej 20 litrów. Jeśli nie potrzebujemy aż tak dużo miejsca, możemy wybierać spośród mniejszych i lżejszych plecaków tj. Camelbak Classic™ Light (190 g), Camelbak Rogue™ Light (210 g), Zefal Z Hydro XC (430 g) czy Camelbak Lobo™ 9 (510 g).

Dzięki niskiej masie i wygodzie noszenia będziemy w stanie przez długi czas mieć na sobie plecak z bukłakiem wypełnionym wodą i nie odczujemy zbytniego dyskomfortu. Trudy dźwigania dodatkowego ciężaru z pewnością wynagrodzi łatwy, wygodny i ciągły dostęp do picia. A to wszystko bez zatrzymywania się i odrywania rąk od kierownicy!

Więcej
Mniej
0zł