Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 379,00 zł - 2 700,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Rozmiar

Rozmiar

Amortyzator przód

Amortyzator przód

Amortyzator tył

Amortyzator tył

Hamulec tarczowy

Hamulec tarczowy

Rok

Rok

Dla kogo

Dla kogo

Rama (materiał)

Rama (materiał)

Ilość biegów

Ilość biegów

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Rowery dziecięce to wspaniały prezent dla najmłodszych. Bezpieczny i wytrzymały rowerek pozwala oswoić dzieci z aktywnością fizyczną, zachęcić do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i nauczyć przepisów ruchu drogowego. Na początek dobrze wybrać rower dziecięcy posiadający boczne kółka. Zapewnią one niewprawionym jeszcze cyklistom bezpieczeństwo i zagwarantują możliwość bezstresowej nauki kierowania jednośladem. Długie spacery z rodziną bywają dla małych członków rodziny nużące, jednak rowery dziecięce mają niemal magiczną moc i zachęcają maluchy do wycieczek.

Dla nieco starszych dzieci są produkowane rowery dziecięce i młodzieżowe o budowie identycznej, jak w przypadku „dorosłych” konstrukcji. Różnice stanowi zwykle nieco mniejszy rozmiar ramy i obręczy, dzięki czemu rower dziecięcy jest dopasowany idealnie do anatomii wciąż rosnącego dziecka. To idealne rozwiązanie dla młodzieży szkolnej, która już na tyle opanowała technikę jazdy, by wspólnie z dorosłymi uczestniczyć w wycieczkach rowerowych.

Rowery młodzieżowe i dziecięce mają różne rozmiary. Głównym parametrem jest tutaj rozmiar kół – rowery mogą mieć obręcze o średnicy od 12 do nawet 24 cali, a wybór odpowiednich zależny jest w głównej mierze od wieku i wzrostu młodego cyklisty. Przy zakupie warto także od razu zainteresować się odpowiednio dopasowanym kaskiem i innymi akcesoriami ochronnymi. Rowerek dziecięcy to znacznie więcej niż tylko zabawka czy środek transportu. Dzięki niemu można od najmłodszych lat uczyć dziecko zasad bezpieczeństwa, wpajać zasady ruchu drogowego i przyzwyczajać do świadomego prowadzenia innych pojazdów w przyszłości. Starszym dzieciom dobrze jest zatem podarować rowery dziecięce wyposażone w hamulec ręczny. Dzięki temu nauczą się korzystać z tego mechanizmu przed przesiadką na bardziej zaawansowane modele z przerzutkami i bez hamulców zainstalowanych w piaście.

Czasami rodzice wątpią w sens kupowania rowerów małym dzieciom, uważając, że pociechy szybko z niego wyrosną. To jednak błąd. Rower dziecięcy oferuje bardzo wiele. Pozwala wyrobić w maluchach odpowiedzialność, wpłynąć na większą ciekawość świata, zapewnić im komfort w czasie długich spacerów i jest wyśmienitą zabawką, z którą później będą wiązać wiele wspaniałych wspomnień. Rowery dziecięce stają się często niezwykle cenną pamiątką z lat dzieciństwa i nierzadko przechodzą z pokolenia na pokolenie.

Stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach, maksymalnie bezpieczne, solidne i dostosowane do wieku i wzrostu dziecka. Przymierzając się do zakupu warto pamiętać, że to pierwszy rower kształtuje w dziecku odpowiednie nawyki i powinien zapewnić mu jak największy komfort użytkowania – zarówno na etapie pewnej i stabilnej jazdy, jak i prób utrzymania odpowiedniej postawy. Ich kolorowy i oryginalny design znajdzie uznanie u każdego malucha, a dorosłemu da pewność, że konstrukcja dostosowana jest do dziecięcej anatomii i możliwości młodego organizmu.

Więcej
Mniej
0zł