0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 48,00 zł - 189,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

  • Dostępność: w magazynie

Do rozwijania dużych prędkości na prostym terenie najlepiej sprawdzają się większe opony rowerowe. One pozwalają także odpocząć podczas zjazdów w czasie miejskich maratonów. W  ofercie naszego sklepu rowerzysta.pl znajdziecie wiele opon 29-calowych, które są przeznaczone nie tylko do rowerów szosowych, ale przede wszystkim gravelowych czy MTB. W ich przypadku korzystna cena i wysoka jakość idą w parze.   

Opony 29-calowe – dla kogo będą najbardziej odpowiednie? 

Oczywiście przede wszystkim opony rowerowe muszą być dopasowane do rodzaju jednośladu i pod względem średnicy, ale i szerokości także do obręczy kół rowerowych. Ponadto średnica jest istotna, gdy dobiera się je pod kątem wzrostu i wagi. Trzeba jednak przede wszystkim wziąć pod uwagę styl jazdy, bo takie opony z odpowiednim bieżnikiem pozwolą łatwiej i szybciej napędzić rower, stąd są polecane właśnie do modeli szosowych czy górskich, także dla profesjonalistów. Bardziej gładki bieżnik to mniejsze opory toczenia, a zatem możliwość szybszej jazdy. Z kolei wypustki, choć spowalniają opony, to jednak pomagają utrzymać przyczepność na nierównym terenie, zarówno na prostych odcinkach, jak i w zakrętach.          

Na co trzeba zwrócić uwagę, użytkując opony 29-calowe?  

Podobnie, jak w przypadku innych średnic opon bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na parametry takie jak minimalne i maksymalne ciśnienie robocze. Ich utrzymywanie gwarantuje dłuższą eksploatację opon, bez przesadnego ścierania czy bez narażenia na przebicie. Oczywiście są opony 29-calowe antyprzebiciowe zwijane i posiadające na całej długości włókna kevlarowe, ale również drutowane z dodatkową wkładką antyprzebiciową. Obydwa typy można zakupić w naszym sklepie rowerowym. Niemniej jednak także w ich przypadku trzeba zachowywać właściwe ciśnienie. Na pewno osoby wyższe i cięższe powinny utrzymywać wyższe ciśnienie w dętkach, bliższe górnej zalecanej granicy. Odpowiednie ciśnienie wpływa na niższe opory toczenia, właściwe tłumienie nierówności, a także przyczepność.