Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 47,00 zł - 299,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Do rozwijania dużych prędkości na prostym terenie najlepiej sprawdzają się większe opony rowerowe. One pozwalają także odpocząć podczas zjazdów w czasie miejskich maratonów. W  ofercie naszego sklepu rowerzysta.pl znajdziecie wiele opon 29-calowych, które są przeznaczone nie tylko do rowerów szosowych, ale przede wszystkim gravelowych czy MTB. W ich przypadku korzystna cena i wysoka jakość idą w parze.   

Opony 29-calowe – dla kogo będą najbardziej odpowiednie? 

Oczywiście przede wszystkim opony rowerowe muszą być dopasowane do rodzaju jednośladu i pod względem średnicy, ale i szerokości także do obręczy kół rowerowych. Ponadto średnica jest istotna, gdy dobiera się je pod kątem wzrostu i wagi. Trzeba jednak przede wszystkim wziąć pod uwagę styl jazdy, bo takie opony z odpowiednim bieżnikiem pozwolą łatwiej i szybciej napędzić rower, stąd są polecane właśnie do modeli szosowych czy górskich, także dla profesjonalistów. Bardziej gładki bieżnik to mniejsze opory toczenia, a zatem możliwość szybszej jazdy. Z kolei wypustki, choć spowalniają opony, to jednak pomagają utrzymać przyczepność na nierównym terenie, zarówno na prostych odcinkach, jak i w zakrętach.          

Na co trzeba zwrócić uwagę, użytkując opony 29-calowe?  

Podobnie, jak w przypadku innych średnic opon bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na parametry takie jak minimalne i maksymalne ciśnienie robocze. Ich utrzymywanie gwarantuje dłuższą eksploatację opon, bez przesadnego ścierania czy bez narażenia na przebicie. Oczywiście są opony 29-calowe antyprzebiciowe zwijane i posiadające na całej długości włókna kevlarowe, ale również drutowane z dodatkową wkładką antyprzebiciową. Obydwa typy można zakupić w naszym sklepie rowerowym. Niemniej jednak także w ich przypadku trzeba zachowywać właściwe ciśnienie. Na pewno osoby wyższe i cięższe powinny utrzymywać wyższe ciśnienie w dętkach, bliższe górnej zalecanej granicy. Odpowiednie ciśnienie wpływa na niższe opory toczenia, właściwe tłumienie nierówności, a także przyczepność. 

Więcej
Mniej
0zł