Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 43,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Jeżdżąc często na rowerze czy to do pracy, szkoły czy na zakupy albo w celach rekreacyjnych, trzeba być przygotowanym na niespodziewane sytuacje. Przebicie opony 26-calowej nie musi być problemem, jeśli ma się ze sobą dętki 26". W ofercie naszego sklepu rowerzysta.pl dostępne są różnorodne modele w przystępnych cenach, co pozwoli zgromadzić potrzebne zapasy. 

Kto powinien zainwestować w dętki 26"? 

Wszyscy posiadacze rowerów z oponami dętkowymi o średnicy 26 cali, koniecznie powinni posiadać zapasowe dętki. Zatem niezależnie od tego, czy rower użytkuje się każdego dnia, jedynie w weekendy, czy sporadycznie, głównie latem, trzeba dbać o odpowiednie ciśnienie w oponach rowerowych, a to zapewniają szczelne i wykonane z trwałych materiałów dętki 26". Jeśli po wyciągnięciu roweru zauważasz, że uszło z niego powietrze, a pompowanie nie daje rezultatu, to zapewne dętka jest pęknięta lub przebita. Trzeba pamiętać, że nie tylko przeszkody napotkane na drodze, ale również utrzymywanie zbyt niskiego lub zbyt wysokiego ciśnienia (zwłaszcza tego drugiego) może wpłynąć na powstanie pęknięcia. Oczywiście można sprawę załatwić samoprzylepną łatą, ale nie zawsze jest to możliwe i gdy ubytek jest spory najlepiej założyć nową dętkę. Przebicie w obydwu oponach to prawdziwy pech albo skrajne zaniedbanie, a dzięki dętkom 26", spakowanym do sakwy, torby czy plecaka można ten problem rozwiązać.      

Jak dobrać dętki rowerowe 26" w zależności od preferowanych tras? 

Gdy często wybierasz trasy kamieniste i nierówne, a także szukasz dętek 26" do rowerów MTB, to doskonale sprawdzą się te, które mają zwiększoną odporność na przebicie, są lżejsze, ale również takie, które można eksploatować w przypadku niewielkiego ubytku, zatem jazda na rowerze jest nadal możliwa. Takie dętki powinny wybierać także osoby, które na co dzień użytkują rower, a zdarza im się zapomnieć o łatach rowerowych czy zapasowych dętkach. Na pewno warto zdecydować się na modele z wentylem samochodowym, które dobrze utrzymują ciśnienie i są przez to mniej odporne na uszkodzenia. Na mniej wymagające trasy wystarczą dętki 26" z wentylem francuskim czy nawet rowerowym.        

Więcej
Mniej
0zł