Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 420,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Czasami trzeba zostawić swój rower pod sklepem, firmą lub urzędem. Niestety w naszym kraju dość często zdarzają się kradzieże jednośladów – pozostawienie drogiego roweru bez jakiegokolwiek zabezpieczenia jest zatem bardzo lekkomyślne. Specjalne zamki rowerowe pozwalają przypiąć pojazd do stojaka, słupa wysokiego napięcia czy poręczy, uniemożliwiając złodziejom odjechanie na rowerze.

Najpopularniejsze zabezpieczenia rowerowe mają konstrukcję opartą o wytrzymały zamek i stalową linkę. Tego typu zamki rowerowe są bardzo lekkie i łatwe w montażu. W przypadku cenniejszych jednośladów, warto sięgnąć jednak po nieco cięższe, ale bardziej wytrzymałe zamki rowerowe z hartowanego łańcucha - zabezpieczenia nie da się pokonać nożycami do stali czy ręcznym brzeszczotem. Podobny stopień ochrony dają zabezpieczenia rowerowe w formie podkowy (tzw. U-Lock). Elementem łączącym rower ze stojakiem jest wyprofilowana obejma ze stalowego pręta o bardzo dużej twardości. Niektóre modele są wyposażone również w specjalny uchwyt do mocowania na ramie – dzięki temu zabezpieczenie zawsze jest pod ręką i nie ma obaw, że zapomnimy zabrać je z domu.

Zamki rowerowe mogą być wyposażone w blokadę szyfrową lub kasetkę z klasycznym kluczykiem. Zamki kodowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla dzieci i osób obawiających się zgubić klucz do zabezpieczenia. Blokady na kluczyk są jednak zwykle trwalsze i trudniejsze dla sforsowania przez zwykłego chuligana. Nabyć można także zabezpieczenia rowerowe wyposażone w głośny alarm, który uruchamia się przy próbie uszkodzenia zamka.

Więcej
Mniej
0zł