Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 565,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

W naszym sklepie internetowym zaopatrzysz się między innymi w niezawodne i gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo zapięcia rowerowe. Koniecznie zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat naszych produktów, dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać i dołącz do grona usatysfakcjonowanych nabywców zapięcia rowerowego. 

Czym jest zapięcie do roweru?

Zapięcie do roweru jest urządzeniem przeznaczonym do zabezpieczenia jednośladu przed kradzieżą. Istnieje wiele rodzajów zapięć, spośród których każdy ma swoich zdecydowanych zwolenników. Chodzi tutaj między innymi o zapięcia typu: U-lock, zapięcia łańcuchowe, kablowe oraz składane. Solidna zapinka rowerowa nie tylko w ogromnym stopniu utrudnia dokonanie kradzieży, ale również odstrasza potencjalnych złodziei. Z tego też powodu powinieneś pamiętać, aby zawsze brać ze sobą na przejażdżki przypięcie do roweru. Przyda Ci się ono na przykład wtedy, gdy wejdziesz na chwilę do sklepu lub zejdziesz z roweru, aby odpocząć albo po prostu pozostawisz go na klatce schodowej. 

Dlaczego zapięcie rowerowe jest niezbędne?

Zapięcie rowerowe jest nieodłącznym elementem każdego kompleksowego zestawu rowerowego. Ktoś mógłby zadać jednak pytanie, dlaczego akurat ten element wyposażenia jest aż tak istotny. Warto przytoczyć w tym przypadku dane Komendy Głównej Policji z 2021 roku. Wskazują one na alarmująco dużą liczbę kradzieży rowerów w Polsce. Chodzi tutaj o 13,5 tysiąca egzemplarzy. Tak wysokie ryzyko kradzieży jednośladu oznacza, że kluczowe jest jego zabezpieczenie. Tym bardziej że w wielu przypadkach rower jest sporym wydatkiem. W sytuacji, gdybyś go utracił, musisz liczyć się ze sporym kosztem zakupu nowego jednośladu. Ceny te oczywiście są o wiele wyższe niż ceny solidnych zapięć. 

Zabezpieczenie do roweru jest niezbędne także ze względu na to, że utrata środka lokomocji powoduje poważnie utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. W sytuacji zatem, gdy nie zainwestujesz w zamek do roweru i utracisz pojazd w wyniku kradzieży, dojazd do pracy, szkoły lub na uczelnię może stać się o wiele trudniejszy. 

Zapięcia rowerowe — rodzaje

Wszystkie możliwe warianty zapięć, które oferujemy to:

Zapięcie na klucz, czyli tak zwana kłódka rowerowa to jedna z najpopularniejszych form zabezpieczeń. Składa się ona z solidnej oraz metalowej blokady, którą można otworzyć z wykorzystaniem specjalnego klucza. Wykorzystując ten rodzaj zabezpieczenia, kluczowe jest oczywiście bezpiecznie przechowywanie klucza do blokady na rower. 

Zapięcie do roweru na szyfr natomiast jest rozwiązaniem, które eliminuje konieczność noszenia klucza. Aby odblokować rower, wystarczy wprowadzić kombinację cyfr. W tym przypadku najważniejsze jest zapamiętanie kodu, a także nieudostępnianie go osobom do tego niepowołanym.

Zapięcie U-lock z kolei według wielu ekspertów to najbardziej bezpieczna przypinka do roweru. Składa się ona z metalowej, grubej ramy w kształcie litery „U” oraz poprzeczki, która zamyka ramę. Tego typu zabezpieczenia rowerowe są wykorzystywane zwykle do przymocowywania jednośladów do stałych obiektów, takich jak na przykład stojaki na rowery.

Łańcuch to zabezpieczenie roweru, które jest bardzo mocne i trudne do przecięcia. Zazwyczaj dodatkowo takie rozwiązanie jest pokryte materiałem, który gwarantuje, że nie porysujesz swojego pojazdu. Pewną wadą tego rozwiązania może być jego ciężar, choć oferuje ono znaczny poziom bezpieczeństwa.

Zapięcie przeznaczone do roweru składane to rozwiązanie złożone z kilku segmentów twardej stali. W sytuacji, gdy składają się one do kompaktowych rozmiarów, ich transport nie stanowi dla nikogo żadnego problemu. Często można przymocować je do roweru z wykorzystaniem specjalnej torby lub uchwytu. 

Co brać pod uwagę, kupując zabezpieczenie do roweru?

Kupując zapięcie przeznaczone do roweru, powinieneś wziąć pod uwagę aspekty, takie jak między innymi ich budowa oraz materiał wykonania. Dobre zabezpieczenie jest bowiem grube, mocne, trwałe i jednocześnie odporne na korozję. Nie powinno być zatem żadnej możliwości przerwania go, przecięcia albo przewiercenia przez złodzieja. Jednocześnie zapięcia na rower wykonane z odpowiedniego materiału są zwykle pokryte dodatkową osłoną, która chroni rower przed porysowaniem. 

Spore znaczenie ma także komfort użytkowania. Dla przykładu konstrukcja ze stalowych płytek, które są dodatkowo pokryte tworzywem, sprawia, że możliwe jest błyskawiczne zapięcie lub odpięcie jednośladu. Idealna dla Ciebie zapinka do roweru to taka, która przede wszystkim spełni Twoje oczekiwania pod względem komfortu użytkowania oraz jednocześnie zagwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa. Wiele zależy w tym przypadku od Twoich indywidualnych preferencji dotyczących tego, w jaki sposób chcesz unieruchamiać swój jednoślad. 

Blokada do roweru — jak o nią zadbać?

Solidne zapięcie do roweru wymaga także odpowiedniej konserwacji oraz pielęgnacji. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy wykorzystujesz ten produkt w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz oraz śnieg. Po każdym użyciu powinien on być przede wszystkim dostatecznie osuszony. Długotrwała obecność wody może bowiem negatywnie wpłynąć na stalową obudowę zabezpieczenia, a także na sam zamek. Oczywiście nasze produkty charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości, jednak chodzi o to, aby posłużyły Ci one maksymalnie długo.

W wielu przypadkach nasi klienci smarują zapinki rowerowe specjalnymi preparatami antykorozyjnymi oraz smarującymi. 

Zabezpieczenia rowerowe — producenci

Decydując się na zapięcie przeznaczone do roweru, powinieneś wybrać możliwie najlepszego producenta. Na szczęście w naszej ofercie masz do dyspozycji wyłącznie uznane w branży rowerowej marki. Śmiało zatem możesz zaopatrzyć się w produkty sygnowane między innymi następującymi logami:

  • Tonyon,
  • Kellys,
  • Azimut,
  • Merida,
  • Romet,
  • Onguard,
  • Prox,
  • Abus.

Firmy te budzą ogromne uznanie na terenie nie tylko naszego kraju, ale również całego świata. Dla przykładu marka Merida jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, a swoją działalność rozpoczęła jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku. Romet z kolei to nasz rodzimy producent, który wytwarza nie tylko kłódki rowerowe, ale również rozmaite akcesoria do jednośladów oraz rowery. Kellys jest słowacką marką uznawaną za prestiżową, którą doceniają zarówno amatorzy, jak i profesjonalni kolarze. Wszystkie pozostałe wymienione firmy także cieszą się sporymi dokonaniami w branży rowerowej. Stawiamy bowiem na wyłącznie niezawodne blokady rowerowe od sprawdzonych producentów. 

Zapięcie rowerowe — cena

Maksymalnie bezpieczna blokada do roweru wbrew pozorom nie musi kosztować sporo. Odnajdujemy bowiem kompromis między jakością produktu oraz jego ceną. W związku z tym kupując u nas zabezpieczenia do swojego jednośladu, możesz być pewien, że nie obciążysz zbyt mocno swojego domowego lub firmowego budżetu. Przed podjęciem decyzji zakupowej powinieneś określić, jak wysoki jest Twój budżet. Poszczególne warianty zabezpieczeń rowerowych różnią się między sobą ceną ze względu między innymi na konstrukcję wykonania, wykorzystane tworzywa, sposób zamknięcia oraz renomę producenta odpowiedzialnego za zabezpieczenia do roweru. 

Zapięcie do roweru — dlaczego nasza oferta?

Warto postawić na dostępne u nas zabezpieczenie rowerowe między innymi ze względu na bardzo szeroki asortyment. W sytuacji, gdy decydujesz się na zakup akcesoriów niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa, możesz zatem starannie wyselekcjonować idealny produkt dla siebie.

Pamiętaj także o tym, że jeśli interesuje Cię zapięcie na rower i masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, w każdej chwili możesz się z nami skonsultować. Zatrudnieni u nas eksperci chętnie wskażą Ci najlepsze w Twoim przypadku rozwiązania zakupowe i podzielą się z Tobą ekspercką wiedzą. Zatrudnieni u nas pracownicy od lat bowiem śledzą najnowsze trendy w branży rowerowej i dysponują sporym doświadczeniem przy doradztwie.

Zamknięcie do roweru w sklepie Rowerzysta.pl to zawsze produkt sygnowany logiem uznanego w branży rowerowej producenta. Marki takie jak między innymi: Kellys, Merida oraz Romet zdecydowanie robią bowiem wrażenie nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami. Cechują się bowiem niezawodnością wytwarzanych akcesoriów rowerowych. 

Dla naszych klientów istotne jest także, że zamówione zabezpieczenie na rower błyskawicznie trafia do odbiorców. W ekspresowym tempie wysyłamy bowiem zakupione przez Ciebie produkty, po to, abyś mógł cieszyć się nimi w ciągu najbliższych paru dni od daty zakupu. Nie czekaj zatem dłużej i dołącz do grona naszych klientów! Postaw na sprawdzone zamknięcia rowerowe!

Więcej
Mniej
0zł