Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 65,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Napęd rowerowy wymaga regularnej konserwacji, a zużyte części należy wymieniać na nowe. Tylne zębatki, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wolnobiegiem, czy kasetą na skutek eksploatacji z czasem się wycierają. Z tego względu łańcuch zaczyna przeskakiwać po trybach, co znacząco utrudnia jazdę, a z czasem może ją uniemożliwić. Z wymianą wolnobiegu czy kasety można poradzić sobie samodzielnie, wystarczy zainwestować w klucze do kaset i wolnobiegów. Oczywiście należy wybrać klucz, który dedykowany jest do jednego lub drugiego mechanizmu, ponieważ różnią się między sobą. W sklepie Rowerzysta.pl znajdziecie klucze dopasowane do wolnobiegów i kaset najpopularniejszych marek, jak Shimano czy Sram.   

Samodzielny demontaż kasety lub wolnobiegu przy użyciu dedykowanego klucza  

Trzeba bardzo uważać na zużywające się elementy rowerowego napędu. Są symptomy, które świadczą, że konieczna jest wymiana kasety lub wolnobiegu na nowy i wtedy nieodzowne będzie użycie odpowiedniego klucza. W zużytej zębatce zęby zaostrzają się i skracają. O ile zużyty, rozciągnięty łańcuch może jeszcze na niej pracować, tak nowy zupełnie nie będzie już pasował i od razu odczuje się, że mechanizm wymaga wymiany kasety lub wolnobiegu. Dlatego nie należy dopuszczać do przesadnego rozciągnięcia łańcucha i wtedy, gdy jest to konieczne wymienić go na nowy. Dzięki temu przedłuży się żywotność kasety lub wolnobiegu. Jeśli nie wiesz, czy w Twoim rowerze masz do czynienia z mechanizmem kasety przykręconej do bębenka piasty, czy wolnobiegiem, nakręcanym na oś piasty w całości, to możesz to sprawdzić po oznaczeniu widniejącym na froncie lub największej zębatce. Ponadto, jeśli w rowerze jest 5-6 zębatek to zwykle mamy do czynienia z wolnobiegiem. W przypadku siedmiu stosowane są obydwa mechanizmy, a jeśli jest ich osiem lub więcej, to prawie na pewno masz do czynienia z kasetą. Niemniej jednak warto to zweryfikować, sprawdzając oznaczenia. Dzięki temu dobierzesz właściwy klucz do wolnobiegu lub kasety.         

Kiedy jeszcze potrzebne są klucze do kaset i wolnobiegów? 

Dostępne w ofercie sklepu klucze do kaset i wolnobiegów są najwyższej jakości i wykonane z najlepszych komponentów. Klucz do kaset z łańcuchem gwarantuje ergonomię i łatwość demontażu nakrętki. Akcesoria do montażu i demontażu części rowerowych przydają się także, wtedy, gdy zamierzasz gruntownie wyczyścić części rowerowe. Na zębatkach może zalegać brud i błoto, dlatego często konieczny jest ich demontaż, by móc dokładnie je wyczyścić. Tu doskonale sprawdzą się klucze, które ułatwią pracę i pozwolą wykonać niezbędne czynności konserwacyjne.

Więcej
Mniej
0zł