Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 34,00 zł - 259,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Pompka do amortyzatora to niezbędny element wyposażenia, jeśli posiadamy rower z amortyzatorem powietrznym. Takie amortyzatory spotkamy najczęściej w zaawansowanych rowerach górskich, ale zdarzają się także w rowerach crossowych czy nawet wysokich modelach trekkingowych. W ofercie sklepu rowerzysta.pl dostępne są pompki do amortyzatorów, które są funkcjonalne, trwałe, a do tego ich cena jest bardzo korzystna. Znajdziesz tu pompki do amortyzatorów takich producentów jak SKS, XLC, Merida, Kellys, Beto.

Kiedy warto wybrać pompkę do amortyzatorów?

Pompki do amortyzatorów są niezbędne do rowerów z amortyzatorem powietrznym. W takim amortyzatorze wykorzystuje się powietrze jako medium ściskane. Amortyzator powietrzny posiada zawór, za pomocą którego uzupełniamy lub redukujemy ciśnienie wewnątrz. W teorii rower ma już ciśnienie ustawione, ale bądźmy szczerzy, każdy z nas lubi inny styl jazdy. Dlatego też dzięki takiej pompce można zyskać jeszcze większą wygodę i komfort jazdy, a do tego efektywność, co jest szczególnie ważne, jeżeli lubicie kolarstwo enduro czy downhill. Można wybrać ciśnienie wyższe, co oznacza widelec twardszy, a jeżeli preferujecie niższe, to oczywiście widelec jest miększy. Poza osobistymi preferencjami ciśnienie powietrza w amortyzatorze dobieramy do naszej wagi.

Czym wyróżnia się pompka do amortyzatorów rowerowych?

Sama pompka do amortyzatorów różni się od tej klasycznej pompki do roweru tym, że posiada cienki tłok. Pozwala to na mocniejsze napompowanie w bardzo krótkim czasie. Podczas gdy klasyczne pompki rowerowe mają wydajność maksymalną ok. 11 BAR (w praktyce najczęściej 7-8 BAR), to pompka do amortyzatora jest w stanie wytworzyć ciśnienie nawet do 25-28 BAR. Oczywiście o tym, jakie ciśnienie aktualnie mamy w oponie podczas pompowania, poinformuje nas czytelny manometr. Jest on obecny w każdej pompce rowerowej do amortyzatorów. Jeśli zajdzie potrzeba obniżenia ciśnienia, będziemy mogli skorzystać z przycisku zaworu, który również jest obowiązkowym elementem w pompce do amortyzatorów.

Do tego niewielki rozmiar pompki do amortyzatora sprawia, że można ją spakować do plecaka czy torby.

Jaką pompkę do amortyzatora rowerowego wybrać i na co zwrócić uwagę?

Pompki do amortyzatorów potrafią wygenerować wyższe ciśnienie niż te zwykłe. Pozwalają też bardzo łatwo dopasować wysokość ciśnienia do amortyzatorów. Przy wyborze oczywiście należy zwrócić uwagę na materiał obudowy. Modele z aluminium są trwalsze niż te z tworzywa sztucznego, ale też kosztują więcej. Oczywiście bardzo ważnym elementem jest manometr, który musi być czytelny, ale tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia czy wybierzecie model klasyczny, czy raczej cyfrowy – tutaj wszystko zależy od Waszych preferencji. Warto też zwrócić uwagę na zawór redukcyjny, który umożliwia bardzo dokładną regulację. Do tego nie bez znaczenia jest wygoda, a więc pompka powinna być wyposażona w ergonomiczną rączkę, a także przyciski umożliwiające spuszczanie powietrza, jeżeli uznamy, że ciśnienie jest zdecydowanie za wysokie, co wpływa na komfort jazdy.

Więcej
Mniej
0zł