Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 84,00 zł - 249,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

akcesoria rowerowe, które wydają się niezbędne dla wszystkich cyklistów. Na pewno można do nich zaliczyć pompki, ale dostępne są także pompki do amortyzatorów, które są niezbędnym wyborem w przypadku rowerów z powietrznym amortyzatorem. W ofercie sklepu rowerzysta.pl dostępne są modele, które są funkcjonalne, ale i trwałe, a do tego ich cena jest bardzo korzystna.

Kiedy warto wybrać pompkę do amortyzatorów?

Pompki do amortyzatorów są niezbędne do rowerów z amortyzatorem powietrznym. W teorii rower ma już ciśnienie ustawione, ale bądźmy szczerzy, każdy z nas lubi inny styl jazdy. Dlatego też dzięki takiej pompce można zyskać jeszcze większą wygodę i komfort jazdy, a do tego efektywność, co jest szczególnie ważne, jeżeli lubicie kolarstwo enduro czy downhill. Można wybrać ciśnienie wyższe, co oznacza widelec twardszy, a jeżeli preferujecie niższe, to oczywiście widelec jest miększy. Dodatkowo sama pompka różni się od tych klasycznych z cienkim tłokiem, co pozwala na mocniejsze napompowanie w bardzo krótkim czasie. Do tego niewielki rozmiar sprawia, że można ją spakować do plecaka czy torby.

Jaką pompkę do amortyzatorów wybrać i na co zwrócić uwagę?

Pompki do amortyzatorów potrafią wygenerować wyższe ciśnienie niż te zwykłe. Ale też bardzo łatwo dopasować wysokość ciśnienia do amortyzatorów. Przy wyborze oczywiście należy zwrócić uwagę na materiał obudowy. Modele z aluminium są trwalsze niż te z tworzywa sztucznego, ale też kosztują więcej. Oczywiście bardzo ważnym elementem jest manometr, który musi być czytelny, ale tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia czy wybierzecie model klasyczny czy raczej cyfrowy – tutaj wszystko zależy od Waszych preferencji. Warto też zwrócić uwagę na zawór redukcyjny, który umożliwia bardzo dokładną regulację. Do tego nie bez znaczenia jest wygoda, a więc pompka powinna być wyposażona w ergonomiczną rączkę, a także przyciski umożliwiające spuszczanie powietrza, jeżeli uznamy, że ciśnienie jest zdecydowanie na wysokie, co wpływa na komfort jazdy.

Więcej
Mniej
0zł