Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 176,00 zł - 625,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Kaski szosowe bardzo mocno ewoluowały w ciągu ostatnich lat. Producenci wykorzystują aktualnie technologie, dzięki którym są one nie tylko lżejsze, ale również lepiej dopasowane do głowy. Koniecznie zapoznaj się zatem z podstawowymi informacjami na temat naszych produktów, a także dowiedz się, jak wybrać idealny dla siebie kask kolarski szosowy. 

Czym są kaski szosowe?

Kask szosowy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty, który porusza się na rowerze szosowym. Głównym celem tego produktu jest ochrona głowy użytkownika przed urazami, których mógłby się nabawić w trakcie ewentualnych upadków lub kolizji. Kask rowerowy szosowy to jednocześnie produkt, który został zaprojektowany tak, aby być maksymalnie aerodynamicznym. Musi on zatem stawiać jak najmniejsze opory w trakcie jazdy. Jego kształt jest zawsze dopasowany do charakterystycznej sylwetki użytkownika roweru szosowego. Z tego też powodu w żadnym wypadku tego typu kask kolarski nie może być mocno rozbudowany z tyłu. Znacząco utrudniałoby to bowiem podnoszenie głowy. 

Kask na rower szosowy jest również najbardziej popularnym rodzajem kasku. Dawniej taki produkt miał znacznie więcej otworów, jednak ze względu na konieczność poprawy właściwości aerodynamicznych producenci zdecydowali się ograniczyć ich liczbę. 

Jak wybrać kask szosowy?

Dobierając kaski szosowe, powinieneś wziąć pod uwagę parametry, które decydują zarówno o komforcie, jak i o bezpieczeństwie. Przede wszystkim uwzględnij zatem:

  • wagę kasku rowerowego,
  • zastosowane technologie bezpieczeństwa,
  • aerodynamikę,
  • design,
  • wygodę użytkowania.

W trakcie doboru idealnego produktu z pewnością mogą pomóc Ci nasi eksperci.

Kask rowerowy szosowy — waga

W sytuacji, gdy Twój kask rowerowy szosowy męski lub kask szosowy damski niewiele waży, powinieneś czuć się komfortowo w trakcie podróży. Sprawdź zatem, jaki dokładnie jest ciężar produktów, które zamierzasz zakupić. Co prawda różnice bliskie 10 gramów mogą nie być odczuwalne, jednak w sytuacji, gdy porównujesz dwa kaski szosowe, które różnią się od siebie wagą nawet o 100 gramów, może być to istotne. 

Kask kolarski — zastosowane technologie bezpieczeństwa

Zastosowane technologie bezpieczeństwa poprawiają poziom ochrony przy uderzeniach. Przykładowo technologia Multi Shell In-Mold zapewnia trwałe połączenie wieloczęściowej powłoki zewnętrznej z materiałem absorbującym uderzenia. Z kolei technologia ActiCage sprawia, że stabilność kasku rowerowego jest optymalna. To jednak tylko część technologii, które są obecne w naszych kaskach szosowych. W sytuacji, gdy chcesz wiedzieć więcej na temat rozwiązań zastosowanych przed producentów, na których stawiamy, koniecznie skontaktuj się z nami. 

Kask rowerowy szosa — aerodynamika

Aerodynamika decyduje o tym, jak łatwo będzie Ci osiągać duże prędkości. Wydajność jazdy zależy bowiem w dużej mierze od oporu powietrza. Kask szosowy musi być zatem zaprojektowany tak, aby go zminimalizować. Owalny lub opływowy kształt kasku nie może więc nikogo dziwić. Podobnie również jak to, że wentylacja została zaprojektowana tak, aby otwory nie zwiększały oporu powietrza. W kwestii aerodynamiki kasków szosowych spore znaczenie ma również wykorzystywane do produkcji kasku tworzywo. 

Kask kolarski szosowy — design

Kask rowerowy (szosa) musi być również na bardzo wysokim poziomie estetycznym. W tym przypadku chodzi nie tylko o kolor oraz wzór, który jest widoczny na powierzchni produktu. Istotne są również czynniki, takie jak kształt i rozmiar kasku, a także sposób, w jaki została skonstruowana wentylacja. W naszej ofercie odnajdziesz na szczęście kaski rowerowe szosowe w ogromnej liczbie wariantów. W związku z tym dobór produktu, który doskonale pasuje do Twojego stylu, nie będzie dla Ciebie problemem.

Kaski szosowe a wygoda użytkowania

Wygoda użytkowania kasku koreluje oczywiście z opisaną wcześniej wagą produktu. Ponadto powinieneś wziąć pod uwagę także dopasowanie do kształtu oraz rozmiarów Twojej głowy. Nasze produkty wyposażone są w regulowane paski oraz wygodne systemy zapięcia, dzięki którym możliwe jest dostosowanie ich do indywidualnych wymiarów użytkownika. Wiele kasków szosowych to również produkty dopasowane do kitek. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy nosisz warkocze. Omawiając kwestię wygody kasków szosowych, nie można pominąć także znaczenia odpowiednio skonstruowanej wentylacji. Kask kolarski powinien zapewniać komfort jazdy, zwłaszcza podczas długotrwałego wysiłku lub podróży przy wysokiej temperaturze. Jednocześnie otwory wentylacyjne nie powinny obniżać parametrów aerodynamicznych jednośladu. 

Kask na rower szosowy — dlaczego nasza oferta?

Warto zakupić kask szosowy właśnie u nas między innymi ze względu na to, że stawiamy na najlepszych producentów. Marki takie jak choćby: Kellys, Abus oraz Uvex robią wrażenie nawet na profesjonalnych kolarzach. Obecne u nas produkty dostępne są w również w ogromnej liczbie wariantów. Jeżeli więc zależy Ci na możliwości starannego wyselekcjonowania idealnego kasku szosowego, świetnie trafiłeś. Pamiętaj także o możliwości skorzystania ze wsparcia naszych ekspertów. Jeżeli więc interesuje Cię kask rowerowy na rower szosowy i masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktów, koniecznie skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wtedy szczegółowych informacji i podzielimy się naszą wiedzą. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

Więcej
Mniej
0zł