Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 62,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Dętki rowerowe to niezbędne wyposażenie do opon dętkowych. Dbanie o prawidłowe ciśnienie w oponach możliwe jest właśnie dzięki obecności dętek, które wypełniają je powietrzem, a dodatkowo posiadają wentyl, który zapewnia, że nie ucieka ono z opony, a jednocześnie łatwiej się ją pompuje. W ofercie naszego sklepu rowerzysta.pl znajdziesz między innymi dętki 28", które dopasowane są do opon o tej samej średnicy. Mogą być dedykowane rowerom miejskim, szosowym, crossowym, trekkingowym czy też elektrycznym różnego typu. Oferujemy je w bardzo atrakcyjnych cenach.       

Materiał ma znaczenie i wpływa na wagę dętek rowerowych 28" 

Kiedy wybiera się rower do jazdy rekreacyjnej jego waga nie ma aż tak wielkiego znaczenia, jednak gdy zaczyna się pokonywać coraz dłuższe czy bardziej skomplikowane trasy ten parametr staje się  coraz ważniejsze, a każdy komponent wpływa na ciężar jednośladu. Dlatego nawet dobór dętek rowerowych ma znaczenie. Podobnie jak w przypadku modeli innych rozmiarów do wyboru są dętki wykonane z butylu lub lateksu. Ten pierwszy jest cięższy, za to bardziej wytrzymały i odporny na przebicie. Ultralekkie dętki 28" mogą być nawet kilkakrotnie lżejsze od standardowych, co robi różnice, gdy pokonuje się  miejskie pagórki na rowerze szosowym czy miejskim. W naszej ofercie znajdziesz zarówno standardowe dętki 28", które sprawdzą się w przypadku jazdy rekreacyjnej, jak i bardzo lekkie, dla bardziej zaawansowanych kolarzy, którzy na rowerze pokonują wiele kilometrów w zróżnicowanych warunkach.     

Dętki 28" z wentylem rowerowym, francuskim czy samochodowym – jakie wybrać do swojego jednośladu? 

Trzeba sprawdzić jakiej wielkości jest otwór pod wentyl w obręczy koła rowerowego i czy jest możliwość użycia przejściówki, by móc napompować koło z małym wentylem na stacji benzynowej przy użyciu kompresora. Można zasadniczo zdecydować się na dętki 28" z wentylem DV, czyli rowerowym, wentylem francuskim (Presta) – SV lub wentylem samochodowym – AV. Najtrwalsze i najprostsze w obsłudze są wentyle samochodowe, jednak nie nadają się one do każdego roweru. Najczęściej są wykorzystywane w modelach miejskich i szosowych. W przypadku tych ostatnich, gdzie liczy się waga jednośladu, polecane są lżejsze dętki i lekkie wentyle Presta, do których można dobierać wspomniane przejściówki, gdy jest to konieczne. Do jazdy rekreacyjnej na rowerach trekkingowych czy miejskich można wybrać także wentyl rowerowy, który najlepiej pasuje do rowerów w stylu retro czy tzw. rowerów holenderskich.  

Więcej
Mniej
0zł