Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 789,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Bagażnik rowerowy stanowi ważną część większości rowerów. Jego zadanie jest oczywiste, ale wcale nie łatwe – odpowiednio skonstruowany bagażnik rowerowy musi bowiem zapewnić stabilne, bezpieczne i wygodne miejsce do przewożenia bagaży lub zakupów. Standardowo umieszcza się go nad tylnym kołem, gdzie istnieje możliwość solidnego wsparcia ramy bagażnika, a umieszczone na nim przedmioty nie przesłaniają pola widzenia rowerzysty.

Bagażniki rowerowe umieszczane nad kołem tylnym w większości posiadają regulowane mocowania, pozwalające dopasować wymiary konstrukcji do rozmiaru kół rowerowych. Oprócz konstrukcji klasycznych są dostępne także bagażniki rowerowe z bocznymi osłonami, które umożliwiają instalację sakw rowerowych, bez ryzyka ocierania się bagażu o koło roweru. Ciekawą alternatywą może być także bagażnik rowerowy na sztycę siodełka. W tym wypadku konstrukcja jest przykręcana za pomocą specjalnej obejmy do rury, wspierającej siodełko. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość instalacji w praktycznie każdym typie roweru oraz bardzo szybki montaż. Jednak przed zakupem bagażnika warto określić jakie bagaże mamy zamiar na nim umieszczać i dopasować jego udźwig oraz rodzaj do swoich indywidualnych potrzeb.

W bezpiecznym przewożeniu większych bagaży, przydatne okazują się specjalne linki gumowe z haczykami do zaczepienia o bagażnik rowerowy. Zapewniają one większą stabilność umieszczonych na bagażniku ciężarów i chronią przed zgubieniem cennego ładunku. Bagażniki rowerowe przydadzą się przy przewożeniu zakupów, ekwipunku biwakowego oraz ciężkich plecaków i toreb.

Więcej
Mniej
0zł