Darmowa
dostawa rowerów
4.9/5.0
Ocena na Opineo
Rowerowy
pakiet korzyści
Korzystne
raty lub leasing
Bezpieczne
płatności online
Rower crossowy Kellys Cliff 90 2020 - granatowy
Rower crossowy Kellys Cliff 90 2020 - czarny-czerwony
Rower crossowy Kellys Clea 10 2020
Rower crossowy Kellys Clea 30 2020 - biały
Rower crossowy Kellys Pheebe 10 2020
Rower crossowy Romet Orkan 3 D 2020 - srebrny
Rower crossowy Romet Orkan LTD D 2020 - biały-seledynowy
Rower crossowy Romet Orkan LTD D 2020 - szary-niebieski
Rower crossowy Romet Orkan LTD D 2020 - biały-różowy
Rower crossowy Kellys Pheebe 30 2020 - biały
Rower crossowy Kellys Cliff 10 2020 - czarny-niebieski
Rower crossowy Romet Orkan 9 M 2020
Rowery crossowe
Rowery crossowe są bliskimi kuzynami rowerów trekkingowych. Stanowią swoiste ogniwo pomiędzy szybkimi rowerami szosowymi i wytrzymałymi rowerami górskimi. Rower crossowy ma zalety obu tych konstrukcji. Sprawia to, że jest uniwersalnym i wielozdaniowym pojazdem. Wiele osób uważa, że rower crossowy to konstrukcja stricte wyczynowa, przeznaczona do szalonych eskapad po bezdrożach. To jednak tylko cześć prawdy. Tego typu jednoślad równie dobrze sprawdzi się podczas miejskich wycieczek, dojazdów do szkoły i pracy oraz jako powszechny środek transportu.
Dlaczego warto wybrać rower crossowy?
Przede wszystkim z racji jego doskonałych osiągów w praktycznie każdym terenie.
To idealna propozycja dla osób, które wykorzystują rower do wielu aktywności i nie chcą ograniczać się do wyspecjalizowanego modelu.
Większość miłośników rowerów tak właśnie robi. Jednoślady używane są w roli środka transportu w mieście, przyrządu treningowego, jak i pojazdu turystycznego.
Cechy roweru crossowego
Rowery crossowe wyróżniają stosunkowo duże koła (zwykle 28-calowe) i siodełko umieszczone nieco niżej niż kierownica, co gwarantuje wygodną pozycję podczas jazdy w każdych warunkach.
Do takich rowerów stosuje się opony o konstrukcji pośredniej pomiędzy ogumieniem szosowym i górskim. Oznacza to, że rower crossowy ma opony grubsze i wyposażone w agresywniejszy bieżnik niż rower szosowy. Z kolei w porównaniu do roweru górskiego, opony są cieńsze i mniej „terenowe”.
Zalety roweru crossowego
Jedną z największych zalet, jaką mogą się pochwalić rowery crossowe, jest duża liczba przełożeń. W rowerach miejskich, jeżdżących po prostych drogach, najczęściej wystarczają trzy biegi. Rower crossowy zwykle oferuje aż 21 biegów. Daje to możliwość łatwego i wygodnego pokonywania długich tras i wzniesień. Dlatego też rowery crossowe są wyjątkowo uniwersalne. Dzięki odpowiedniej konstrukcji można sprawnie jeździć po asfaltowych ulicach miasta. Jeśli zachodzi taka potrzeba, można skręcić w piaszczystą drogę, zachowując przyczepność i komfort jazdy. Rower crossowy wbrew obiegowej opinii, nie jest jedynie ciekawostką dla młodych ludzi, kochających agresywną jazdę wyczynową. To ciekawa i bardzo praktyczna konstrukcja dla cyklistów w każdym wieku. Docenią ją osoby poszukujące wytrzymałego i wielozadaniowego roweru, który zapewni także odpowiedni poziom komfortu jazdy.
5
(1 opinia)