Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 1 500,00 zł - 55 999,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Rozmiar

Rozmiar

Amortyzator przód

Amortyzator przód

Amortyzator tył

Amortyzator tył

Hamulec tarczowy

Hamulec tarczowy

Rok

Rok

Dla kogo

Dla kogo

Rama (materiał)

Rama (materiał)

Ilość biegów

Ilość biegów

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Historia i rozwój koła 29"

Rowery MTB z kołami 29 cali to zdecydowany faworyt pośród wszystkich rowerów górskich. Powstanie pierwszego roweru z kołami 29" zapoczątkowało rewolucję w świecie kolarstwa górskiego. Przełomowy okazał się rok 2004. Wtedy to wprowadzono na rynek kompatybilny z większym kołem amortyzator. Rewolucja na rynku europejskim zapoczątkowana została jednak w 2010 roku.
Od tego czasu kategoria dość szybko zyskała na popularności. Przyczynili się do tego również wyczynowi zawodnicy. Biorący przykład ze swych idoli amatorzy sukcesywnie przesiadali się na większe koła. W odpowiedzi producenci szybko zareagowali na zachodzące zmiany. Duże koła stały się jednym z najchętniej oglądanych sprzętów na wszelkich targach rowerowych.

Koło 29" święci więc triumfy już od wielu lat i wciąż zyskuje nowych zwolenników. Wszystko to za sprawą przewagi zalet nad wadami, jakie daje koło o powiększonej średnicy.

Zalety użytkowania kół 29" w rowerze górskim

Rowery górskie z kołami 29 cali to rowery do zadań specjalnych. Zostały one zaprojektowane po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości roweru górskiego.

Koła 29" zapewniają łatwiejsze pokonywanie nierówności przy zachowaniu większej szybkości. Odpowiednio grube opony pozwalają zachować dużą stabilność oraz przyczepność. Większa powierzchnia styku opony z podłożem to lepsza trakcja, ale i bezpieczeństwo. Mniejszy kąt natarcia to z kolei nieporównywalny z innymi rowerami komfort jazdy. Wszystko to przekłada się na doskonałą trakcję i płynne pokonywanie przeszkód. Ma to miejsce przy zastosowaniu zazwyczaj jedynie przedniego amortyzatora. Dzięki ograniczonej amortyzacji w rowerze wzrasta efektywność pedałowania.

Powyższe zalety sprawiają, że popularność kół 29 cali nie słabnie a wręcz ewoluuje.

Przeznaczenie

Jeśli szukamy roweru górskiego do wyścigów, jak i treningów, to 29er jest właściwym wyborem. Nawet osoby o bardzo wysokim wzroście odnajdą w kołach 29 cali odpowiedni rozmiar. Rower górski z kołami 29" to nie tylko większe koła. To także odpowiednio dobrana pod względem rozmiaru rama i widelec przedni.

Wybierając rower górski 29" zyskujemy pewność jazdy, prędkość i stabilność. Tym samym jesteśmy w stanie pokonać każdy, nawet najcięższy teren.

Więcej
Mniej
0zł