Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

PUKY

Historia niemieckiej marki PUKY rozpoczęła się w roku 1949. Wtedy to, w firmie Schlessmann GmbH powstał dział Pojazdów Dziecięcych PUCK.

Pod tą nazwą firma produkowała wysokiej jakości hulajnogi balonowe z pompowanymi kołami, ale także rowery dla dzieci, trójkołowce i gokarty.

Dział dość szybko przekształcił się w pełnoprawną fabrykę "PUCK GmbH Fahrzeugfabrik". Po sporze o znak towarowy z firmą PUCH, w 1956 roku nazwa PUCK została zmieniona na znaną obecnie — PUKY. Rok 1960 był wielką przeprowadzką z Düsseldorfu do Wülfrath, gdzie od tego czasu znajduje się siedziba firmy.

W międzyczasie zatrudnionych jest tam około 120 pracowników, którzy do dziś opracowują, projektują i produkują wysokiej jakości pojazdy dla dzieci. Oprócz pracowników w centrali ponad 500 pracowników pracuje w fabrykach, którzy profesjonalnie montują i pakują pojazdy. PUKY nie postrzega siebie wyłącznie jako firmy zorientowanej na zysk. Jest to przedsiębiorstwo świadome swojej szczególnej odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Z tego też powodu od ponad 40 lat trwa ścisła współpraca z zakładami dla osób niepełnosprawnych. Wszyscy pracownicy PUKY, a w szczególności mali klienci, umacniają systemem wartości tej marki.

Wspieranie małych bohaterów to zdanie, które stanowi podstawę działań marki PUKY. Od ponad 70 lat firma pomaga dzieciom w samodzielnym odkrywaniu otoczenia, wspierając ich rozwój fizyczny. Innowacyjne laboratorium firmy zawsze znajdowało właściwe odpowiedzi na rosnące wyzwania, jakie stawiają dzieci. Dlatego rowery Puky są lekkie, trwałe i funkcjonalne. Wyróżniają się także nowoczesnym wyglądem.

 

W czerwcu 2022 roku nastąpiła rewolucja w systemie organizacji produkcji firmy PUKY. Otóż niemiecka marka postanowiła otworzyć fabrykę w Polsce. Nowa placówka odpowiada za produkcję i dystrybucję pojazdów PUKY na rynek europejski. Jak twierdzi kierownictwo marki, fabryka w Polsce jest gwarancją jakości i uczciwej pracy. Tym samym Puky wspiera również polską gospodarkę i minimalizuje ślad węglowy swoich produktów. Dumnie można powiedzieć, że od teraz PUKY jest "Made in Poland". PUKY
Więcej
Mniej

Aktywne filtry

0zł