Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 771,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Napęd do roweru to kolejna z propozycji, jakie sklep rowerzysta.pl przygotował specjalnie dla Ciebie. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój jednoślad działał sprawnie i zapewniał Ci bezpieczną jazdę. Asortyment e-sklepu rowerzysta.pl obfituje w wysokiej jakości komponenty, w przystępnych cenach. Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas rozwiązaniami.

Z czego składa się napęd do roweru?

Napęd rowerowy to bardzo ogólne pojęcie, pod którym kryją się poszczególne komponenty, wchodzące w jego skład. Wysokiej jakości elementy zapewniają szybką i precyzyjną zmianę przełożeń, cichą pracę oraz długą żywotność. Dlatego też tak ważnym jest, aby napęd do roweru składał się wyłącznie z solidnych części, renomowanych marek. Zanim jednak rozpoczniesz wybieranie poszczególnych komponentów do swojego jednośladu powinieneś wiedzieć, które z nich składają się na napęd roweru. Poniżej znajdziesz ich charakterystykę:

  • Łańcuch rowerowy. To kluczowy element napędu. Jest odpowiedzialny za przenoszenie ruchu obrotowego z korby do kasety lub wolnobiegu.
  • Korba. Łączy pedały z centralną częścią roweru. Jej funkcją jest umożliwienie przenoszenia energii pochodzącej z pedałowania na napęd koła.
  • Zębatki. To kolejny z elementów, składających się na napęd do roweru. Są one przeznaczone do przenoszenia mocy na koło.
  • Kaseta rowerowa. To inaczej zestaw zębatek, umieszczony na tylnym kole jednośladu. Przeznaczona jest do zmiany przełożeń i pozwala na dostosowanie oporu pedałowania do indywidualnych preferencji, a także warunków terenowych.
  • Wolnobieg. Ma bardzo zbliżone zadanie do kasety rowerowej. Najczęściej wykorzystuje się go w rowerach dziecięcych oraz city.
  • Przerzutki. To ostatni z elementów, składających się na napęd rowerowy. Ten niezwykle istotny komponent, zamocowany na haku tylnego widelca ramy, jest odpowiedzialny za zmianę przełożeń.

Wyżej wymienione części rowerowe występują jednocześnie lub zamiennie (kaseta rowerowa/wolnobieg) w jednośladach, tworząc napędy rowerowe. Każdy z nich odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego należy dbać o to, aby działał sprawnie. Jeżeli potrzebujesz poszczególnych komponentów lub interesuje Cię kompletny napęd do roweru – sprawdź naszą ofertę. U nas znajdziesz to, czego szukasz.

Napęd rowerowy na rowerzysta.pl

W kategorii napęd do roweru, jaką znajdziesz w sklepie internetowym rowerzysta.pl, dostępny jest szeroki wybór rozmaitych komponentów, dzięki którym Twój jednoślad będzie działał bez zarzutu. Proponujemy Ci części rowerowe renomowanych producentów, takich jak: Shimano czy Sram. Decydując się na zakupy w naszym sklepie zyskujesz pewność, że wszystkie wybrane przez Ciebie komponenty odznaczają się najwyższą jakością, tworząc solidny i trwały napęd rowerowy. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy profesjonalnym kolarzem – u nas znajdziesz to czego potrzebujesz do swojego jednośladu. Zapraszamy do skorzystania z naszej niezwykle atrakcyjnej oferty, w której prezentujemy części rowerowe w bardzo przystępnych cenach. 

Więcej
Mniej
0zł