Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 145,00 zł - 889,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0 kg - 21 kg

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Jazda na rowerze jest formą aktywności, która może być uprawiana w pojedynkę lub razem z innymi. Jeśli jesteśmy rodzicami małego dziecka, zapewne zastanawialiśmy się, jakie są możliwości przewożenia naszej pociechy na rowerze. Odpowiedź jest bardzo prosta — wystarczy tylko wybrać odpowiedni fotelik rowerowy.

Wybór właściwego fotelika jest bardzo ważny. Warto więc zgłębić temat i poświęcić trochę czasu na poznanie aktualnej oferty. Należy pamiętać, że fotelik rowerowy ma za zadanie nie tylko przewieźć dziecko, ale przede wszystkim zapewnić mu bezpieczeństwo i wygodę. Powinien też spełniać oczekiwania opiekunów.

fotelik rowerowy na bagażnik jako oddzielna kategoria

Foteliki rowerowe do przewozu dzieci dzielą się na foteliki przednie i tylne. Najpopularniejsze są foteliki z mocowaniem z tyłu roweru. Do wyboru mamy montaż do ramy lub na bagażniku. Jeśli nasz rower wyposażony jest w bagażnik, to warto go wykorzystać jako podstawę do naszego fotelika.

fotelik na bagażnik rowerowy — ograniczenia wagowe

Zasadniczo uznaje się, że już dzieci powyżej 9 miesięcy życia mogą jeździć w fotelikach rowerowych montowanych na tył jednośladu. Decydując się na zakup fotelika, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar, a szczególnie na jego udźwig. Mówiąc wprost, fotelik dobieramy do wagi dziecka.

Wyróżniamy 3 kategorie wagowe fotelików rowerowych: A15, A22 i C15, z czego dwie pierwsze odnoszą się do fotelików tylnych. Foteliki z oznaczeniem A15 dedykowane są dla dzieci ważących nie więcej niż 15 kg. Z kolei te z oznaczeniem A22 sprawdzą się dla dzieci ważących do 22 kg. Na rynku możemy też znaleźć fotelik rowerowy na bagażnik do 35 kg. Jednak są to bardziej siedziska z bezpośrednim montażem na bagażniku niż typowe foteliki rowerowe.

Decydując się na montaż fotelika na bagażniku rowerowym, upewnijmy się co do jego wytrzymałości. Większość bagażników posiada maksymalną ładowność do 25 kg i oznacza to, że fotelik wraz z dzieckiem nie może przekroczyć tej wartości. Istotne jest też to, aby waga nasza oraz fotelika z dzieckiem pod żadnym pozorem, nie przekraczała maksymalnej nośności naszego roweru.

fotelik rowerowy tylny — certyfikat jakości EN 14344

Kupując fotelik na rower na bagażnik, upewnijmy się, że posiada on odpowiedni certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Norma EN 14344 została opracowana przez organizację ETRA (European Twowheel Retailers Association) i określa wymagania dla rowerowych fotelików dziecięcych przeznaczonych do zamontowania w rowerach zwykłych i z napędem elektrycznym w celu przewożenia dzieci o masie ciała od 9 do 22 kg.

Fotelik rowerowy tylny, który posiada powyższe oznaczenie, jest produktem spełniającym najbardziej rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa. Nie powinien także zawierać żadnych szkodliwych substancji. Oczywiście tylko takie modele dostępne są sklepie internetowym rowerzysta.pl.

Jak montować fotelik rowerowy na bagażniku?

Montaż fotelika rowerowego na tył jest bardzo łatwy. Szybko można go też zdemontować i umieścić na innym jednośladzie. Oczywiście należy sprawdzić, czy dany model fotelika będzie pasować do bagażnika w naszym rowerze.

Instalacja fotelika na bagażniku najczęściej polega na odkręceniu pokrętła adaptera, który rozszerza się niczym imadło. Nakładamy wtedy fotelik na bagażnik i dokręcamy pokrętło, aby zacisnąć ramiona trzymające. Niektóre modele posiadają specjalne adaptery, umożliwiające montaż fotelika za pomocą wsunięcia.

fotelik na rower dla dziecka na bagażnik — na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeżdżąc po nierównych drogach, trzeba pamiętać, aby fotelik posiadał dodatkową amortyzację. Zapewni ją adapter fotelika wyposażony w specjalne sprężyny. Do tego warto postawić na modele z regulowanym oparciem.

Oba rozwiązania zapewnią maluchowi wygodę i komfort jazdy. W kwestii bezpieczeństwa elementem wręcz obowiązkowym są trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Więcej
Mniej
0zł