Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 789,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Coraz więcej dorosłych osób stawia na aktywny tryb życia taki jak jazda na rowerze. Gdy chcą ze sobą zabrać dziecko, to pojawia się problem, a mianowicie: jak zapewnić mu bezpieczeństwo podczas jazdy, ale i wygodę? Odpowiedź jest bardzo prosta, bo wystarczy tylko wybrać foteliki rowerowe na tył z oferty sklepu rowerzysta.pl, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających opiekunów.

Wybór fotelika ma znaczenie, czyli o bezpieczeństwie w kilku zdaniach

Decydując się na zakup fotelika należy zwrócić uwagę na rozmiar. Zasadniczo uznaje się, że już dzieci powyżej 9 miesiąca życia mogą jeździć w fotelikach rowerowych montowanych na tył jednośladu. Trzeba je dobierać do wagi dziecka. Modele z oznaczeniem A15 dedykowane są dla dzieci ważących nie więcej niż 15 kg. Z kolei te z oznaczeniem A22 sprawdzą się dla dzieci ważących do 22 kg. Bardzo ważny jest też atest i oznaczenie symbolem EN14344. To oznacza, że produkty spełniają najbardziej rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Oczywiście tylko takie modele dostępne są w tym sklepie internetowym. Do tego są regulowane, stąd zarówno maluchowi, jak i starszakowi zapewnią maksymalną wygodę i komfort jazdy. Przyjemność z wycieczki rowerowej będzie jeszcze większa, wszak dodatkowo można wybrać takie z podnóżkami i osłoną. Bardzo ważnymi elementami są trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. 

Jak montować foteliki rowerowe na tył?

Montaż fotelików rowerowych na tył jest bardzo łatwy i co także ważne szybko można je zdemontować i umieścić na innym jednośladzie. Można zdecydować się na takie, które montuje się do bagażniki, bądź też  te mocowane do rury podsiodłowej. Oczywiście należy sprawdzić czy dany model będzie pasować do rodzaju roweru. Niezbędne może być też zamocowanie uchwytu mocującego. Jeżdżąc na nierównych drogach trzeba pamiętać, aby fotelik posiadał dodatkowo amortyzację, dzięki temu dziecko może bez problemu zasnąć. Oczywiście nie można zapominać o estetyce i trzeba przyznać, że wszystkie foteliki rowerowe na tył poza tym, że są ergonomiczne mają też gustowną linie projektową, co oznacza, że łatwo dopasować je zarówno do nowoczesnych rowerów, jak i takich, które są utrzymane w stylu vintage.

Więcej
Mniej
0zł