Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 67,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Dętka rowerowa 29 cali to model, który stosowany jest w jednośladach dedykowanych kolarstwu górskiemu. Ze względu na dużą średnicę, koło łatwiej radzi sobie z wyłapywaniem nierówności, pokonywaniem przeszkód, a także umożliwia szybsze rozpędzanie pojazdu. Dętki 29 cali użytkowane w kolarstwie górskim są narażone na duże obciążenia. W związku z tym muszą być niezwykle wytrzymałe. Dlatego też najlepiej postawić na solidne modele renomowanych marek, które znajdziesz w naszej ofercie. Możesz kupić u nas dętki rowerowe 29 takich firm, jak: Continental, CST, Schwalbe, Michelin czy ROMET. Sprawdź asortyment naszego sklepu i wybierz części rowerowe odpowiadające Twoim potrzebom.

Dętka rowerowa 29 MTB – jak wybrać odpowiednią?

Żeby dętka do roweru mogła należycie spełniać swoją funkcję, powinna być właściwie dopasowana do danego jednośladu. Aby tak się stało, warto postępować według schematu. Dętka 29 jest odpowiednia dla ogumienia, takiego jak opona rowerowa 29 cali. Zanim jednak dokona się zakupu konkretnego produktu należy zwrócić uwagę, jakie oznaczenia widnieją na bocznej części opony. Dętka 29 MTB musi być dopasowana do danego ogumienia pod kątem średnicy oraz szerokości. Ponadto wentyl powinien być kompatybilny z otworem, znajdującym się na obręczy koła. Do wyboru jest dętka do roweru 29 z wentylem rowerowym, francuskim lub samochodowym. Średnica tego ostatniego wynosi 8,5 mm, natomiast francuskiego i rowerowego po 6,5 mm. W praktyce oznacza to, że dętka rowerowa 29 MTB z wentylem rowerowym może być traktowana zamiennie z modelem francuskim. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie niższego ciężaru pojazdu, co w wielu sytuacjach jest niezwykle istotne. To, o czym warto jeszcze wiedzieć, to fakt, że dętka MTB 29 wyposażona w wentyl samochodowy lub rowerowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Żeby założyć pompkę w celu uzupełnienia powietrza w oponach, nie ma bowiem konieczności odkręcania końcówki.

Dętka 29 cali antyprzebiciowa z systemem AirStop – wygoda w każdych warunkach

Dętki rowerowe w rozmiarze 29 cali to szeroki wybór rozwiązań, dostosowanych do różnych potrzeb klientów. Na rynku dostępne są modele antyprzebiciowe, charakteryzujące się zwiększoną wytrzymałością, ale również takie, które pomimo przebicia pozwolą na powrót do domu lub bezpośrednie udanie się do serwisu. Do tych drugich należy dętka 29 cali AirStop. Dzięki jej zaawansowanej technologii, dochodzi do ograniczenia ubytku ciśnienia w uszkodzonej dętce. Jest to niewątpliwie olbrzymie udogodnienie, szczególnie kiedy zapomniało się zabrać ze sobą zapasowego egzemplarza.

Dętki 29 cali w ofercie rowerzysta.pl

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości części rowerowych – asortyment naszego sklepu internetowego niewątpliwie Cię zainteresuje. Wśród przygotowanych przez nas propozycji dostępne są wyłącznie trwałe i solidne produkty, znanych i cenionych marek. Znajdująca się w tej kategorii dętka rowerowa 29 to rozwiązanie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych kolarzy. Wykonana ze starannie wyselekcjonowanych surowców o unikatowych właściwościach, sprawdzi się w każdych warunkach terenowych. Oferowane przez nas dętki z łatwością dopasujesz do rowerów górskich i bardziej dynamicznej jazdy. Są kompatybilne z oponami o różnej szerokości, a tym samym odpowiednie do jazdy po utwardzonym terenie, jak i kamienistych lub piaszczystych ścieżkach. Zapoznaj się z ofertą rowerzysta.pl i wybierz wariant odpowiadający Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Więcej
Mniej
0zł