Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 67,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Duże opony dobrze się napędza, ale wymagają też lepszej koordynacji od rowerzysty. Do modeli o średnicy 29 cali należy dobrać takie same dętki. W ofercie naszego sklepu rowerzysta.pl znajdziesz modele renomowanych producentów, które dopasujesz do rowerów górskich i bardziej dynamicznej jazdy. Dętki 29" są odpowiednie do opon o różnej szerokości, a zatem zarówno do jazdy po utwardzonym, asfaltowym terenie, jak i kamienistych czy piaszczystych ścieżkach.     

Jak dobrać dętki 29" do swojego roweru? 

Aby odpowiednio dobrać dętki 29" do swojego roweru, należy postępować według schematu. Bywa, że jeśli rozmiar obręczy na to pozwala, rowerzyści, którzy szukają bardziej dynamicznej jazdy, decydują się na większe koła rowerowe, a tym samym również dętki. Na samym początku trzeba zwrócić uwagę na oznaczenia widniejące na bocznej części opon rowerowych. Dętkę należy dobrać do wybranej opony rowerowej pod względem średnicy, a także szerokości. Wentyl musi być kompatybilny z otworem na obręczy koła. Do wyboru są: wentyl rowerowy, francuski lub samochodowy. Ten ostatni ma średnicę 8,5 mm, a Presta lub rowerowy – po 6,5 mm. To oznacza, że do roweru wyposażonego w dętkę z wentylem DV można dopasować także dętkę z wentylem francuskim, aby uzyskać niższy ciężar jednośladu. Można zastosować węższy wentyl do roweru z wentylem samochodowym, wystarczy tylko zastosować odpowiednią przejściówkę. Trzeba pamiętać, że w przypadku wentylu rowerowego nie ma możliwości sprawdzenia ciśnienia podczas pompowania. Wentyl samochodowy jest na pewno wygodny, podobnie jak rowerowy, bo nie trzeba odkręcać końcówki, aby nałożyć pompkę. Z kolei wentyl francuski (Presta) jest najlżejszy.   

Alternatywa dla systemów bezdętkowych – dętki antyprzebiciowe 29 cali z systemem AirStop 

Stosowanie dętek 29 cali wcale nie musi być bardzo problematyczne. Nie trzeba nawet wozić ze sobą zapasu, jeśli posiada się specjalny zestaw naprawczy z łatą rowerową, a także dętki antyprzebiciowe o zwiększonej odporności oraz takie, które nawet w przypadku przebicia pozwolą dotrzeć do serwisu lub do domu, by wymienić dętkę i oponę. Są to dętki z systemem Air Stop, w przypadku których ograniczony jest ubytek ciśnienia w uszkodzonej dętce.               

Więcej
Mniej
0zł