Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 115,00 zł - 858,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Kask rowerowy miejski nie tylko gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po zatłoczonych ulicach miasta, ale decyduje również o stylu rowerzysty. Sprawdź podstawowe informacje na temat tego akcesorium, a także dowiedz się, jak wybrać najlepszy możliwy produkt. Pamiętaj przy tym, że stawiamy na kaski rowerowe miejskie od najlepszych producentów.

Czym jest kask miejski?

Kask miejski to specjalistyczne nakrycie i zabezpieczenie głowy, dzięki któremu możliwa jest ochrona rowerzysty przed urazami podczas upadków oraz kolizji. Kaski trekkingowe oraz miejskie są bardzo ważne dla zachowania bezpieczeństwa jazdy. Chronią bowiem najbardziej narażone na urazy obszary, czyli głowę. Wysokiej klasy kask miejski rowerowy jest doskonale wentylowany i zapewnia jednocześnie skuteczną ochronę, gdy poruszasz się po zatłoczonych ulicach miast. Jednocześnie charakteryzuje się doskonałą widocznością z każdej strony, w żaden sposób nie krępuje Twoich ruchów i ma bogatą regulację.

Jak wybrać kask na rower miejski?

Decydując się na kask miejski na rower, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim aspekty techniczne. Oczywiście odpowiedni design także ma spore znaczenie, jednak dla Twojego bezpieczeństwa najważniejszy jest gwarantowany przez producenta poziom ochrony. W związku z tym w trakcie podejmowania decyzji zakupowej uwzględnij:

  • technologie gwarantujące bezpieczeństwo,
  • wykorzystane materiały,
  • konstrukcję produktu,
  • rozmiar oraz dopasowanie.

Dla przykładu system MIPS (Multi-directional Impact Protection System) został opracowany przez specjalistów po to, aby zapobiegać uszkodzeniom mózgu w trakcie upadków rotacyjnych. Kask rowerowy miejski męski lub damski z tą technologią pozwala znacząco zredukować energię uderzenia i zmniejszyć obciążenie dla mózgu. Wartościową technologią jest także na przykład In-Mold. W tym przypadku kask na rower miejski ma trwałe połączenie powłoki zewnętrznej z absorbującym uderzenia materiałem wewnątrz (EPS). Opisane technologie, które maksymalizują poziom bezpieczeństwa to tylko niewielka część wszystkich wykorzystywanych w naszych produktach. 

Materiał wewnętrzny, taki jak na przykład polistyren spieniony (EPS) jest lekki i jednocześnie elastyczny. Wykazuje także doskonałą zdolność amortyzacji wstrząsów. Wykorzystywane na zewnątrz kasków są natomiast często materiały takie jak ABS, PVC, kevlar oraz karbon. Wiele zależy w tym przypadku od półki cenowej, z której wybierzesz kask rowerowy trekkingowy lub miejski.

Konstrukcja musi gwarantować odpowiednie parametry aerodynamiczne, a także wpływać na bezpieczeństwo. W związku z tym kluczowy jest między innymi łatwy przepływ powietrza wokół głowy rowerzysty. Rozmiar oraz dopasowanie produktu decyduje zarówno o Twoim bezpieczeństwie, jak i komforcie. Każdy nasz kask rowerowy damski miejski oraz kask przeznaczony dla Panów został wyposażony w wygodne systemy regulacji. Dzięki temu bez względu na to, jaki jest kształt oraz rozmiar Twojej głowy, spokojnie dostosujesz produkt do swoich potrzeb. System Zoom Ace Urban obecny w miejskich kaskach rowerowych jest doskonałym tego przykładem. 

Czy kaski rowerowe miejskie są obowiązkowe?

W przypadku dzieci do 12 roku życia prawo jasno określa, że kask rowerowy miejski musi znajdować się na głowie. W wielu europejskich krajach nieprzestrzeganie tego przepisu grozi otrzymaniem wysokiego mandatu. W sytuacji, gdy jesteś osobą dorosłą, zakładanie kasku nie jest Twoim prawnym obowiązkiem. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najlepsze, co możesz zrobić. W trakcie jazdy po mieście zawsze istnieje bowiem ryzyko upadku. W takiej sytuacji kask rowerowy miejski zamortyzuje uderzenie w głowę i najprawdopodobniej uchroni Cię przed dotkliwymi obrażeniami. 

Kask trekkingowy — producenci

Kask trekkingowy lub miejski z naszej oferty to produkty zawsze sygnowane logiem uznanych producentów. Wymienić warto w tym przypadku firmy takie jak choćby: Abus, UVEX oraz Kellys. Wymienione marki robią wrażenie nawet na najbardziej wymagających rowerzystach.

Abus jest to niemiecki koncern, który wprowadza na rynek swoje produkty już prawie 100 lat. Na samym początku marka ta zajmowała się głównie produkcją zamków oraz kłódek, jednak z biegiem lat weszła także na rynek rowerowy. Aktualnie to właśnie Abus oferuje świetnej jakości kaski rowerowe.

UVEX natomiast jest firmą rodzinną z siedzibą w Niemczech. Także może pochwalić się bardzo długą tradycją, gdyż została założona jeszcze w 1926 roku. Już od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku marka znana jest jako światowy symbol jakości. Produkty niemieckiego producenta wielokrotnie były wyróżniane jako najbardziej pożądane w swoich kategoriach. 

Kellys natomiast to słowacka spółka, która jest członkiem amerykańskiej grupy Cycle Source Group. Rowery, a także akcesoria dla kolarzy sygnowane tym znakiem towarowym zawsze cechują się najwyższym poziomem wykonania. Zaopatrz się w kask rowerowy na rower miejski lub rower trekkingowy od tego producenta, jeśli cenisz sobie prestiż i niezawodność w podróży. 

Wymienione wyżej marki to tylko część firm, których kaski oferujemy. Jeżeli więc interesuje Cię kask rowerowy miejski damski lub męski niezawodnej marki, koniecznie postaw na naszą ofertę. 

Kask rowerowy miejski — dlaczego nasza oferta?

Warto postawić na nasz asortyment między innymi ze względu na najwyższą jakość wykonania kasków. Kask rowerowy miejski męski sygnowany logiem firm, takich jak choćby: UVEX, Abus oraz Kellys gwarantuje bowiem maksymalny poziom ochrony. Warto pamiętać także o tym, że kask na rower miejski damski oraz męski występuje u nas w ogromnej liczbie wariantów. W związku z tym z pewnością odnajdziesz idealnie dopasowany produkt dla Ciebie. Jeżeli natomiast interesuje Cię kask miejski damski lub męski i masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty, skonsultuj się z naszymi doradcami. Wskażemy Ci wtedy najlepsze zakupowe rozwiązania. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień poprzez naszą stronę internetową.

Więcej
Mniej
0zł