Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 1 379,00 zł - 6 399,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Rozmiar ramy

Rozmiar ramy

Amortyzator przód

Amortyzator przód

Amortyzator tył

Amortyzator tył

Hamulec tarczowy

Hamulec tarczowy

Rama (materiał)

Rama (materiał)

Ilość biegów

Ilość biegów

Dla kogo

Dla kogo

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Rower dirt

Rower dirt jest przeznaczony do ekstremalnej dyscypliny sportowej. W bardzo dużym uproszczeniu polega ona na wykonywaniu przeróżnych akrobacji, skoków, a także powietrznych ewolucji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem, a także do składania zamówień na stronie sklepu internetowego. Kup nasze rowery dirt MTB!

Rower dirt — jak wygląda dirt jumping?

Dirt jumping jest ekstremalnym sportem, który można uprawiać w specjalnie przygotowanych parkach oraz torach, czyli w skateparkach. Osoby, które wykorzystują rowery dirt street, można spotkać między innymi w centrach dużych miast. Dostępne są tam liczne krawężniki, schody, a także poręcze oraz murki. To idealne środowisko do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Typowym widokiem są w tym przypadku wysokie i spektakularne loty, a także niesamowite tricki w powietrzu oraz lądowania. 

Rowery do skakania dirt są zatem wykorzystywane do jednej z odmian kolarstwa grawitacyjnego. Śmiałkowie nierzadko pokonują także tory zrobione z mocno ubitej gliny oraz ziemi. Sprzyja to wyskokom oraz wykonywaniu ewolucji w powietrzu. Nie ma w tym przypadku znaczenia czas przemierzenia konkretnego szlaku. Istotą dirtu jest zatem pokonywanie wyprofilowanych przeszkód, takich jak na przykład double oraz stolik. Bazą obu tych przeszkód są dwie hopy. Z pierwszej trzeba się wybić, a na drugiej wylądować. W tym sporcie odpowiednio skonstruowane tory dają możliwość znacznego rozpędzenia się, a następnie wybicia na wysokość nawet kilkunastu metrów. W czasie kiedy rowery MTB dirt są w locie, śmiałkowie wykonują różnego rodzaju tricki. 

W naszym kraju dirt jumping cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego zatem, że dobrej klasy rower dirt z przerzutkami także jest bardzo pożądany. W Polsce istnieje sporo miejsc, w których można praktykować podniebne rowerowe ewolucje. Jeżeli więc interesuje Cię opisywana dyscyplina sportowa, będzie Ci potrzebny nie tylko rower typu dirt, ale również wysokiej klasy akcesoria, takie jak choćby zestaw ochraniaczy. We wszystkie potrzebne produkty zaopatrzysz się w naszym sklepie internetowym. Zajrzyj zatem także do pozostałych kategorii na tej stronie internetowej. 

Czym się charakteryzuje rower dirt?

Rowery street wymagają specjalnej, lekkiej, kompaktowej, a także wytrzymałej konstrukcji. Musi być także wyposażony w amortyzowany widelec oraz koła o odpowiednich rozmiarach. Rowery wyczynowe dirt łączą w sobie rozwiązania, które są znane z modeli BMX, a także MTB. Kluczowe ich cechy to wytrzymałość, a także sztywność. Trzeba bowiem pamiętać, że w trakcie lądowania na konstrukcję działają różne siły. 

Street rower musi zatem wytrzymywać między innymi lądowania z dużych wysokości. W trakcie zetknięcia jednośladu z ziemią mogłoby dojść do uszkodzeń ramy. Na szczęście rower dirtowy został wykonany ze stali chromowo-molibdenowej bądź też trwałego stopu aluminium. Dzięki temu absolutnie nie musisz się martwić o jego stan techniczny nawet w sytuacji, gdy mocno eksploatujesz pojazd w trakcie wyczynowej jazdy. 

Cechą, która charakteryzuje dirty rowery, jest również ich stosunkowo niewielki rozmiar. Tego typu konstrukcja pozwala na łatwe wykonywanie wielu ewolucji. Rower do dirt ze względu na to, że ma stosunkowo nisko ustawione siodełko, nie jest przeznaczony do wygodnego i wydajnego pedałowania. Bez problemu można za to się o nie oprzeć w przerwach bądź też wykorzystać je podczas robienia tricków. Dirt to sport, który wymaga odpowiedniej amortyzacji. W związku z tym rower dirt może być wyposażony zarówno w pełną amortyzację, jak i taką, która znajduje się wyłącznie z przodu. 

Rower street musi także mieć odpowiednie hamulce. Dzięki nim możliwe jest na przykład dynamiczne zahamowanie, aby stanąć na przednim kole. Nierzadko są to hamulce tarczowe i hydrauliczne. Wiele zależy w tym przypadku od klasy roweru. Ten element ma również spore znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa. 

Jaki rower dirtowy wybrać?

Wybierając rower dirt, musisz postawić na nowy egzemplarz. Dlaczego? Otóż tylko w takim przypadku możesz być pewien bezpieczeństwa jego użytkowania. W sytuacji, gdy postawiasz na używany tani rower dirt, zapłacisz znacznie mniej niż w sklepie, ale nie będziesz mieć pewności, czy jednoślad nie ma naruszonej konstrukcji. W naszej ofercie odnajdziesz wyłącznie dirt rowery, które trafiły do nas prosto od najlepszych producentów. 

Drugą kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę, wybierając dirt rower, jest rodzaj Twojej aktywności, a także potrzeby, które są z nią związane. Inny rower dirt street będzie Ci potrzebny, jeśli jesteś profesjonalistą, a inny w sytuacji, gdy dopiero rozpoczynasz przygodę z tym sportem. Na samym początku wystarczy Ci rower do dirtu, którego cena wcale nie musi być wysoka. Model ze średniej półki w stu procentach spełni Twoje oczekiwania. W tym przypadku dobrze jest postawić na dirt z wbudowanymi przerzutkami, który łączy w sobie solidność wykonania oraz doskonałą zwrotność. 

Poszczególne rowery do dirtu różnią się od siebie między innymi specyfiką. Zazwyczaj jest ona dostosowana do poziomu zaawansowania potencjalnego posiadacza. Osoby, które wykorzystują rowery MTB dirt i które są przyzwyczajone do jazdy po trudniejszym terenie, a także do skoków na dużych wysokościach, powinny postawić przede wszystkim na jakość komponentów. Tylko wtedy bowiem gwarantują sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Pamiętaj zatem o tym, że zarówno osprzęt, jak i rama dirtówki powinna być wykonana z najwyższej klasy surowców. 

Rowery dirt — jak się uczyć wyczynowej jazdy?

Jeżeli chcesz kupić MTB dirt do wyczynowej jazdy i nauczyć się jej na odpowiednim poziomie, potrzebujesz na pewno dobrej kondycji fizycznej, a także miejsca do samodzielnej nauki. Na samym początku hopki nie powinny być zbyt wysokie. Bardzo ważne jest bowiem Twoje bezpieczeństwo. W przypadku profesjonalnych miejsc do jazdy na rowerze MTB street bezpieczeństwo gwarantują Ci tak zwane tabletony, czyli hopki, dzięki którym między wybiciem i lądowaniem nie ma dziury. W ten zatem sposób lądowanie po zbyt krótkim skoku nie kończy się groźnym i bolesnym upadkiem. 

Pamiętaj także o tym, że hopka do pierwszych treningów powinna mieć wysokość mniej więcej stu trzydziestu centymetrów. Dobrze również, gdy odległość między wybiciem a lądowaniem wynosi około dwóch metrów. Lądowanie powinno mieć z kolei co najmniej półtorej długości roweru. Ważne jest również nachylenie pod kątem około trzydziestu-czterdziestu stopni. W momencie, gdy treningi na niskich hopkach zaczynają przynosić rezultaty, warto jest je podwyższyć. Doradzamy również podpatrywać mistrzów tego sportu albo na filmach, albo bezpośrednio na profesjonalnym torze. 

Rowery dirty — tricki

Lista tricków, które można wykonywać z wykorzystaniem rowerów MTB dirt street, jest naprawdę ogromna. Wymienić można między innymi:

 • Bunny Hop,
 • Superman,
 • X-up,
 • Seat Grab,
 • Nothing,
 • Frontflip,
 • Backflip,
 • obrót wokół własnej osi.

Rower dirt MTB, gdy wykorzystujesz go do wykonywania tricku Bunny Hop, sprawdza się rewelacyjnie. Ta akurat sztuczna polega na wybiciu przedniego, a następnie tylnego koła w taki sposób, aby rower podskoczył. Superman polega natomiast na tym, że kolarz trzyma kierownicę i stara się jednocześnie maksymalnie wyprostować ciało, wypychając nogi do tyłu, a także ustawiając się w pozycji poziomej względem podłoża. X-up polega natomiast na obracaniu kierownicy o sto osiemdziesiąt stopni wraz ze skrzyżowaniem rąk. 

Seat Grab to natomiast trick, który polega na chwyceniu za siodełko. Nothing natomiast to sztuczka, w trakcie której zawodnik puszcza zupełnie rower, a następnie ponownie go łapie. Frontflip to salto do przodu wykonywane razem z rowerem. Backflip natomiast jest trickiem, który polega na zrobieniu salta do tyłu wraz z rowerem. Obrót wokół własnej osi zawsze przyjmuje nazwę w zależności od tego, o ile stopni obraca się zawodnik. W związku z tym może nazywać się na przykład: 180, 360 oraz 540.

Rowery dirty — przeszkody

Rowery dirt z przerzutkami są doskonałe do pokonywania różnego rodzaju przeszkód. W związku z tym mogą one przyjmować następujące postacie: 

 • stolik,
 • bandy,
 • mulda,
 • double,
 • racer.

Stolik jest podstawową przeszkodą, która może być wykorzystywana do opanowania sztuczek. Jest on złożony z jednej dużej hałdy ziemi. Przeszkoda rozpoczyna się wyskokiem, a kończy zeskokiem. Pomiędzy znajduje się natomiast równo ubita ziemia. Bandy natomiast to przeszkody, które są ustawione pod kątem. Dają one możliwość pokonania szybko i efektownie zakrętu. Z wykorzystaniem roweru dirt MTB możesz także używać muldy. Służy ona do kontrolowania prędkości. Kiedy dociążasz rower na zjeździe, a następnie odciążasz na podjeździe, możesz bowiem uzyskać dodatkową prędkość. 

Double jest podobny do opisanego wcześniej stolika, ale po środku znajduje się wolna przestrzeń. Dzięki temu rowery dirt mogą najpierw wyskoczyć na jednej hałdzie ziemi, a na drugiej wylądować. Racer jest mniejszą wersją double i pozwala na uzyskiwanie prędkości za pomocą pompowania roweru. Decydując się na wysokiej klasy rowery dirtowe, możesz być spokojny o tempo nauki sztuczek.

MTB dirt — cena

Każdy jednoślad z naszej oferty dostępny jest w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Jak to możliwe? Łączymy bowiem najwyższą jakość komponentów z relatywnie niskim kosztem ponoszonym przez naszych klientów. Dzięki temu cena, jaką zapłacisz w roku 2023 za rower wyczynowy dirt, nie obciąży mocno Twojego budżetu. Koszt poszczególnych modeli zależy oczywiście zarówno od parametrów jednośladu, jak i od specyfikacji technicznej. Za każdym razem możesz być jednak pewien, że rower dirt z przerzutkami spełni Twoje oczekiwania w wyznaczonym przez Ciebie zakresie cenowym. 

Rower dirt — producenci

Rowery dirt, które możesz u nas zakupić to pojazdy od następujących marek:

 • Kellys,
 • Romet.

Marka Kellys to słowacka firma, która oferuje szerokie spektrum modeli do wszystkich odmian kolarstwa. Wysokiej klasy rowery dirty to zatem jedna z bardzo wielu możliwości, jeśli chodzi o tego producenta. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy Kellys Factory Team to profesjonaliści, którzy wyczynową jazdę uprawiają na jednośladach tego producenta. W naszym kraju rowery dirt obecne są już od roku 1998. Najwyższa jakość ich wykonania sprawia, że pojazdy tej marki cieszą się ogromnym uznaniem nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju.

Romet to przedsiębiorstwo, które jest odpowiedzialne za projektowanie oraz produkcję profesjonalnych rowerów dirt. Firma ta rozpoczęła swoją działalność w Bydgoszczy, a aktualnie stacjonuje w Dębicy. Polska marka działa na rynku od wielu lat, ale to rok 2020 okazał się przełomowym w jej historii. Wtedy bowiem Romet zaczął dysponować nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie centrum badawczo rozwojowym. W tymże miejscu produkowane są między innymi aluminiowe ramy, a także wiele akcesoriów i części zamiennych. Obaj producenci oferują zarówno tanie rowery dirt, jak i pojazdy ze zdecydowanie wyższej półki cenowej. Zastanów się zatem, której firmy rower MTB dirt najbardziej Ci odpowiada, a następnie wybierz odpowiedni model. 

Dirt Rower — dlaczego nasza oferta?

Dlaczego warto zdecydować się na rower street z naszej oferty? Przede wszystkim dysponujemy jednośladami od wyłącznie uznanych marek. Firmy takie jak choćby Kellys oraz Romet gwarantują bardzo wysoką jakość wykonania, a także pełne bezpieczeństwo użytkowania pojazdów. Rower dirt z przerzutkami występuje w naszym asortymencie w ogromnej liczbie wariantów. W trakcie podejmowania decyzji zakupowej możesz zatem czuć się w pełni komfortowo. 

Warto pamiętać także o atrakcyjnych cenach. Wysokiej klasy dwukołowy pojazd MTB dirt typu street w żadnym wypadku nie musi mocno obciążyć Twojego budżetu. W tym przypadku jednak spore znaczenie ma półka cenowa, którą preferujesz. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących naszej oferty możesz się z nami skonsultować. Udzielimy Ci wtedy szczegółowych informacji oraz podzielimy się ekspercką wiedzą dotyczącą asortymentu. Serdecznie zapraszamy zarówno do kontaktu, jak i do bezpośredniego składania zamówień na naszej stronie internetowej. 

Więcej
Mniej
0zł