Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 57,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Wybierając się na górską wyprawę rowerową trzeba się do niej dobrze przygotować. Niewątpliwie najbardziej uniwersalnym rodzajem kół do rowerów enduro, downhill czy trail, czyli modeli MTB są te o średnicy 27,5 cala, do których dobiera się takie same koła i dętki 27,5". Te ostatnie powinny być nie tylko wytrzymałe i stosunkowo odporne na przebicie, ale również dość lekkie. W naszej ofercie znajdziesz dętki o tej średnicy w bardzo przystępnej cenie i to z mocnymi oraz trwałymi wentylami. 

Dętki 27,5 cala – jaki rodzaj wentyla wybrać? 

W przypadku dętek o średnicy 27 5" bardzo ważny jest dobór modelu z odpowiednim wentylem. Musi być dopasowany do koła rowerowego. Tutaj najczęściej stosowane są wentyle samochodowe, które są największe, gdyż mają 8,5 mm średnicy albo wentyle francuskie, które mają średnicę 6,5 mm. Pierwszy rodzaj wentyla oznaczany jest skrótem AV, a drugi SV. Znajdziesz nawet modele uniwersalne SV/AV, czyli takie, które pozwalają na pompowanie dętki 27,5" przy użyciu pompki lub kompresora. Oczywiście lżejsze dętki będą mile widziane w przypadku pokonywania stromych górskich podjazdów, gdzie każdy gram mniej się liczy, gdyż sprawia, że rower stawia mniejszy opór i można go napędzić lepiej, nawet pod górkę.         

Ultralekkie, trwałe i w przystępnej cenie – na co zwrócić uwagę przy wyborze dętek 27,5"?

Jak wiadomo dętki rowerowe mogą zostać przebite w najmniej oczekiwanym momencie. Z tego względu lepiej mieć przy sobie zapas i potrzebne narzędzia, aby móc ją wymienić. Przy niewielkich ubytkach może wystarczyć łata rowerowa. Trzeba pamiętać, że nie zawsze przebita dętka musi oznaczać koniec jazdy i konieczność prowadzenia roweru, gdyż są modele dętek, które pozwalają na kontynuowanie jazdy mimo przebicia. Wyposażone są w system AirStop, dzięki czemu ciśnienie tak szybko nie ucieka z opony. Warto podkreślić, że niezależnie od stopnia zaawansowania dętki 27,5" dostępne w naszym sklepie rowerzysta.pl nie nadwyrężą budżetu, dlatego wybierając się na dłuższą wycieczkę po górskich szlakach warto posiadać zapas w swoim bagażu. 

Więcej
Mniej
0zł