Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 119,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Jakość przerzutek, ilość biegów i typ założonych opon to dla każdego rowerzysty bardzo ważne kwestie, jednak żadna z nich nie jest tak priorytetowa, jak dbałość o bezpieczeństwo rowerowe. Przepisy ruchu drogowego jasno określają, jakie wyposażenie musi posiadać rower – wśród wymienionych elementów znajdują się m.in. odblaski. W ustawie mówi się o minimalnej ilości takich elementów, ale warto zadbać o znacznie lepszą widoczność na drodze.

Dlatego też większość świadomych rowerzystów dba o większe bezpieczeństwo rowerowe, inwestując w dodatkowe akcesoria. Do najpopularniejszych z nich należą wygodne, kompaktowe i bardzo praktyczne opaski odblaskowe. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że opaski tego typu można nosić praktycznie wszędzie – zaprojektowano je z myślą o zakładaniu na nadgarstek, ale z pewnością nie jest to jedyna opcja. Opaski odblaskowe można zamontować na plecaku, założyć na kostkę lub owinąć wokół przedramienia, zaznaczając wyraźnie swoją sylwetkę na drodze.

W trudnych warunkach pogodowych, nocą lub we mgle, warto mieć ze sobą specjalne szelki odblaskowe, które znacznie poprawiają bezpieczeństwo rowerowe. Szelki są widoczne z dużej odległości – zarówno w dzień, jak i w nocy. To idealne rozwiązanie dla rowerzystów poruszających się po zmroku, w miejscach bez oświetlenia ulicznego lub w dużym ruchu miejskim. Opaski odblaskowe i szelki odblaskowe nie są obowiązkowe z punktu widzenia prawa, ale warto traktować je jako dodatkową gwarancję bezpieczeństwa na każdej trasie.

Więcej
Mniej
0zł