Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 499,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Przerzutki to bardzo istotny komponent rowerowy. Pozwala on bowiem na zmianę biegów oraz dostosowanie jazdy do różnych warunków terenowych. Koniecznie zapoznaj się z dostępnymi u nas produktami. W przypadku natomiast jakichkolwiek pytań skonsultuj się z naszymi doradcami. Wybierz nasz sklep już dziś!

Czym są przerzutki?

Przerzutki do roweru to mechanizmy, które pozwalają na zmianę przełożenia między korbą a kołem jednośladu. Umożliwiają one płynne przełączanie się między różnymi rozmiarami tarcz i koronek w systemie napędowym roweru, co umożliwia rowerzyście dostosowanie prędkości i intensywności jazdy do panujących warunków. Przerzutka jest zatem częścią napędu rowerowego, a przez początkujące osoby może być mylona z częścią, która odpowiada za zmianę przełożeń. Ten drugi element nazywa się jednak przekładnią. W niektórych przypadkach osoby początkujące mylą przerzutki rowerowe z całym układem złożonym z przekładni, kół zębatych oraz właściwą przerzutką. 

Przerzutka rowerowa — jak wybrać?

Jeżeli interesuje Cię przerzutka roweru, powinieneś zastanowić się nad następującymi aspektami:

  • rodzajem przerzutki,
  • jej lokalizacją,
  • dopasowaniem do roweru,
  • zastosowaniem.

Przerzutki rowerowe mogą być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wiele zależy w tym przypadku od indywidualnych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Przerzutki zewnętrzne są bardziej popularne i łatwiejsze w konserwacji. Oferują również bardzo szeroki zakres przełożeń.

Lokalizacja przerzutki także ma istotne znaczenie. Trzeba w tym przypadku zdecydować, czy potrzebna jest Ci przerzutka przednia, tylna, czy obie. Tylne służą do zmiany przełożeń na tylnych zębatkach, natomiast przednie obsługują tarcze zębate. Dopasowanie do roweru oznacza zgodność rozmiarową z wielkością kasety oraz średnicą rury podsiodłowej roweru. Spore znaczenie ma również długość wodzika. Przerzutki do roweru — komplet może mieć również różne zastosowanie. Nieco inne produkty kupuje się do rowerów górskich, crossowych oraz trekkingowych. Wiele zależy od liczby rzędów oraz zębów w kasecie, a także rodzaju mocowania. Jeżeli nie jesteś pewien, która przerzutka roweru będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z naszymi doradcami. 

Przerzutki do roweru — producenci

Przerzutki do roweru w przypadku naszej oferty to produkty sygnowane logami wyłącznie uznanych w branży rowerowej marek. Chodzi tutaj o firmy, takie jak choćby:

  • Shimano,
  • SRAM,
  • Saiguan.

Shimano to japońskie przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1921 roku. Aktualnie jest to jeden z największych producentów części rowerowych na świecie. Sygnowana jego logiem przerzutka przednia, przerzutka tylna, klamkomanetki, obuwie kolarskie, okulary, a także preparaty czyszczące do rowerów i narzędzia rowerowe charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Nic dziwnego, że marka ta zdobyła tak duże uznanie na terenie całego świata. 

SRAM natomiast to amerykańskie przedsiębiorstwo, które odpowiada za produkcję osprzętu rowerowego. To marka druga pod względem wielkości na świecie, zaraz po Shimano. Została ona założona w 1987 roku w Chicago, a nazwa wzięła się od imion założycieli, czyli Scott, Ray oraz Sam. Producent ten bardzo się rozwinął, a w roku 2005 korporacja SRAM miała już swoje fabryki w Meksyku, USA, Niemczech, Holandii, Irlandii oraz na Tajwanie. 

Saiguan natomiast to także azjatycki producent komponentów do roweru, który jest ceniony w wielu krajach świata. Nieprzypadkowo stawiamy zatem także na produkty sygnowane logiem tej firmy.

Przerzutka do roweru — dlaczego nasza oferta?

Przerzutka rowerowa z naszej oferty to produkt godny polecenia między innymi ze względu na renomę producentów, na których stawiamy. Przerzutka roweru od firm, takich jak choćby Shimano lub SRAM robi bowiem naprawdę ogromne wrażenie także na profesjonalistach i zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Spore znaczenie ma także fakt, że przerzutki do roweru dostępne są u nas w ogromnej liczbie wariantów. W związku z tym możesz czuć się komfortowo podczas zakupów. W sytuacji natomiast, gdybyś miał jakiekolwiek pytania na temat asortymentu, możesz skontaktować się z nami. Wybierz naszą ofertę już dziś!

Więcej
Mniej
0zł