Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 259,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Zasad bezpieczeństwa nigdy nie można bagatelizować, dlatego też wybór właściwych lamp rowerowych tylnych ma tak duże znaczenie. Jakie więc wybrać? Oczywiście takie, które są praktyczne, wytrzymałe, ale i mają właściwą moc, czyli modele z oferty sklepu rowerzysta.pl.

Twój wybór ma znaczenie, czyli im większa moc, tym lepiej

Lampy rowerowe tylne są niezwykle ważne, gdyż w dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Tutaj należy pamiętać, że mają one zapewnić widoczność rowerzystów dla innych uczestników ruchu. Dzięki temu kierowcy podczas wykonywania manewrów, choćby wymijania, mogą ich zauważyć. A tutaj zasada jest jedna: im szybciej inny uczestnik ruchu zauważy rowerzystę, tym lepiej, czyli lampa tylna o czerwonym świetle powinna być widoczna przynajmniej z kilkudziesięciu metrów, a więc jej moc powinna być jak największa i może wynosić nawet 900 lumenów. Struga światła powinna być więc intensywna, ale nierozproszona.  Do tego warto zwrócić uwagę czy lampa posiada kilka trybów pracy, a więc nie tylko stały, ale również pulsacyjny, czy naprzemienny. Wodoodporna obudowa ma też znaczenie, szczególnie jeżeli lubicie jazdę w zróżnicowanych warunkach i to niezależnie od pory roku.

O czym każdy rowerzysta powinien pamiętać przy wyborze lampy tylnej?

Wybierając lampy rowerowe tylne, warto też zwrócić uwagę na sposób zasilania. Można postawić na najprostsze rozwiązanie, czyli zasilanie bateriami, ale też wybrać bardziej funkcjonalne, czyli lampy zasilane akumulatorem. Do tego jeszcze należy dobrać dla siebie optymalny sposób montażu. Do wyboru jest montaż na sztycy podsiodłowej, ale można też wybrać lampy montowane na silikonowy klips, co pozwala na ich umieszczenie nawet na plecaku. Trzeba też pamiętać, aby lampy rowerowe tylne dobierać do rodzaju jednośladu. W przypadku szosówek rowerzysta powinien być widoczny nawet z kilometra. Warto zainwestować w lampę zapewniającą dobrą widoczność także do rowerów miejskich. Z kolei jeżeli rzadko kiedy poruszacie się po zmroku, to taka o mocy 400 lumenów jak najbardziej wystarczy.

Więcej
Mniej
0zł