Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 259,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

W sklepie Rowerzysta.pl zaopatrzysz się także w lampki rowerowe tylne. Pośród szerokiej gamy produktów odnajdziesz artykuły marek, takich jak między innymi: Azimut, Sigma oraz Romet. Koniecznie zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat naszego asortymentu. Dołącz również do grona naszych klientów!

Czym jest lampka rowerowa tylna?

Lampa rowerowa tylna jest urządzeniem oświetleniowym, które jest zamocowane z tyłu roweru. To bardzo istotny element dla każdego rowerzysty. Zwiększa ona bowiem poziom bezpieczeństwa na drodze. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacji, gdy widoczność jest znacznie ograniczona lub zapada już zmrok. 

Światła rowerowe tylne mają za zadanie sygnalizować obecność rowerzysty na drodze innym uczestnikom ruchu drogowego. Chodzi tutaj przede wszystkim o kierowców pozostałych pojazdów. Lampka tylna rowerowa w niektórych wariantach jest wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak między innymi: czujniki ruchu oraz światła stop, które reagują na zmniejszenie prędkości rowerzysty. Tego typu wyposażenie powinno być oczywiście odpowiednio zamontowane na rowerze. Dzięki temu jest ono widoczne dla innych uczestników ruchu. 

Dlaczego lampka rowerowa tylna jest ważna?

Tylna lampa rowerowa ma istotne znaczenie dla każdego rowerzysty. Przede wszystkim odgrywa kluczową rolę ze względów bezpieczeństwa. Nie tylko umożliwia rowerzyście widzenie drogi przed sobą, ale również zwiększa jego widzialność. 

Dodatkowo prawo drogowe w większości krajów (także w Polsce) jasno wskazuje na obowiązek wyposażenia rowerów w odpowiednie oświetlenie. Wymagane jest bowiem, aby lampka do roweru tylna emitowała z tyłu czerwony strumień światła. Z przodu natomiast konieczne jest posiadanie oświetlenia białego. Nieprzestrzeganie tychże przepisów skutkuje ryzykiem mandatów oraz znacząco zwiększa występowanie wypadków. 

Tylna lampka rowerowa — jaką wybrać?

Lampa tylna rowerowa musi być odpowiednio dobrana, aby gwarantowała Ci oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo i jednocześnie spełniała normy wymagane przez polskie przepisy prawne. Spełnienie tych wymogów gwarantuje Ci bowiem, że nie otrzymasz mandatu, a jednocześnie zachowasz maksymalny poziom bezpieczeństwa na drodze. 

Dobierając tylne światła rowerowe, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na moc oświetlenia. W sytuacji, gdy poruszasz się po słabo oświetlonych trasach, powinieneś postawić na rozwiązanie o nieco większej liczbie lumenów. Jeżeli natomiast podróżujesz głównie dobrze oświetlonymi miejskimi ścieżkami rowerowymi, najlepszym rozwiązaniem może być najbardziej podstawowe oświetlenie rowerowe tylne na bagażnik. 

Tylna lampka rowerowa w wielu przypadkach musi mieć także zwiększony poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ten akurat aspekt zależy jednak w dużej mierze od tego, po jakich trasach jeździsz oraz jaki jest typ Twojego roweru. Standardowa lampa rowerowa tylna na bagażnik może sprawdzić się w rowerze miejskim, gdy podróżujesz po drogach asfaltowych, a dla roweru górskiego znacznie lepszym rozwiązaniem może być wykonana z najwytrzymalszych materiałów lampa tylna do roweru. 

Światła rowerowe tylne — ile powinno mieć lumenów?

Lampa rowerowa tylna musi mieć odpowiedni strumień świetlny. Ten natomiast parametr wyrażany jest w lumenach. W wielu przypadkach nie ma potrzeby kupowania produktu o sporej liczbie lumenów. W sytuacji, gdy jeździsz głównie po dobrze oświetlonych drogach miejskich, może wystarczyć Ci wariant o wartości kilkuset lumenów. Z kolei 1000 oraz więcej przydać się może wtedy, gdy poruszasz się po ciemnych ścieżkach lub gęstym lesie, czyli poza utwardzonymi drogami. W takich warunkach lampka tylna do roweru w zakresie 100-200 lumenów będzie zdecydowanie zbyt słaba. Wybór odpowiedniego produktu, jeśli chodzi o liczbę lumenów, zależy zatem w dużej mierze od Twoich indywidualnych potrzeb oraz warunków, w jakich będziesz podróżować. 

Tylne światła rowerowe — producenci

Lampka rowerowa tylna z naszej oferty zawsze jest sygnowana logiem uznanego w branży rowerowej producenta. W związku z tym zaopatrzysz się u nas w produkty od marek, takich jak między innymi:

  • AZIMUT,
  • Romet,
  • Prox,
  • De-One,
  • Sigma.

Azimut to marka własna, która należy do naszego sklepu internetowego. Jej asortyment to przede wszystkim akcesoria oraz części rowerowe. Romet natomiast jest kultowym polskim producentem rowerów, który wytwarza rocznie około 400 tysięcy jednośladów. Stanowi to aż jedną trzecią całkowitej produkcji w Polsce. Prox z kolei należy do firmy Aljot. Siedziba tej marki zlokalizowana jest w Solcu Kujawskim. Przedsiębiorstwo to rozpoczęło swoją działalność w 1992 roku. 

De-One należy do kultowego tajwańskiego producenta, czyli do firmy Merida. Historia działalności marki Merida sięga aż 1972 roku. Aktualnie jednoślady sygnowane jej logiem są bardzo prestiżowe. Sigma z kolei to niemiecka marka, która produkuje wysokiej klasy części oraz akcesoria do rowerów. Lampka rowerowa tylna na bagażnik od tego producenta gwarantuje niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach na drodze. 

Lampka tylna do roweru — cena

Lampka rowerowa tylna mocna z oferty Rowerzysta.pl charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również atrakcyjną ceną. Poszczególne modele różnią się oczywiście od siebie pod tym względem, a zależy to w dużej mierze od renomy producenta oraz mocy oświetlenia. Przed podjęciem decyzji zakupowej i doborem idealnego produktu dobrze zatem, abyś określił, jaki jest Twój budżet. 

Tylna lampa rowerowa — dlaczego nasza oferta?

Warto postawić na naszą ofertę przede wszystkim w sytuacji, gdy zależy Ci na szerokim wyborze produktów. Decydując się na zakup lampy rowerowej tylnej w Rowerzysta.pl, możesz także skorzystać z profesjonalnego doradztwa naszych ekspertów. Chętnie udzielą Ci oni szczegółowych informacji na temat produktów oraz wskażą najlepsze rozwiązania zakupowe. 

Pamiętaj także o tym, że stawiamy na wyłącznie renomowanych producentów. Jeżeli więc ważne jest dla Ciebie, aby lampka rowerowa nigdy Cię nie zawiodła, doskonale trafiłeś. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami oraz do składania zamówień na stronie Rowerzysta.pl.

Więcej
Mniej
0zł