Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 124,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Jeśli pojawia się luz na korbie, utrudniony obrót pedałów, trzaski czy zgrzyty to z pewnością doszło do zużycia suportu i należy go wymienić na nowy. Uszkodzeniu najczęściej ulegają łożyska, natomiast miska suportu może być ponownie wykorzystana. Cały proces wymiany ułatwią odpowiednio dopasowane klucze do korb i suportów. W ofercie naszego sklepu Rowerzysta.pl znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju produktów, wykonanych z najlepszej jakości stali, dopasowanych do rodzaju korby i suportu, a do tego dostępnych w przystępnej cenie.    

Wymiana suportu – skompletuj potrzebne narzędzia 

Nowy suport powinien być idealne dopasowany do roweru, a informację dotyczące jego rodzaju można znaleźć w specyfikacji. Części rowerowe mają też często specjalne oznaczenia, dzięki którym można poznać typ zastosowanego suportu. Oczywiście konieczne jest skompletowanie odpowiednich narzędzi. Niezbędny będzie klucz imbusowy lub nasadowy do odkręcania ramion korby. W naszej ofercie znajdziesz zarówno klucze do wyżej wymienionego zastosowania, jak i klucze do montażu i demontażu misek suportu. Dostępne są modele do suportu z osiami na kwadrat, ISIS lub OCTALINK, a dużą zaletą jest to, że można dopasować je do większości suportów dostępnych na rynku. Klucze do korb i suportów zagwarantują szybkie usunięcie zużytej części i wymianę na nową. 

Jak wygląda wymiana suportu? 

Nie trzeba udawać się do serwisu rowerowego, by wymienić elementy układu korbowego w rowerze. Warto jednak zainwestować w odpowiednie klucze do korb i suportów. Wybierając modele wyposażone w pin stabilizujący, ma się pewność, że nie uszkodzi się ani klucza, ani miski suportu. Wybierając nowy suport, musimy znać rozmiar mufy suportu, a także długość osi suportu. Najpierw należy zdemontować korbę, przy użyciu ściągacza do korb. Wkręca się go w gwint korby, a następnie przy użyciu klucza francuskiego wkręca trzpień, który wypycha korbę z osi suportu. Potem wystarczy odkręcić gwinty w suporcie przy użyciu dedykowanego do rodzaju gwintu klucza. Lewy odkręcamy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a prawy – przeciwnie do niego.  Montując nowy suport, wszystkie czynności wykonuje się w odwrotnej kolejności. 

Więcej
Mniej
0zł