Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 27,00 zł - 55,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Montaż i demontaż opon na obręczy ułatwia zastosowanie odpowiednich narzędzi. Warto więc zaopatrzyć się w łyżki do opon wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub stali chromowo-wanadowej. W ofercie naszego sklepu Rowerzysta.pl znajdziesz modele renomowanych producentów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. 

Łyżki do opon – klasyczne lub wielofunkcyjne 

Nie trzeba używać wielu narzędzi przy wymianie opony, jeśli zainwestuje się w wielofunkcyjne łyżki do opon. Poza swoją standardową funkcją, czyli precyzyjnym nakładaniem gumy na obręcz wyposażone są także w klucze do odkręcania wentyli i element do szybkiego spuszczania powietrza z opony. Klucze do opon przydadzą się nie tylko przy wymianie opony, ale również przy wymianie dętki rowerowej. Oczywiście można wybrać także klasyczny zestaw łyżek do opon służący do zdejmowania opony z obręczy i ponownego zakładania. Dzięki takiemu akcesorium nie tylko praca jest łatwiejsza, ale zapobiega się uszkodzeniu dętki czy opony rowerowej

Łyżki do opon – kiedy się sprawdzą i jak ich używać?

Jeśli jesteś miłośnikiem długich wycieczek rowerowych, to w Twojej sakwie rowerowej nie może zabraknąć łyżki do opon. Dzięki niej pęknięcie dętki i uszkodzenie opony nie będzie problemem. Jeśli masz ze sobą zapas, to z pomocą łyżki szybko spuścisz powietrze, zdejmiesz starą oponę i wymienisz na nową. Używanie łyżek do opon jest bardzo proste, a wszystko dzięki ich ergonomicznemu kształtowi. Można łatwo włożyć je pomiędzy obręcz a oponę, odginając rant. Używamy dwóch łyżek, które wkładamy w szczelinę w odstępie kilku centymetrów, naciskamy je w dół lub zahaczamy o szprychy. Opona częściowo odejdzie od obręczy i wtedy wkłada się trzecią łyżkę. Tę ostatnią trzeba przesunąć po obwodzie. Dzięki temu stopniowo można zdjąć oponę. Następnie wyciągamy dętkę z opony. Założenie nowej rozpoczynamy od jednej krawędzi, w szczelinę wkładamy dętkę rowerową, częściowo napompowaną. Trzeba uważać na jej przekręcenie i przypadkowe zwinięcie. Przy nałożeniu drugiej części opony na obręcz również pomoże łyżka rowerowa. Na koniec można zająć się montażem koła i ciśnieniem w oponie, a potem można już ruszać w drogę. Warto zainwestować w łyżki rowerowe, by wymiana opony i dętki przebiegła szybko i sprawnie.    

Więcej
Mniej
0zł