0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 250,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

  • Dostępność: w magazynie

Oświetlenie rowerowe pełni bardzo ważną funkcję, wszak wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego też wybór ma duże znaczenie. Rekomendujemy zestawy z oferty naszego sklepu rowerzysta.pl, które dostępne są w wielu wariantach, dzięki temu zarówno miłośnicy szybkiej jazdy na rowerze szosowym, ale i osoby lubiące krótkie wycieczki na rowerze miejskim znajdą coś dla siebie.

Zestawy oświetlenia – czym kierować się przy wyborze?

W skład zestawów oświetlenia wchodzi lampa przednia oraz tylna. Ta pierwsza powinna zapewnić rowerzyście maksymalną widoczność i sprawić, że bez problemu zauważy i ominie on potencjalne przeszkody. Z kolei lampa rowerowa tylna powinna być widoczna z jak najdalszej odległości, dzięki temu inni uczestnicy ruchu bez problemu Was zauważą i wykonają bezpieczny manewr wymijania. Warto też zwrócić uwagę na moc lumenów. Jeżeli poruszacie się po mieście, to wystarczą Wam lampy o mocy 200 lumenów, z kolei, gdy widoczność nie jest dobra, to 800-900 lumenów jest niezbędne, aby zapewnić komfortową i bezpieczną jazdę. Oczywiście duże znaczenie ma też system zasilania i tak można wybrać zestawy oświetlenia na baterię albo też bardziej zaawansowane technologicznie, z akumulatorem. Jeżeli nie jesteście typami rowerzystów, którzy jeżdżą sporadycznie, to lepszym wyborem są oczywiście lampy na akumulator, które mają długi czas pracy. Kolejną ważną cechą  zestawów oświetlenia rowerowego jest jakość i tutaj rekomendujemy Wam takie, które są wodoszczelne. Jeżeli jesteście miłośnikami jazdy na rowerach szosowych, to zwróćcie jeszcze uwagę na wagę i w tym przypadku im mniejsza, tym lepiej.

Design na miarę oczekiwań

Zestawy oświetlenia rowerowego dostępne są w wielu wariantach. Można postawić na modele z kolorową obudową, które są najbardziej minimalistyczne, ale i pasują do każdego jednośladu, zarówno tego utrzymanego w stylistyce retro, jak i klasycznej czy nawet nowoczesnej. Z kolei jeżeli lubicie się wyróżniać, to wybierzcie lampy w śmiesznym kształcie, choćby biedronek. Ale dostępne są także nawet modele w kształcie czaszki. Oczywiście możecie zdecydować się też na klasyczne rozwiązanie, czyli takie, gdzie przednia lampa jest większa i okrągła, a tylna ma kształt prostokąta.