Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 549,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Oświetlenie rowerowe pełni bardzo ważną funkcję, wszak wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego też wybór ma duże znaczenie. Rekomendujemy zestawy z oferty naszego sklepu rowerzysta.pl, które dostępne są w wielu wariantach. Dzięki temu, zarówno miłośnicy szybkiej jazdy na rowerze szosowym, jak i osoby lubiące krótkie wycieczki na rowerze miejskim, znajdą coś dla siebie.

Zestaw oświetlenia rowerowego – czym kierować się przy wyborze?

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli oświetlenia w formie kompletnych zestawów. W skład takiego zestawu oświetlenia wchodzi lampa przednia oraz tylna. Różnią się one między sobą wielkością, rodzajem zasilania, mocą świecenia oraz ceną. Jakie oświetlenie do roweru będzie dla nas odpowiednie?

Lampka przednia powinna zapewnić rowerzyście maksymalną widoczność i sprawić, że bez problemu zauważy i ominie on potencjalne przeszkody. Z kolei lampa rowerowa tylna powinna być widoczna z jak najdalszej odległości. Dzięki temu inni uczestnicy ruchu bez problemu nas zauważą i wykonają bezpieczny manewr wymijania.

zestaw lampek rowerowych — liczba lumenów

Poszukując odpowiedniego zestawu świateł do roweru, warto zwrócić uwagę na liczbę lumenów. To właśnie w tej jednostce określa się moc świetlną danej żarówki. Inaczej, jest to parametr wskazujący jak dużo światła emituje dana lampka.

Jeżeli poruszacie się głównie po mieście, gdzie ulice są zazwyczaj oświetlone, to wystarczy zestaw świateł do roweru o mocy 100-200 lumenów. Taka moc będzie jednak niewystarczająca podczas jazdy w terenie niezabudowanym. Jeśli często poruszamy się w takich warunkach, warto postawić na mocniejsze światła do roweru przód i tył. Gdy widoczność nie jest dobra, to 500-900 lumenów jest niezbędne, aby zapewnić komfortową i bezpieczną jazdę.

światła do roweru przód i tył — sposoby zasilania

W przypadku zestawu oświetlenia do roweru duże znaczenie ma system zasilania. Można wybrać zestawy oświetlenia na baterie albo też bardziej zaawansowane technologicznie, z akumulatorem. Jeżeli jesteście zapalonymi rowerzystami, którzy jeżdżą regularnie, to lepszym wyborem będzie zestaw oświetlenia rowerowego na akumulator. Pamiętać wówczas należy o jego regularnym ładowaniu, jednak nie musimy zaprzątać sobie głowy wymianą baterii na nowe. Z tego powodu, jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne i ekologiczne.

zestaw lampek rowerowych — jakość i design

Kolejną ważną cechą zestawów oświetlenia rowerowego jest ich jakość. Rekomendujemy Wam takie lampki, które są wodoszczelne. Jeżeli jesteście miłośnikami jazdy na rowerach szosowych, to zwróćcie jeszcze uwagę na wagę. W tym przypadku im mniejsza tym lepiej.

Wiele modeli lampek oferuje różne tryby świecenia tj. światło ciągłe, migające, stroboskopowe, pulsacyjne, a nawet światło SOS. Jest to o tyle przydatne, że możemy wybrać wariant świecenia odpowiedni do danych warunków i okoliczności jazdy. Jeśli akurat poruszamy się oświetloną ulicą, to możemy skorzystać z mniejszej mocy świecenia, oszczędzając w ten sposób baterie lub akumulator. W razie potrzeby jednym przyciskiem przełączymy się na większą moc świecenia.

Światła do roweru przód i tył dostępne są w wielu wariantach stylistycznych. Można postawić na modele z kolorową obudową, które są minimalistyczne, ale i pasują do każdego jednośladu, zarówno tego utrzymanego w stylistyce retro, jak i klasycznej czy nawet nowoczesnej. Z kolei, jeżeli lubicie się wyróżniać, to wybierzcie lampy w śmiesznym kształcie, choćby biedronek czy czaszki. Oczywiście możecie zdecydować się też na klasyczne rozwiązanie, czyli takie, gdzie przednia lampa jest większa i okrągła, a tylna ma kształt prostokąta. Stawiając na nowoczesność i moc, należy zwrócić uwagę na lampy LED z akumulatorowym zasilaniem.

Więcej
Mniej
0zł