Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 149,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0 kg - 10 kg

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Rowery dziecięce zazwyczaj posiadają kompletne wyposażenie. Znajdziemy w nich błotniki, osłonę łańcucha, kółka podporowe, uchwyt do prowadzenia, a nawet koszyczek z przodu. Jednak może się zdarzyć, że trafimy na model roweru bez któregoś z tych elementów. Jeśli tak się stanie, w pierwszej kolejności warto rozważyć doposażenie roweru w błotniki. Jest to element niezwykle przydatny w rowerze dziecięcym. Asortyment rowerzysta.pl obejmuje błotniki do każdego roweru dziecięcego. W razie potrzeby, oferujemy także opony rowerowe 8-18 cali.

Dlaczego warto kupić błotniki do roweru dziecięcego?

Błotniki rowerowe w rowerze dziecięcym mają za zadanie ochronę dziecka i roweru przed wodą, błotem, kamieniami i innymi zanieczyszczeniami lecącymi spod kół podczas jazdy. Wiadomo, że dzieci lubią szaleć i próbować nowego. Jazda po kałużach lub błocie — czemu nie spróbować? Rodzinna wycieczka, podczas której złapał nas deszcz. Pokonywanie ścieżek w parku lub leśnych duktów, podczas których spod opon lecą drobinki piasku i błota. To przykład sytuacji, w których błotniki w rowerze dziecięcym okazują się bardzo przydatne. Dzięki błotnikom dziecko zyska na komforcie i bezpieczeństwie, ponieważ błotniki stanowią barierę dla błota i kamieni lecących spod kół w trakcie jazdy. Sam rower również na tym skorzysta. Dzięki błotnikom jego rama i komponenty będą mniej poobijane, ubrudzone i podatne na wilgoć.

błotniki rowerowe 12 cali

Błotniki do roweru dziecięcego 12 cali wykonane są z tworzywa sztucznego, aluminium lub stali. Ich konstrukcja, jak i sam montaż, są bardzo proste. Błotnik do rowerka 12 cali przykręcamy po jednej śrubce z przodu i z tyłu.

błotniki rowerowe 14 cali

Błotniki 14" również będą wykonane z plastiku, rzadziej z aluminium czy stali. Ich sposób mocowania także polega na przykręceniu śruby do widelca i ramy.

błotniki rowerowe 16 cali i 18 cali

Wśród błotników do roweru 16/18 cali możemy rozróżnić błotniki pełne i krótsze. W obu przypadkach najczęściej wykonane będą one z tworzywa sztucznego, rzadziej z aluminium lub stali. Błotniki pełne przykręcamy śrubkami do widelca i ramy roweru. Błotniki krótsze podobnie, choć w tym wariancie możemy spotkać się z mocowaniem tylnego błotnika do wspornika siodła. Wówczas, wystarczy dokręcić obejmę lub zacisnąć dźwignią do sztycy. Mocując błotnik rowerowy 16 cali w ten sposób, należy mieć na uwadze, że konieczne będzie wysunięcie wspornika z ramy, aby udostępnić miejsce na obejmę błotnika. Niestety wzrost dziecka nie zawsze na to pozwala.

W rowerach dziecięcych, poza klasycznymi błotnikami, możemy zastosować minimalistyczne i elastyczne błotniki z tworzywa sztucznego. Są one lekkie i zajmują mało miejsca w rowerze. Często dostępne są w różnych kolorach i posiadają ciekawe nadruki, które spodobają się dzieciom. Montaż takich błotników odbywa się za pomocą opasek zaciskowych.

Więcej
Mniej
0zł