Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 51,00 zł - 760,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Na długą wyprawę rowerową, rowerzyści zabierają ze sobą nie tylko torby i sakwy, ale również podręczne plecaki rowerowe. Są one przydatne zwłaszcza dla osób, które łączą jazdę na rowerze z górską wspinaczką, bieganiem w ramach przygotowania do triathlonu czy po prostu zwiedzaniem. Takie akcesorium można po prostu zawsze mieć przy sobie, co niewątpliwie ułatwia podróżnicze czy sportowe życie.  W naszej ofercie znajdziesz modele o różnorodnej pojemności, które dopasujesz do własnych potrzeb. 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze plecaka rowerowego? 

Niewątpliwie jest kilka parametrów, które powinny zwracać uwagę przyszłych użytkowników plecaków rowerowych. Po pierwsze trzeba zastanowić się jaka pojemność będzie optymalna – można bowiem zdecydować się na niewielki plecak 2-litrowy, średni – 7-litrowy albo wybrać znacznie większy – 18-litrowy. Na pewno na weekendowe krótkie wycieczki sprawdzi się ten pierwszy. Gdy wybierasz się na kilka dni, to najlepiej jeśli zdecydujesz się na model o pojemności kilkunastu litrów. Istotne znaczenie ma wyposażenie w dodatkowe kieszenie, a także ilość komór. Im jest ich więcej, tym więcej drobiazgów możesz zmieścić. Przydatna może być także siatka z tworzywa sztucznego, która zwiększa powierzchnię dostępną do przechowywania. Ponadto plecak często umożliwia montaż tylnego oświetlenia, a nawet bukłaku. Znajdziesz także modele, które zostały już wyposażone w to przydatne akcesorium, zapewniające optymalne nawodnienie w czasie długiej podróży i szybkie uzupełnienie zapasów wody. Na pewno ważne są regulowane szelki, a także pasy biodrowe i piersiowe, które gwarantują lepsze rozłożenie obciążenia. Dzięki temu kręgosłup nie będzie nadwyrężony. Niektóre modele plecaków rowerowych posiadają uchwyt na kask rowerowy, co może być przydatnym elementem.           

Dla kogo sprawdzi się plecak rowerowy?  

Z plecaków rowerowych mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i nastolatkowie. Są bowiem modele niewielkie i lekkie, a także większe, które wytrzymają znaczne obciążenia. Takie plecaki sprawdzą się na wakacje rowerowe, ale będą odpowiednie też dla osób, które żyją w stylu eko i dojeżdżają do pracy czy szkoły na rowerze.  To dobry wybór również dla osób, które lubią jeździć po zróżnicowanych górskich ścieżkach, jak i tych preferujących miejskie trasy rowerowe.       

Więcej
Mniej
0zł