Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 35,00 zł - 420,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Według statystyk policji z roku na rok zmniejsza się ilość kradzieży rowerów. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób stosuje właściwe zapięcie do roweru. Jeżeli i Ty uwielbiasz jazdę na rowerze i zależy Ci na swoim jednośladzie, to pamiętaj o jego ochronie. Tak naprawdę już taka za niewielkie pieniądze może być bardzo skuteczna. Rekomendujemy zapięcia łańcuchowe, które znajdziecie w naszym sklepie rowerzysta.pl.

Zapięcia łańcuchowe – praktyczne, skuteczne i tanie

Zapięcia łańcuchowe są uznawane za bardzo skuteczne. Są w dużej mierze odporne na przecięcia, ale także rozerwanie ogniw. Są również bardzo wygodne w użytkowaniu, dzięki temu, że są elastyczne. Bez problemu więc powinniśmy znaleźć miejsce, do którego można przypiąć swój jednoślad. A więc niezależnie czy będzie to barierka, ogrodzenie, słupek czy dedykowany stojak, to nie sprawi Wam to większego problemu. Oczywiście poza wygodą użytkowania ważne są także inne kwestie. Warto zdawać sobie sprawę, że zapięcia łańcuchowe są stosunkowo ciężkie, ale przez to solidne, a więc stanowi to dodatkową barierę ochronną. Na tym zalety się nie kończą, bo kolejną z nich jest długość. Na rynku dostępne są zapięcia łańcuchowe o długości 1 m i więcej. Co oznacza, że możecie przypiąć rower także do wysokiej barierki.

Co z ryzykiem porysowania ramy lub uderzaniem łańcucha podczas jazdy? Zostało ono zniwelowane dzięki powlekaniu łańcucha nylonem lub innym materiałem. Obecnie, praktycznie każde zapięcie łańcuchowe posiada taką osłonę.

Jakie zapięcia łańcuchowe są najlepsze?

Na to pytanie odpowiedź jest łatwa, a dokładnie im mocniejszy łańcuch, tym lepsza forma ochrony. Jeżeli szukacie taniego modelu, a więc chcecie zmieścić się w cenie do 60 złotych, to wybierzcie taki, który posiada ogniwa łańcucha o średnicy minimum 4 mm. Jednak takie rozwiązanie sprawdza się w miejscach, gdzie ryzyko kradzieży jest małe. Tam, gdzie prawdopodobieństwo kradzieży jest większe, lepiej wybrać model grubszy. W tym przypadku średnica ogniw powinna wynosić minimum 10 mm. Zwróćcie też uwagę na zamek i wybierzcie taki, w którym zastosowano specjalną osłonę, odporną na przecięcie oraz rozwiercenie. Warto też, aby zamek posiadał osłonę przed wodą i zanieczyszczeniami. Pozwoli to zachować sprawność mechanizmu przez długi czas.

klucz czy szyfr?

Rowerowe zapięcia łańcuchowe dostępne są z klasycznymi zamkami na klucz lub na szyfr. To drugie rozwiązanie oparte jest na kombinacji 4-5 cyfr. Który wariant będzie dla nas lepszy? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Zapięcia na klucz wymagają trzymania przy sobie kluczyka i niestety istnieje ryzyko jego zgubienia. Na szczęście w zestawie z zapięciem otrzymujemy minimum 2 kluczyki i zawsze pozostaje możliwość jego dorobienia. W przypadku szyfru wystarczy pamiętać o wybranej kombinacji cyfrowej.

Więcej
Mniej
0zł