0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 35,00 zł - 420,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Według statystyk policji z roku na rok zmniejsza się ilość kradzieży rowerów. Wynika to z faktu, że coraz więcej rowerzystów stosuje właściwe zabezpieczenia. Jeżeli i Ty uwielbiasz jazdę na rowerze, to pamiętaj o jego ochronie. Tak naprawdę już taka za niewielkie pieniądze może być bardzo skuteczna. Rekomendujemy zapięcia łańcuchowe, które znajdziecie w naszym sklepie rowerzysta.pl. 

Zapięcia łańcuchowe – praktyczne, skuteczne i tanie

Zapięcia  łańcuchowe są uznawane za bardzo skuteczne. Są w dużej mierze odporne na przecięcia, ale także rozerwanie ogniw. Są również bardzo wygodne w użytkowaniu, co oznacza, że zawsze znajdziecie miejsce, do którego możecie przypiąć swój jednoślad. A więc niezależnie czy będzie to barierka, czy dedykowany stojak, to nie sprawi Wam to żadnego problemu. Oczywiście poza wygodą użytkowania ważne są także inne kwestie. Warto zdawać sobie sprawę, że zapięcia łańcuchowe są stosunkowo ciężkie, ale przez to solidne, a więc stanowi to dodatkową barierę ochronną. Na tym zalety się nie kończą, bo kolejną z nich jest długość, co oznacza, że możecie przypiąć rower także do wysokiej barierki. 

Jakie zapięcia łańcuchowe są najlepsze?

Na to pytanie odpowiedź jest łatwa, a dokładnie im mocniejszy łańcuch, tym lepsza forma ochrony. Jeżeli szukacie taniego modelu, a więc chcecie zmieścić się w cenie do 60 złotych, to wybierzcie taki, który posiada ogniwa łańcucha o średnicy minimum 4mm. Jednak takie rozwiązanie sprawdza się w miejscach, gdzie ryzyko kradzieży jest małe. Tam, gdzie występuje większe ryzyko, lepiej wybrać model grubszy, a więc średnica ogniw powinna wynosić minimum 10 mm. Zwróćcie też uwagę na zamek i wybierzcie taki, w którym zastosowano specjalną osłonę, odporną na przecięcie oraz rozwiercenie. Dzięki powlekaniu nylonem nie dojdzie do zarysowania ramy. Oczywiście to nie koniec możliwości, bo dostępne są zapięcia łańcuchowe, które można uznać za nie do uszkodzenia. Taki model  to choćby łańcuch marki ABUS z zamkiem Steel-O-Chain™ 9808 . Jest on wykonany ze stali hartowanej, dodatkowo zastosowano w nim wkładkę bębenkową, która chroni przed manipulacjami, choćby wytrychem.