Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 33,00 zł - 143,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Są akcesoria rowerowe, które wydają się niezbędne, wszak znacząco poprawiają one bezpieczeństwo jazdy. Do takich można na pewno zaliczyć lusterka rowerowe. Rekomendujemy modele ze sklepu rowerzysta.pl, które charakteryzują się wysoką jakością, ale oczywiście w znaczący sposób wpływają na komfortową i bezpieczną jazdę.

Dlaczego lusterka rowerowe są niezbędne?

Z roku na rok statystyka wypadków z udziałem rowerzystów jest coraz większa. Jedną z najczęstszych przyczyn jest nieostrożna jazda i niezauważenie innych uczestników ruchu, bądź ich zbyt późne dostrzeżenie. A wielu tych wypadków można by uniknąć, stosując choćby lusterka rowerowe. Dzięki nim ryzyko błędu znacząco się zmniejsza, choćby podczas manewrów skręcania czy wyprzedzania, gdyż widoczność jest większa. Wiadomo, co dzieje się z tyłu, ale i z boku. Nie trzeba też ciągle odwracać głowy, a taka jazda także może zakończyć się upadkiem. Zatem lusterka są elementami wyposażenia, które są obowiązkowe, a przy tym trzeba przyznać, że świetnie się prezentują.

Wybór ma znaczenie

Lusterka rowerowe występują w wielu wariantach. Można zdecydować się na te montowane na kierownicy, które rzeczywiście są bardzo funkcjonalne, ale zwiększają też pole widzenia. Tutaj polecamy modele, które dodatkowo posiadają odblask, co jeszcze bardziej niweluje ryzyko wypadku. Regulowane przeguby pozwalają na ich ustawienie w trzech płaszczyznach. Jeżeli zaś choć o kształt to zarówno te okrągłe, jak i kwadratowe sprawdzają się idealnie. Alternatywą dla tego typu akcesorium są lusterka chowane w rogach kierownicy, które są szczególnie polecane do rowerów sportowych. Dzięki temu, że można schować je wewnątrz uchwytu, są niemal niewidoczne. Dostępne są także lusterka montowane na kasku, ale cóż, taka forma jest najbardziej dyskusyjna, bo ciężko jest przekonać choćby nastolatka do założenia kasku, a przekonanie go do założenia kasku z lusterkiem jest jeszcze trudniejsze. Choć estetyka jest tutaj dyskusyjna, to jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo, a takie lusterko  na pewno je zwiększa. 

Więcej
Mniej
0zł