Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 26,00 zł - 252,00 zł

Marka

Marka

Waga

Waga

  • 0 kg - 18 kg

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Bagażniki rowerowe na tył zazwyczaj umieszczane są nad tylnym kołem roweru. Dzięki temu przewożony ładunek nie przysłania widoczności kierującemu jednośladem. W większości przypadków takie bagażniki posiadają regulowane mocowanie, które pozwala dopasować konstrukcję do różnych rozmiarów kół.

Z jakiego materiału wybrać tylny bagażnik rowerowy?

Materiał, z którego wykonany jest bagażnik, nie pozostaje bez znaczenia. Można postawić na wariant ze stali bądź też z aluminium. Te pierwsze są cięższe a różnice w wadze mogą wahać się nawet do kilograma. Z kolei w razie awarii czy usterki bagażniki rowerowe ze stali łatwiej i szybciej można naprawić. Niemniej modele z jednego czy drugiego materiału są bardzo praktyczne i spełnią oczekiwania nawet wymagających cyklistów.

Jak ciężki ładunek możemy przewozić na tylnym bagażniku rowerowym?

Bagażnik rowerowy tylny najczęściej posiada maksymalną ładowność do 25 kg. Zdarzają się jednak modele, których udźwig przewidziany jest na maksymalnie 40 kg.

bagażnik rowerowy tylny pod sakwy

Aby móc zamontować sakwy na bagażniku tylnym, wymagana jest konstrukcja z bocznymi osłonami. Umożliwią one instalację sakw, ale też będą chronić je przed przetarciem w wyniku kontaktu z kołem roweru. Bardzo ważną kwestią jest, by bagażnik rowerowy z zamontowanymi sakwami nie ograniczał swobody ruchów rowerzysty. Dlatego zwracajmy uwagę na prawidłowy dobór samego bagażnika, jak i wielkości sakw.

bagażnik rowerowy tylny na sztycę siodełka

W wielu rowerach o sportowej charakterystyce tj. górskich czy szosowych, nie znajdziemy specjalnych otworów do montażu bagażnika. Jeżeli posiadamy taki rower, możemy skorzystać z bagażnika mocowanego do wspornika siodełka. Taki bagażnik przykręcamy lub blokujemy specjalną obejmą z dźwignią na wsporniku siodła. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego montażu w niemal każdym typie roweru. Bagażniki na sztycę siodła mają jednak ograniczone możliwości przewozowe. Ich nośność najczęściej nie przekracza 10 kg. Jednak istnieją bagażniki mocowane do wspornika siodła, które posiadają dodatkowo wsporniki do ramy. Dzięki temu ich udźwig maksymalny może wynieść nawet 50 kg. Co więcej, jeśli taki bagażnik posiada osłony boczne, możemy na nim zamocować sakwy.

Więcej
Mniej
0zł