0zł

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Co do zasady na rowerach elektrycznych ze wspomaganiem nie można osiągać większej prędkości niż 25 km/h. Większą prędkość można nabierać jedynie siłą własnych mięśni. Szczególnie przydają się one podczas wymagających podjazdów i dłuższych tras. Nic więc dziwnego, że miłośnicy wycieczek rowerowych coraz częściej decydują się na rowery ze wspomaganiem. Jeśli też chcesz zacząć intensywniej jeździć na rowerze, polecamy rowery elektryczne crossowe, dostępne w ofercie naszego sklepu Rowerzysta.pl. Dzięki szerokiemu asortymentowi dopasujesz geometrię roweru i jego komponenty do swoich potrzeb.     

Rowery elektryczne crossowe – poznaj ich charakterystykę

W przeciwieństwie do rowerów trekkingowych, rowery elektryczne crossowe nie są wyposażone w bagażnik i mają bardziej sportową geometrię. Lżejsza niż w rowerach górskich rama, a także węższe opony i większe koła w połączeniu z odpowiednią amortyzacją sprawiają, że na takim rowerze można poruszać się po ubitych nieasfaltowych drogach, jednak kręte i wyboiste górskie ścieżki nie są najlepszym wyborem. Na pewno w każdych warunkach wspomaganie w tylnej piaście lub zamontowane centralnie pomaga pokonać trudniejszy teren. Zdecydowanie lepiej wybrać taki rower ze wbudowaną kasetą, a nie wolnobiegiem, gdyż wpływa to nie tylko na niższą masę jednośladu, ale również większą sztywność. Ponadto w kasecie znajduje się więcej przełożeń z tyłu, co niewątpliwie bezpośrednio wpływa na komfort jazdy, zarówno ze wspomaganiem, jak i bez wspomagania. Zaletą wolnobiegu jest też niższa cena rowerów z takim napędem.          

Kiedy warto sięgnąć po rowery elektryczne crossowe? 

Jeżeli preferujesz szutrowe trasy albo leśne czy łąkowe pagórki, to rower elektryczny crossowy powinien spełnić Twoje oczekiwania. Na pewno wymaga od Ciebie już pewnych umiejętności jazdy ze względu na większe koła, ale nie tak dużych jak w przypadku rowerów szosowych, gdzie oprócz dużych obręczy mamy do czynienia z wyjątkowo wąskimi oponami. Trzeba jednak przyznać, że rowery crossowe elektryczne pozwalają na bardziej dynamiczną jazdę niż modele trekkingowe, gdyż postawa jest tu  aerodynamiczna.

Więcej
Mniej