0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 61,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Zgodnie z polskimi przepisami, każdy rower musi być wyposażony w sygnał dźwiękowy. Dzwonki rowerowe towarzyszą cyklistom niemal od początku istnienia rowerów i do dziś są niezawodnym, niedrogim i skutecznym sposobem ostrzegania innych użytkowników dróg o niebezpieczeństwie. Charakterystyczny dźwięk dzwonka znają wszyscy i słysząc go, odruchowo sprawdzają, co dzieje się na drodze.

W sprzedaży znajdują się różne typy dzwonków, różniące się kształtem, wielkością, wyglądem i rodzajem mechanizmu wytwarzającego dźwięk. Wszystkie jednak mają cechy wspólne. Do montażu na kierownicy służą specjalne obejmy, które utrzymują dzwonki rowerowe w zasięgu ręki rowerzysty, a obsługa odbywa się kciukiem. Dzwonki mogą posiadać specjalną dźwigienkę, która powoduje obrót młoteczka wewnątrz metalowej czaszy lub też młoteczek zewnętrzny, działający na podobnej zasadzie co gong. Niektóre dzwonkirowerowe posiadają także nieco bardziej egzotyczne rozwiązania techniczne.

Alternatywą dla klasycznego dzwonka może być też trąbka rowerowa, która do działania wykorzystuje sprężane w gumowej gruszce powietrze. Z racji mało poważnego dźwięku i większych rozmiarów, takie rozwiązanie jest dedykowane głównie młodszym rowerzystom oraz osobom o dużym poczuciu humoru. Przy wyborze dzwonka warto zwrócić uwagę na trwałość, głośność i estetykę – miłośnicy stylu retro i stylowych rowerów lubują się zwykle w większych, tradycyjnych modelach, podczas gdy fani MTB, rowerów crossowch i trekkingowych częściej decydują się na nowoczesne i kompaktowe dzwonki rowerowe.

Więcej
Mniej