Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 100,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Dzwonek do roweru w naszej ofercie to zawsze produkt od renomowanego producenta. Stawiamy na wyłącznie uznane marki z branży rowerowej, gdyż doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat naszych produktów, a także do dołączenia do grona naszych klientów. 

Czym jest dzwonek do roweru?

Dzwonek rowerowy to niewielkie urządzenie, które montuje się na kierownicy roweru i które służy do emitowania dźwięku. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi innych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Głośny dzwonek rowerowy to również narzędzie, które służy do komunikacji oraz sygnalizacji swojej obecności w środowisku miejskim i na szlakach rowerowych.

Tradycyjne produkty tego typu składają się z metalowej kopułki, która jest zazwyczaj zamocowana na sprężynę oraz z małego młoteczka. Ten ostatni natomiast jest manipulowany za pomocą dźwigni. W momencie, gdy dźwignia jest przesuwana, młoteczek uderza o kopułkę, wydając charakterystyczny dźwięk. 

Dzwonek rowerowy a polskie przepisy prawne

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury dotyczące warunków technicznych pojazdów, a także zakresu ich niezbędnego wyposażenia definiuje obowiązkowe elementy, w które musi być wyposażony rower. Jednym z nich jest właśnie dzwonek rowerowy. Dodatkowo w treści tego rozporządzenia pojawiły się informacje o obowiązkowym oświetleniu oraz sprawnych hamulcach. Dźwięk emitowany przez dzwonek nie może być zbyt głośny, a także przeraźliwy. Na szczęście zarówno nasz dzwonek do roweru retro, jak i dzwonek na rower w bardziej nowoczesnym wydaniu spełnia wszelkie wymagania prawne.

Dzwonki rowerowe są zatem obowiązkowym elementem wyposażenia, bez którego nie jest możliwe bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym oraz na ścieżkach rowerowych. To szczególnie istotne w miastach, w których natężenie ruchu drogowego jest wysokie, a rowerzyści mogą napotkać wiele przeszkód. 

Dzwonki na rower — zalety 

Dzwonki do roweru pozwalają Ci postawić bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Mają zatem kluczową rolę w zapewnieniu Ci spokojnej jazdy po drodze, ścieżce rowerowej, a także w niektórych przypadkach po chodniku. Funkcja dzwonka jest zatem analogiczna do roli klaksonu. 

Drugim powodem, dla którego wiele osób decyduje się wybrać na przykład mały dzwonek rowerowy albo stylowy dzwonek do roweru damskiego jest estetyka tych produktów. Podstawową rolą dzwonków jest oczywiście zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, jednak nie oznacza to, że nie mogą być one modnym dodatkiem. W sytuacji zatem, gdy zależy Ci na oryginalnej prezencji Twojego jednośladu, śmiało wybierz na przykład dostępny w naszym sklepie dzwonek do roweru miejskiego lub dzwonek na rower szosowy. 

Głośny dzwonek rowerowy — producenci

Dzwonek do roweru z naszej oferty to zawsze produkt sygnowany logiem uznanego w branży rowerowej producenta. W związku z tym możesz zaopatrzyć się u nas w artykuły od marek, takich jak choćby:

  • Merida,
  • Prox,
  • Azimut,
  • XLC,
  • ZEFAL.

Merida to tajwańska marka, która zyskała ogromną renomę na terenie całego świata. Prox natomiast to polski producent, który należy do firmy Aljot. Jego siedziba znajduje się w Solcu Kujawskim. Azimut jest marką własną, która należy do naszego sklepu internetowego. Jej asortyment obejmuje głównie akcesoria oraz części rowerowe. XLC to marka założona przez Engelberta Weinera — niemieckiego profesjonalnego kolarza. Swoją historią sięga natomiast aż do 1914 roku. Przedsiębiorstwo ZEFAL jest natomiast jedną z najstarszych marek rowerowych. Firma powstała we Francji i jest już legendarnym producentem części oraz akcesoriów do rowerów. Z pewnością odnajdziesz zatem u nas idealny dzwonek dla siebie.

Dzwonek do roweru szosowego — cena

Dla przykładu dzwonek do roweru szosowego jest zawsze u nas dostępny w atrakcyjnej cenie. Podobnie jak pozostałe rodzaje dzwonków do jednośladów. Nie nakładamy bowiem na dostępne u nas produkty wysokiej marży, gdyż jako sklep internetowy prowadzimy uczciwą politykę cenową. Ceny poszczególnych dzwonków do rowerów mogą się między sobą różnić między innymi ze względu na renomę producenta oraz styl wykonania produktu. 

Dzwonki do roweru — dlaczego nasza oferta?

Warto postawić na dostępne u nas dzwonki przeznaczone do rowerów ze względu na bardzo szeroki asortyment. W sytuacji więc, gdy chcesz starannie wybrać dzwonek dla siebie, trafiłeś w doskonałe miejsce. Spore znaczenie ma również dla nabywców dzwonków możliwość skorzystania z naszego profesjonalnego doradztwa. Pracownicy, których zatrudniamy to nie tylko profesjonalni doradcy, ale również pasjonaci kolarstwa. W związku z tym chętnie wskażą Ci najlepsze rozwiązania zakupowe oraz podzielą się ekspercką wiedzą.

Warto pamiętać także o atrakcyjnych cenach wszystkich dzwonków na rower. W związku z tym kupując u nas, możesz być pewien, że nie obciążysz zbyt mocno swojego domowego budżetu. Ogromnym atutem naszej oferty jest również fakt, że błyskawicznie realizujemy wszelkie zamówienia. Nie będziesz zatem czekać długo na dokonane u nas zakupy. Nawet w ciągu dwóch dni od zdecydowania się na produkt kurier pojawi się w Twoim domu lub odbierzesz dzwonek przeznaczony do roweru w paczkomacie. Postaw na sprawdzone dzwonki na rower z oferty Rowerzysta.pl!

Więcej
Mniej
0zł